26. dubna 2012

Přehlídka štětců a štětečků

Přeji vám všem krásný den, u nás je dnes už skoro letní počasí, což mě moc těší. Na druhou stranu pro mě by ani nemuselo být tepleji. :)
Rychle a jen úvodem bych vám dnes chtěla ukázat, co mi dnes přišlo poštou.Jak vidno, mám zase o zkouškovém co číst. :)
Ale vrhněme se rovnou na štětce, i tak už to dnes bude docela dlouhé. 
Původně jsem chtěla tuhle recenzi psát jen na štětce od e.l.f. kosmetiky, ale nakonec jsem se rozhodla, že to bude i na těch pár málo ostatních, co se mi tu doma povalují. Takže doufám, že vás to bude aspoň trochu bavit. :) 

Musím říct, že za poslední dobu jsem v oblasti svých kosmetických štětců ušla velkou cestu od "nepotřebuji jiný, než ten na pudr a ten mi stačí ten nejobyčejnější (který jsem nedávno vyhodila s tím, že strašně píchá a že nechápu, jak jsem ho mohla používat...) a tím, kde jsem teď. Né, že bych se bez té hromady štětců neobešla, ale řekněte... není to s nimi pohodlnější? :) 
Ještě, než vám ukážu štětce, povím vám, že je peru většinou tak jednou týdně, záleží na tom, co je to za štětec, ten na oční linky či make-up peru po každém použití. Právala jsem je v šamponu od e.l.f., ale ten mi nějak záhadně zmizel, teď to peru v dětském heřmánkovém šamponu Pufík, a krásně po něm ty štětce voní. :)
Tak se na ně tedy podíváme, co říkáte?


Dva štětce za základní řady - štětec na oční stíny šikmý a houbičkový štětec pro kouřové líčení.


 Zde vidíte mé štětce z minerální řady, cestovní mini-sadu, štětec na stíny, který byl v balení s pigmenty a plochý štěteček na oční linky.

Štětce ze studio řady, stipple brush, a sada jedenácti štětců + pouzro. Sada obsahuje štětce: Velký na tvář, malý přesný, malý stínovací, na tvářenku, malý zkosený, velký na pudr (ten s plochým vrchem), zkosený na make-up, kontrurovací, "c" na stíny, oprašovací a na korektor.


Štece od essence - na tvářenku, na linky, na kouřové líčení a na stíny.


Směrem nahoru - štětec na oční linky od alverde, štětec na stíny zkosený, na pudr, na rty neznámých značek z drogerie.
A jak na tom  ony štětce jsou? Na to se podíváme v následujícím srovnání typů štětců. 

Štětce na pudr
Mám tyhle tři, mini kabuki z minerální řady, štětec na pudr s plochým vrchem a drogerkový štětec na pudr. 
Vezmu to popořadě, kabuki štěček je roztomile malý, ale né zase tak moc, aby to bylo na obtíž. Dobře se mi s ním pracuje, nejraději ho používám na sypký pudr, i když k tomu asi nemám žádný opravdu racionální důvod. Každopádně je krásně heboučký, příjemný na tváři, nepadají mu štětiny.
Štětec z drogerie je... docela fajn. Je celkem měkký, jeho štětiny se z neznámého důvodu cuchají. A trochu i padají. Ale pořád je to docela slušný štětec na pudr.
Třetí je štětec ze studio řady. Je taky krásně hebký, štětiny z něho nepadají. Sice se mi rozpadl na dvě části, ale to není nic, co by trocha lepidla nenapravila. Je taky moc příjemný, krásně rovnoměrně nanáší pudr, někteří lidé ho používají na make-up, to mně přijde zbytečné. :) Je to skvělý štetec, ale do ruky mi prostě lépe padne ten mini kabuki. 

Štětce na tvář


Tento typ štětců mám ve dvou kusech - z minerální a ze studio řady. Tyto mi přijdou oba docela stejné, pracuje se s nimi dobře. Používám je na pudr, a v případě, že cestuji někam nalehko, zabalím si s sebou jen tento štětec a používám ho i na tvářenku, která se s ním dá také nanést velmi úspěšně. Jsou opět příjemné na tváři a chlupy jim nepadají. :)

Štětce na tvářenku


Opět dva, jeden od e.l.f., druhý od essence. Určitě sami poznáte, který je který. :)
Štetec od essence je zkosený, celkem měkký. Díky jeho tvaru se s ním tvářenka nanáší velice dobře a skončí přesně tam, kde jste ji chtěli mít. Štětec je velice dobrý, za cenu kolem 70 Kč si ho určitě kupte, ještě ho v drogériích mají. 
Druhý štětec není zkosený, ale ja jakoby do špičky. Což je také dobré a pracuje se s ním skvěle, možná i o něco lépe než s tím od essence, protože jeho štětiny jsou o něco kratší a tím pádem se méně "prohýbá" při použití. Rozumíme si. Štětiny jsou stejné jako u ostatních studio štětců, čili měkké a nepadají. :)

Štětce na make-up


Jsou dva. Oba ze studio řady. A já se popravdě přiznám, že kdovíjak často nepoužívám ani jeden. Ne, že by byly špatné, ale ruce se myjí snáze než štětec. 
Stipple brush určitě většina z vás zná. Není asi profláknutější štětec od e.l.f.u. Má štětiny dvojího typu a podle mě by k účelu nanášení make-upu mohl být hustší, protože takhle trochu zanechává rýhy. Nepelichá. Je to dobrý štětec a dobře se s ním pracuje i mě, naprostému nešikovi co se přesné aplikace čehokoliv kamkoliv týče. :) Je to dobrý štětec. Vážně.
Zkosený štětec na make-up má hodně štětiny hodně pevně u sebe, takže to vytváří vlastně takový "špachtlovitý" efekt, i když jsou jinak opět měkké a příjemné. Práce s ním je snadná, i když dá opět trochu práce, aby člověk zahladil štětcem vytvořené rýhy.


Tady vidíte, jak vypadá make-up nanesený štětci. :) Vlevo zkoseným, vpravo stipple brushem. 

Oprašovací štětec


Tento štětec slouží k oprášení třeba očních stínů, které během líčení popadaly pod oči. A nepoužívám ho. Asi jednou jsem ho zkusila, řekla si "Hm, dobré." a od té doby spí v pouzdře. :)

Štětce na korektor


Ano, dva, studio a minerální. :) Opět jsou oba takřka stejné, ačkoliv ten minerální mi přijde lepší například na kruhy pod očima, protože nabere více korektoru a rychleji zamaskuje větší plochu. Naproti tomu studio je lepší na lokální nedokonalosti typu pupínek. Ale opravdu je nepoužívám pokaždé oba. :) Každopádně jsou oba příjemné a pracuje se s nimi opět velice dobře.


Jak nanášejí korektor? Takhle. Dolní je minerální, horní studio. 

Šikmé štětce na oční stíny


Černý je bezejmenný z drogerie, bílý je ze základní řady e.l.f. kosmetiky. 
První má dost hrubé štětiny, které navíc nejsou rovně zastřižené, stíny s ním nanášené hodně hodně práší. S tímhle nejsem spokojená. 
Štětec ze základní řady je lepší, má hezky měkké štětinky a práší o něco méně. Nanášení stínů je s ním tak podstatně příjemnější. 
Ani z jednoho ze štětců nepadají chlupy. Ale stejně bych vám asi nedoporučila ani jeden. 

 Na obrázku skvěle vidíte, jak ten černý štetec práší (spodní čára).

Štětce na stíny

Minerální, studio a essence. 
Štětec z minerální řady je příjemná, nijak moc s ním stíny nepráší. Jeho jedinou nevýhodou je, že se z něj špatně vymývají tmavé barvy stínů. A také to, že má trochu vysušené štětiny, které nevypadají moc hezky. To jsou ovšem jen malé věci a na funkčnost štěrce to nemá žádný velký vliv. 
Studio štětec je ze všech tří nejlepší, krásně nanáši barvu, nepráší vůbec a je strašně příjemný. Vážně. :) 
Štětec od essence je opět solidní drogériová varianta, stíny nanáší velmi dobře, i když trochu práší a jeho štětiny nejsou tak krásně jemné jako ty studio štětců, ovšem pokud jste nikdy nezkoušeli žádný studio štětec, nebo jakýkoliv jiný, asi vám to ani  nepřijde. Je to také dobrý štětec, a je menší, takže se lépe vleze do jakékoliv kosmetické taštičky.Stín nanesem (odspodu) minerálním, studio a essence štětcem. 

Stínovací štětce


Essence štětec má trochu ostré štětinky, takže stínování s ním je maličko nepříjemnější a těžší, ale ne nemožná, jde to s ním hezky. Štětiny by nicméně mohly být i hustší. Ale "blendit" se s ním dá, a to docela dobře. 
Štětec z minerální řady má tvar víceméně jako normální štětec z výtvarných potřeb, kterým jsme se všichni patlali ve vodovkách jako malí. Stín se s ním také skvěle rozmazává doztracena. Je krásně heboučký a dobře se drží.
Konturovací štětec ze studio řady je příjemný štěteček, ale také by mohl být hustší. I tak se s ním ovšem bezvadně stínuje oko. S trochou šikovnosti z toho může vzniknout i krásné kouřové líčení. :)Zespodu - essence, minerální  a studio. Jak vidíte, u essence není to "rozblendění" tak pěkné, jako u ostatních štětců.

Štěteček na rty + Houbičkový štětec


Tohle sice není stejný typ štětců, ale dala jsem je k sobě, aby se necítily moc osamoceně. 
Štěteček na rty je nějaký no-name z drogérie a není valné kvality. Na druhou stranu, já jsem barbar, který si rtěnky patlá rovnou rty, takže ho stejně používám jen na jednu, které se rozbilo vysouvání a nejde ven. :) 
Houbičkový štětec je opět na kouřové líčení. Já vážně nevím, proč na to mám tolik věcí, když to zkouším je při zvláštních příležitostech. Tento štěteček - houbička je celkem dobrý. Jen se na něj musí docela dost tlačit, což je na víčku trochu nepraktické.


