28. dubna 2012

Pár nezbytností do horkého počasí

Opět vás zdravím, moji milí. Moc hezky se mi tu rozrůstáte. :)
Musím říci, že dnešní počasí se obzvláště vydařilo, stejně jako i celý den. Skoro celý jsem ho prožila někde venku a dokonce jsem se i lehce opálila, ale nespálila.
Dnes bych vám chtěla představit pár věcí, bez kterých bych v těchto a podobných parných dnech (dobře, obvykle bývají takové dny spíše v červenci než v dubnu...:)) pravděpodobně nepřežila.

1. After sun shower gel od Dermacolu, obsahuje beta-karoten a olej z vlaškých ořechů, měl by prodloužit "tvanlivost" opálení, pomoci chránit pokožku před volnými radikály a voní po vanilce a kokosu.
Dobře, to prodloužení doby opálení a ochranu před volnými radikály moc neposoudím, protože jednak se nikdy moc neopálím (neopaluji se cíleně), takže moc není co prodlužovat. Ale voní moc hezky a je příjemný na od sluníčka vysušenou kůži, dokonce i trochu zklidňuje případné spáleniny (tedy u mně...). Určitě si ho v obchodě aspoň očuchejte. :)

2. Sun cream SPF 50 Dermacol. Měl by být voděodolný a opět obashuje beta-karoten. Voní jako krém. Jedinou mnou pozorovanou nevýhodu je to, že se hůře vytlačuje z tubičky, protože je hodně hodně hutný. Jinak je ale moc fajn, a díky malé velikosti ho používám jako cestovní, nosím ho s sebou i v kabelce, člověk nikdy neví, co se může stát, že ano.

3. Termální voda. Tahle je od Avène a všichni ji mají, protože byla jako dárek v Elle. Já s sebou nicméně celé léto tahám aspoň nějako, jakoukoliv termální vodu. A když není termální, tak si vezmu nějaký takový ten šroubovací obyčejný mechanický rozprašovač, dám do něj vodu a tahám s sebou to.4. Sluneční brýle. Naprostá nutnost. Mám hodně citlivé oči na světlo, takže bez nich by mě za slunečného dne někde srazila auto, protože jsem slepá jako krtek.

5. Holítko. Na léto nutnost, pokud člověk nechce vypadat jako pračlověk. Můžete si na mě argumentovat s přírodností jak chcete, ale nejen, že mi takové chlupy v podpaží přijdou opravdu vysoce neestetické, ba přímo odpudivé, ale hlavně vysoce nepraktické.
Tohle holítko Gillette Venus Proskin, který je určený na holení bez dalšího použití gelu/pěnu na holení. Je to jednorázová verze, chtěla jsem ho jen vyzkoušet, a příště si asi zase raději koupím starý dobrý Embrace, který používám už několik let. (Ne ten stejný, samozřejmě! :))

6. Nivea Sun Protect & Bronze s ochranným faktorem 30. Měl by podpořit intenzitu opálení (takže u mě udělat ze skoro ničeho aspoň něco...:)). Velmi příjemně mi voní, tak nějak tradičně jako opalovací krém, ta vůně mi prostě evokuje léto. Krém navíc hydratuje a není nijak mastný. Konzistence je spíše tekutá. Můj oblíbený "opalovací" krém, který se mažu prakticky pořád, od chvíle, kdy na jaře stoupnou teploty a sukně, rukávy a kalhoty se pomalu zkracují.

7. Můj milovaný vějíř. Koupila jsem ho v Římě, když jsme stáli v dlouhé frontě na vstup do Vatikánu, bylo 40°C a já myslela, že asi umřu. No, neumřela jsem, a vějíř mám dodnes, i když to už budou tři roky, co ho mám. Pořád mi věrně sloužím. Nosím ho zagumičkovaný (aby se nerozbil) v kabelce a kdykoliv cítím potřebu se osvěžit, vytáhnu ho. Pokud se rády nalíčíte, ale potí se vám v horku obličej, můžu vám doporučit, abyste si taky nějaký takový pořídily. Já si bez něho už dost těžko představuji léto. Jako bonus můžete po vytažení a rozložení vějíře sledovat udivené pohledy ostatních potících se lidí.

8. Garnier Ambre Solaire After Sun, obsahuje Aloe Vera, zklidňuje pokožku a hydratuje ji po 24 hodin. Voní krémově a přitom svěže, vůně je to doopravdy příjemná. Zklidňující a hydratační funkci mohu taky jen potvrdit. Tohle mléko určitě mohu jen doporučit.

9. Bioderma Photoderm Max SPF 50+, Solaire Ultra-Fluide, slibuje maximální ochranu pro pokožku, nezanechává mastný film. Používám ho na obličej, můžu říct, že funguje dobře, nezamastí obličej a chrání celkem spolehlivě. Navíc se teď prodává v balení se Sensibio H20 zdarma. Určitě se díky němu spálím v obličeji méněkrát, než u mě bylo každý rok zvykem.

10. A poslední a úplně nejdůležitější věc je... ta dá... deodorant. Já momentálně nejraději používám tuhé, protože jsem měla několik minulých měsíců problémy s dýchacím ústrojím a hodně mi v tu dobu vadily sprejové deodoranty a antiperspiranty, protože i když to člověk stříká z půl metru, stejně toho trochu vdechne. Tak jsem je přestala používat. A už jsem od té doby nějak nezačala, protože tuhé jsou pro mě asi lepší. Mám ráda tyhle od adidasu, protože fungují, tenhle růžový mi navíc i opravdu voní, jakože voní. Ne jako "parfemace mi nevadí", ale jako "občas si k němu přivoním i bez zjevné příčiny". Nicméně myslím, že bez deodorantu, zejména v teplých dnech, nefungujeme skoro nikdo. Zejména před vstupem do hromadné dopravy by se měly rozdávat povinně...

+ jako bonus vidíte můj modrý sarong s rybičkami. Je to asi ten nejuniverzálnější kus "hadru", který člověk najde. K plavkám, na krk, když je chladněji, dá se použít jako pléd, když je horko, jako šaty, jako lehká přikrývka. A mám ho moc ráda. Koupila jsem ho v jednom "mořském světě" ve Francii, a už je to tak dávno, že bych musela jít dohledat, kde přesně to bylo.

Co vy a léto? Jací jsou vaši oblíbenci?

8 komentářů:

 1. Moc hezký článek! Chystám se na podobný a asi se v mnoha věcech shodneme :-)

  OdpovědětSmazat
 2. Chválím článek :-). Já jsem už o svém oblíbeném opalovacím krému psala, ještě Ti tam chybí láhev s vodou ;-). Na termální vodu Avéne nedám dopustit, uklidnila i přítelovu sluneční alergii. Určitě si ji v tom malém praktickém balení zase pořídím, ta minulá už je na dně. Souhlasím se vším vyjmenovaným a pro ten opalovací krém od Biodermy si určitě půjdu, voda Sensibio mi už dochází :-).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. :) Láhev s vodou je moje celoroční nutnost. :)

   Smazat
 3. Tak ten vějíř je skvělý! No a mí oblíbenci už jsou vylepení na blogu:-D Včera to byly jednoznačně sluneční brýle. Moc krásná recenze.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky ho opatruji jako oko v hlavě. ;)
   Děkuji.

   Smazat
 4. skoro vsetko mam!:D
  aka nahoda

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Super. Aspoň vidím, že to "funguje" i na jiné lidi...:))

   Smazat

Děkuji vám za všechny milé komentáře. :)