18. dubna 2012

Divný jarní den a moje (mini)paletky

Zdravím vás, moji milí čtenáři. Tak co dnes? Osobně mám trochu smutný den, neboť nás dnes opustil nás sedm a půl letý králík Frank. R.I.P.
A co váš den? Můj byl i tak trochu divný. Nestihla jsem nic moc z toho, co jsem chtěla. Zato jsem ale zjistila, že zítra mám prakticky volno, tak... třeba zítra. Ale když už nic, aspoň jsem zvládla koupit si nové tepláky na cvičení a tréninky. A narcisky. Protože jsou žluté a jarní.


(Někdy vám je možná vyfotím lépe, dnes prostě nějak  neumím fotit, vážně nevím, čím to je.)

No, a jelikož všeobecných informací už bylo dost, pojďme k něčemu "akčnějšímu". Dnes jsem si pro vás připravila recenze tří více či méně minipaletek, které se aktuálně nacházejí v mém vlastnictví. Předem se omlouvám za to, že fotky odstínů na ruce stojí za nic, opravdu, mé fotografické schopnosti nemají svůj den.


Tak, to jsou ony. :) Je to Dermacol Film studiu Barrandov Prague kosmetická paletka s názvem Romance, Catrice Big city life The London colletion, a paletka od E.L.F.

Začněme tou od E.L.F. cosmetiky:


Paletka obsahuje jednu tvářenku dva lesky/rtěnky a deset odstínů očních stínů a velké zrcátko.
Balení je docela sympatické, tyhle paletky fungují na bázi toho, že si koupíte krabičku/dvojkrabičku/trojkrabičku a libovolnou náplň, tu si potom strčíte do krabičky/dvojkrabičky/trojkrabičky a nosíte si to s sebou. To je docela dobrá idea. Akorát mám ten problém, že bez vhodného páčidla ji prostě neotevřu, ale jelikož je třeba se na věci dívat z lepší stránky - neotevře se vám v kabelce. :)


Tady (ne)vidíte odstíny tvářenky a "lesků", foceno bez blesku. Odstín i konzistence tvářenky se mi moc líbí, asi nejvíc z celé paletky, je to taková lehce broskovově růžová s třpytkami a je moc hezká. Sice trochu práší, ale to jí odpouštím. :) Rtěnko-lesky mají takovou tu typicky paletkovitou mastnou konzistenci, která rty ale akorát vysuší a jinak nic.


Barvy jsou hezké, některé stíny jsou pigmentované až moc, některé naopak můžete rozrýt, a nedostanete z nich skoro nic. Výdrž je taková běžná, bez báze pár hodin, s ní i déle. Vesměs ale nejsou úplně špatné, jen je docela problém, že někdy odmítají být dostány ven ze svých "chlívečků", štětcem to jdem těžko, prstem to jde ještě hůř. Za mě tedy nevím, mám z této paletky takový dost ambivalentní pocit. Proto jí dávám 50%. A kdyby to někoho zajímalo, mám odstín spotted&sporty. Ne, taky nevím, co je na stínech sportovního. :)

Další paletkou je Big city life, londýnská verze, od Catrice.


Paletka obsahuje 6 stínů (v mém případě tedy pět a kousek...), dvě tvářenky, aplikátor a tužtičku na oči. Balení je papírové, každý ho asi zná. Dle mého je vcelku zbytečně robustní, ale stejně se mi líbí, zavírá se na magnet, takže drží docela dobře a zároveň se dá snadno otevřít.
Odstíny mají každý své jméno.


Na ruce vypadají asi takhle. (Jen jsou navíc ještě vidět...)


První dvě růžové jsou tvářenky, London eye a Greenwich. Londo eye je více do broskvovo oranžova, i když stále zůstává růžová, Greenwich je světle růžová. Nemůžu se rozhodnout, ale občas tam zahlédnu studený podtón. Obě jsou moc pěkně pigmentované, s lehkým shimmerem, vypadají přirozeně a líbí se mi konzistence, která nepráší. :)
Ostatně, stíny jsou konzistencí podobné, nepráší, skoro až máslové. :) Barvy jsou také pěkně pigmentované, výdrž sama o sobě průměrná, ale s bází dobrá. Moc se mi líbí barvy a jejich kombinace. Paletku doporučuji tak na 85%, přeci jen, dokonalá není. Aplikátor je divný a tužka je prostě tužka.

A třetí mou paletkou je třípatrová paletka od Dermacolu.
Paletka má tři patra, v prvním je zrcátko, čtyři stíny a pěnový aplikátor, ve druhém tvářenka a miništěteček a ve třetím je pudr.
Balená samo o sobě se mi líbí moc, celé to opět drží v zavřeném stavu magnety, tyto navíc nějaké silnější, takže to drží opravdu hodně.


Na ruce vidíte odstíny všeho, kdo bude dobře hledat, najde i pudr. :)
Stíny  v prvním patře jsou slonovinová, zelenkavá, fuchsiová a světle růžová. Není to enormní množství, ale dá se s tím vykouzlit moc hezké líčení. Jsou krásně hebké, nepráší a mají dobrou pigmentaci.
Tvářenka je taková růžovo-lososvá a je v ní trochu zlatý shimmer, ale na tvářích to skoro není vidět. Je přirozená a nebarví nijak moc, takže je skoro nemožné to s ní přehnat. Štěteček je celkem na nic, je malý a tvrdý.
Pudr je příjemný cestovní, mně stačí i jeho matující schopnost, ale já se nijak významně nelesknu, takže to moc neposoudím. Nicméně je to dobrý pudr, který na pleti vypadá přirozeně, je navíc relativně světlý. A hlavně oceňují jeho přítomnost v takové cestovní paletce.
Celkově mám tuhle třípatrovou věcičku moc ráda, a vám bych ji, pokud byste ji ještě někde potkaly, doporučila. Za mě má 90%. I když by někomu mohlo vadit omezení v barvách stínů, mně to stačí. :)

To by tedy byly mé paletky. Co vy, máte nějaké zkušenosti s těmito a jinými? A je něco, co byste u mě na blogu chtěly v blízké době číst?
Přeji všem dobrou noc či krásný den.
An.

5 komentářů:

 1. jééé, kde jsi sehnala tu paletku od Dermacolu? hrozně se mi líbí :))
  Jinak od Catrice mám dokonce dvě paletky... psala jsem o nich na blogu, tak se mrkni jestli chceš :). ze začátku jsem z nich byla nadšená,teď je moc nepoužívám (právě proto že jsou až moc velký a přišlo mi, že docela prášej...)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že jsem jí potkala někde na Aukru, jinak už se moc nevyskytuje, což je fakt škoda. Snad z Dermacolu přijdou s nějakou podobnou. :)
   S tou od Catrice jsem zatím docela spokojená, nicméně další si nekoupím, i když je u nás v DM potkávám pořád. Prostě proto, že bych to nevyužila... Navíc, co když na ní taky časem změním názor. :)

   Smazat
  2. Co jsem teď tak koukala, dá se ještě sehnat v nějakých eshopech. :) Dokonce i druhá verze adventure, kterou nevlastním. :)

   Smazat
 2. Paletka od Dermacolu je moc hezká!

  Mám jednu malou povinnost informovat tě o tom, že jsem tě nominovala do Versatile Blogger Award u mě na blogu (http://evelinsbook.blogspot.com/2012/04/versatile-blogger-award.html). Budu ráda, když budeš pokračovat :)

  OdpovědětSmazat

Děkuji vám za všechny milé komentáře. :)