Schválně, poznáte, která stopa patří kterému štětečku? :)

Malé štětečky


Malý přesný štěteček slouží k nanášení věcí na jedno velmi malé a konkrétní místo. Ať už je to linka nebo korektor. Já osobně ho používám na dělání linky z pudrových stínů a na to se mi velice osvědčil. Je příjemný a pro přesnou práci jako stvořený.
Malý stínovací štěteček moc nepoužívám. Měl by sloužit například k rozmazání oční linky, aby přechod mezi ní a stíny nebyl tak velký. Vzhledem k tomu, že málokdy tu linky vůbec udělám takovou, aby ještě bylo třeba ji rozmazávat, je celkem zbytečné si s tím hrát. Nehledě na to, že mezi ním a malým přesným nevidím moc velký rozdíl. :) Ale oba jsou vážně fajn... Když jim najdete nějakou práci.


Dole malý přesný, nahoře malý stínovací, kterým jsem se to pokoušela lehce rozmazat. 

Štětečky na oční linky


Mám je čtyři, ale stejně to pořád pořádně neumím. :) 
Plochý štěteček je celkem fajn, ale osobně mám dost problém s tím, že mi nejde linka hezky zahnout kolem oka. A taky, že z něj nejde už nikdy úplně vymýt, když už ho jednou použijete. 
Zkosený štěteček na gelové oční linky od essence byl pro mě zprvu také velice těžký na ovládání, nicméně po nějaké době už se mi podařilo se na něj docela zvyknout. Linka s ním jde udělat hezky, jen mi zatím moc nejde, udělat ji tak tenkou, jak bych si přála.
Zahnutý štěteček na linky od alverde naproti tomu umí hezky tenoučkou linku. Ale pořád to není úplně dokonalé, dost se třepí štětiny od sebe. Nicméně je dobrý. Myslím, že v nové limitované edici je zase.
Poslední je zkosený štěteček ze studio řady. Nevím proč, ale docela jsem ho celou tu dobu přehlížela. Až dnes jsem zjistila, že je vlastně docela fajn, protože je podobný tomu od essence. Jenom lepší. :)

Tak, to by byly všechny mé kosmetické štětce. Závěrem bych chtěla říct, že vám vřele doporučuji štětce ze studio a minerální řady od e.l.f. kosmetiky. Jsou fajn, koupě celé té sady byla z mé strany unáhlená, ale dodnes jsem ráda, že jsem to udělala, protože štětce jsou vážně moc fajn.
A pokud by se vám nechtělo objednávat e.l.f., tak essence štětce jsou také velice dobré. :)
Doufám, že se vám recenze líbila. Byla to fuška, všechno to sepsat. :) 
Co vy a štětce? Máte své oblíbence? Doporučíte mi nějaké jiné, lepší...? :)
An.

12 komentářů:

 1. díky za vyčerpávající článek. já zatím patřím do té skupiny, že mám jeden štětec, kterým střídavě nanáším pudr a tvářenku, ale v poslední době uvažuji, že si pořídím další.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rádo se napsalo. :)
   Tak pouvažuj. A kdyžtak si nějaký pořiď, zase zahodit, s tím, že předtím to bylo lepší, ho můžeš vždycky. :))

   Smazat
 2. Dokonalý článek! Moc se mi líbí!

  OdpovědětSmazat
 3. Moc pěkný a dobře propracovaný článek. A to Tvé čtivo se mi taky velice líbí. Já používám štětce převážně od oriflame (jsou překvapivě dobré) a essence, pár mám od Mary Kay, a zatím mi vyhovují, ale vždycky je co vylepšovat. Chtěla bych zkusit různé jiné, i dražší, časem :-).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. Mně se mé čtivo taky líbí. :))
   Vidíš, štětce od oriflame jsem ještě vůbec nezkoušela. Na druhou stranu, až si budu kupovat nějaký další štětec, asi taky zkusím nějaký dražší, proslulejší. :)

   Smazat
 4. Pěkné, se štetci od Elfu z profesionalni řady mám jen kladné zkušenosti :) Jinak ale nejvíce používám MAC a Sigma :) Určite mohu doporučit, jsou to nejlepší štětce podle mne... Až na cenu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, ty bych taky někdy moc ráda zkusila... Až na cenu... Ale dřív nebo později se k tomu stejně odhodlám, jak se znám.

   Smazat
 5. moc pěkný článek! Já mám také jen jeden štětec a připadám si docela blbě, když vidím, kolik jich mají jiní lidé. :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No... To má člověk nejdřív jeden, pak si koupí druhý... a najednou je jich hromada... :))

   Smazat
 6. Já mám štětce od Elfu ze studio řady taky moc ráda :) Ten plochý na pudr používám právě na make-up, protože se mi tím nanáší nejlépe - nedělá šmouhy a výsledek je velice přirozený. Chystám se ale na flat top kabuki od Sigmy :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je taky možnost, někdy to vyzkouším. :)
   Ano, ten je pověstný, určitě bych ho taky někdy ráda měla ve své sbírce.

   Smazat

Děkuji vám za všechny milé komentáře. :)