13. dubna 2012

Stará známá růžová neutrogena

Příjemný pátek třináctého přeji. :) Pro mě osobně tenhle den neznamená nic významného, nejsem pověrčivá, protože někde blízko našeho domu sídlí spousta černých koček, které mi neustále křižují cesty, rozbila jsem několik zrcadel, šlapu na víka kanálů a jako malá jsem několikrát prošla pod žebříkem. A přesto všechno pořád žiju. :))
Zato jsem si ovšem včera konečně koupila plavky. Ukazovat vám je nebudu, ale jsou krásné. :)
Nicméně to není to podstatné. Dnes bych vám chtěla ukázat věc, kterou jsem nedávno spotřebovala (a samozřejmě vyhodila dřív, než mě napadlo prázdný obal vyfotit).
Jedná se o Visibly clear pink grapefruit daily scrub od Neutrogeny.

Obrázek je odtud

Vím, že už to dávno není horká novinka na našich pultech, ale stále je k dispozici, tak třeba taková maličká recenzička někomu pomůže s rozhodováním.
Oficiální text distributora zní:
"Neutrogena Visibly Clear Pink Grapefruit peeling šetrně čistí, osvěžuje pokožku a především nevysušeje. Neutrogena Visibly Clear Pink Grapefruit peeling pro pleť čistou, svěží a zdravě vypadající každý den pomocí růžového grapefruitu. Neutrogena Visibly Clear Pink Grapefruit peeling jemně čistí pleť aniž by ji vysušoval. Výtažek z růžovéhpo grapefruitu povznese Vaše smysly a dodá Vaší pleti svěžest.
Použití: Ráno a večer vmasírujte peeling na navlhčený obličej. Důkladně opláchněte."

Já jsem peeling používala pouze večer. Nevím, zatím nějak nemám potřebu používat tyhle čističe i ráno. :)
Moje dojmy z něj jsou trochu protichůdné. Ze začátku jsem z něj byla nadšená. Krásná vůně grepu, díky které by člověk gel nejradši snědl, čistil krásně. Pleť skutečně moc nevysušoval, ačkoliv bylo třeba používat po něm hydratační krém (ovšem to je stejně celkem samozřejmé...:)). S černými tečkami nezatočil. Nic s nimi nezatočí.
Někdy v půlce doby používání, tedy asi po třech měsících, však přišel zlom. Chladnější počasí a s ním i vypnutá a vysušená pleť... A peeling začal vysušovat mnohem víc. Zároveň s tím, jak pomalu ztrácel vůni grepu, vytrácelo se i moje nadšení. Na zimu určitě vhodný není, poslední dobou obecně nevím, zda bude ještě někdy na mou pleť, která pozvolna přechází ze smíšené do spíše suché a citlivé.
Musím ovšem upřímně říci, že kdyby se neměnily teplotní podmínky a potřeby mé pleti, určitě by byl i nadále super. Ale momentálně doopravdy nevím. Já si ho už znovu nekoupím. Ale lidem s mastnější pletí ho určitě mohu doporučit, je mnohem méně agresivní než takový Clean&Clear, ale službu udělá skoro stejnou. :)
Za mě ho hodnotím tak na 70%, ale to je čistě subjektivní. :)

Mějte krásný pátek 13. a ať se vám smůla smůlovatá nelepí na paty. :)
A. 

4 komentáře:

 1. Pěkný blog! Myslím, že toho máme dost společného, dle Teorie literatury usuzuji na Český jazyk a literaturu? (Brno?) :-) Líbí se mi Tvůj styl psaní a děkuji za komentář, už Tě mám ve sledovaných a těším se na další články.

  OdpovědětSmazat
 2. Tak tě u mě vítám. :) Doufám, že blog bude čím dál pěknější a pěknější. :)
  A netrefila ses, jsem na dvojoboru Divadelní věda/Francouzská filologie, (dokonce ani ne v Brně. :)) a literatura se prakticky vzato studuje na obou půloborech... :))

  OdpovědětSmazat
 3. Taky doufám, že můj blog bude pěknější a pěknější ;-). Tak to jsou ovšem ale krásné obory! :-)

  OdpovědětSmazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat