23. dubna 2012

Velká e.l.f.í recenze I., aneb líčidla

Tak vás zase po víkendu zdravím, moji milí. Jak jste se  měli? Já vskutku skvěle, absolvovala jsem nejskvělejší koncert, jaký jsem si jen mohla přát, dodělala věc do školy, která mě strašila i ve snech, a navíc strávila skvostný čas s přítelem, prostě velmi úspěšně prožitý víkend. :) A teď už se jen těším, až mi přijde souborné vydání Shakespeara.
Ale nebudu to dnes již déle protahovat. Čeká nás totiž spousta práce - recenze na všechny výrobky od e.l.f. kosmetiky, které jsem doposud měla nebo mám. Vrhněme se tedy na to.


O tomhle už jste si mohli přečíst tu a tu. A taky jste si mohli přečíst o řasence, kterou tedy již nevlastním, protože jsem ji vyhodila, byla dost hrozná. Moje zbylá sbírka věcí této značky, kterou jste ještě neviděli, je docela rozsáhlá...

Prvními výrobky, o kterých budu mluvit, jsou ESSENTIALS Beauty School Beauty Book paletky očních stínů. Mám dvě, everyday a natural.


Balení je jakási řekněme složka na gumičku, líbí se mi, že gumička je sladěná s laděním paletky, tedy u everyday do fialova a u natural do hněda. Jinak je balení papírové, ale vcelku bytelné.


Obě paletky mají stíny samotné překryté jakousi fólií, která k tomu mimochodem byla původně strašně blbě přilepená izolepou, na protější straně je pak návod na líčení se stíny, a když to rozložíte, je tam i místo na vaše poznámky a zápisky nějakého vašeho vyjímečného líčení. Jinak balení obsahuje ještě zrcátko, pěnový aplikátor a minitužku na oči, u everyday je černá, u natural hnědá.


Takhle vypadají odstíny u everyday. Jsou to takové příjemné odstíny fialovo-hnědo-modro-černé, a dá se s nimi vykouzlit slušné líčení.
Na obrázcích vidíte pigmentaci, já jsem s ní spokojená, jen tělové stíny nešly moc viditelně vyfotit, a poslední černá je hodně špatné. Ovšem zbytek stínů je fajn, takže je to odpuštěno.

Druhá je tedy paletka natural.


Opět, fólie byla přilepená izolepou. Ve chvíli, kdy izolepu odlepíte a zavřete, se vám igelit přilepí na manuál.


Barvy jsou vesměs tělovo-pudrovo-hnědé, pigmentace je dobrá, stíny, tyhle i předchozí, trochu práší, ale stejně je ráda používám, s temihle se navíc dá udělat hezké přirozené a nenápadné líčení.Závěrem bych řekla, že obě paletky mám docela ráda, dávám jim 80% a nenáročnějším lidem to bude plně stačit. Výdrž je s bází dobrá. Možná je to tím, že jsem nezkoušela žádnou "luxusnější" stínovou paletku. Věřím, že i k tomu jednou dojde.

Další jsou báze pod oční stíny, Minerální báze v odstíny sheer (jiný ani není) a Essentials báze v odstínu champagne (který má michodem ale úplně jinou barvu, než jakou vidíte v e-shopu. Ale vážně. Jen si to porovnejte.)


Balení jsou klasická, skoro jako lesk na rty. Ostatně snad každý ví, jak vypadá báze od e.l.f. :)


Champagne obsahuje drobné třpytky, které docela hezky prozáří líčení očí, minerální báze je bez třpytek, to mám jen potřpytkovanou ruku. :)
U obou bází vidím prakticky totožný výsledek, takže pokud vyloženě netrváte na minerálním složení báze, tak pokud ji chcete, kupte si essentials. S bázemi opravdu stíny drží lépe. I přes to asi vyzkouším nějakou jinou, až mi dojdou, je to spíš takové neurazí - nenadchne. Takže s procenty to bude asi tak 75%, protože to není to úplně nejlepší (Mám ještě dvě báze, a jedna z nich přečkala bez újmy i rockový koncert a udržela líčení stále stejné! Ale o té si povíme jindy. :)), ale určitě stojí za vyzkoušení.

Velké slávě se jistě těší také Studio krémové oční linky. I já jich vlastním pár kusů. A mé pocity z nich jsou trochu rozdvojené.

  

Jak vidíte, mám hned tři odstíny - Black, Coffe a Teal Tease. Linky mají hezké balení, kalíšek je ve skutečnosti plastový, takže se aspoň nerozbije. Bohužel se dají někdy docela těžko zavřít a možná i proto docela rychle vysychají.A z čeho pochází má nejistota z těchto linek? Je to v pigmentaci. Když byly nové, byly černé černé jako uhel a hnědé nic moc. Postupem doby se barvy začínají přibližovat sobě navzájem, čili černá světlá a "ztrácí pigment" a hnědá tmavne, takže dnes už barvy vypadají hodně podobně. Modré jsou hezké, pokud do léta nevyschnou, budou se skvěle nosit. :)
Co se výdrže týče, ne zcela souhlasím s oslavnými ódami, které jsem už leckde četla. Mně to tedy tak světoborné nepřijde, otírají se a občas jich kousek prostě jen tak bez rozloučení zmizí.
Za sebe linky asi moc nedporočuji. Já je ani  moc nepoužívám, ale to je hlavně proto, že se mi permanentně třese ruka a jsem navíc po ránu líná si hrát ještě s linkou. Ale jednou se určitě naučím nakreslit tu nejhezčí. Dávám jim 50%, protože nevím jistě, jsou-li špatné nebo dobré. :)

Dále tu mám dva výrobky "v tužce", prvním je Studio dvojitá tužka - stíny a linky, druhým matná rtěnka.


Balení je klasické šroubovací/vysunovací, u dvojité tužky z obou stran. Jinak prostě... vcelku obyčejné automatické tužkové balení.Stíno-linka je v odstínu Plum/Purle, a ve skutečnosti je trochu víc do fialova. Pigmentace je opět docela dobrá, stín v tužce se slévá, linka má průměrnou výdrž nic moc, ale docela hezkou fialovou barvu.
Matná rtěnka je v odstínu Praline, což je taková... barva rudé australské půdy. Taková rezavo-hnědo-červená, ale nijak šílená, ve skutečnosti je ten odstín docela pěkný. Ale opravdu hodně to vysušuje rty.
Výrobky bych si znovu nekoupila ani jeden, doporučení nechám na vás, co si z toho vezmete, a dávám 50%. :)

Tuhle věc ani nevím, proč jsem si pořídila, jelikož nemám nějak tendence si obočí kdovíjak upravovat nebo zvýrazňovat (ovšem roste mi v docela hezkém tvaru, tak to není až takový hřích. Samozřejmě občas ho kousek vytrhám.).


Je to Studio sada na úpravu obočí v odstínu light. Odstín jsem si vybrala opravdu dobře, s tmavším už bych se cítila opravdu blbě, tohle občas, když mám náladu, použiji. Má se používat tak, že jednou zkosenou stranou aplikátoru se nasese hnědý "gel", to je ta tmavší část (mně to moc gelové tedy nepřijde) a tím se obočí vytvaruje, potom se pomocí normálního rovného štětečku obočí vyplní pudrovou barvou. Efekt to opravdu má.


Jen pro ukázku odstíny na ruce. Není to moc vidět, vodorovně je pudrová barva, která sama není skoro vidět, "gel" a svisle je obojí dohromady.
Tuhle věcičku bych vám určitě doporučila, vážně. Používám ji občas i já, a to už je co říci. :) Takže pěkných 85%.

Pak tu mám dva minerální stíny, či spíše pigmenty, prodávají se ve dvojici ještě se štětečkem.


Já mám duo green field, které obsahuje světle zlatozelený stín/pigment earthy a tmavozelený outdoorsy. Krabičky jsou pěkné, malé a kulaté. Tmavého stínu je viditelně méně, ale to je prý normální.

Takhle vypadají barvy s bleskem a bez blesku. Pigmentace je dobrá, pracuje se s nimi tak, že ani moc neopadávají. Světlejší má krásnou barvu, která hezky prosvětlí oko, tmavý je trochu divný, protože při roztírání do ztracena šedne. Vážně. Máte kousek stínu, kde je ho víc, a ten je zelený, a když to rozetřete, máte zelený flek s šedými okraji. O štětečku si ještě povíme.
Určitě bych doporučila vyzkoušet stíny někomu, kdo nemá zkušenost s pigmenty (jako já), protože se s nimi aspoň naučí pracovat. Mám z nich víceméně dobrý pocit, takže 70%. :)

Dnes předposlední je dvojice minerálního sypkého make-upu a Essentials kompaktního rozjasňujícího pudru.Balení pudru je klasické, byla tam ještě labutěnka, ale ta zmizela, protože je moc nepoužívám. Balení make-upu je trochu malé, kulaté a docela pevné, jen se občas hůře zavírá/otevírá. A víčko je neustále špinavé, protože je černé.Před rozetřením
Po rozetřeníNa make-upu se mi líbí, že je pěkně světlý (mám ho v odstínu fair), pleť sjednotí, ale moc nekryje, což mně osobně moc nevadí, ale někomu určitě bude. Mně spíš vadí, že jde docela těžce vyklepat z balení a je ho relativně málo. Jinak mu ale dávám 65%, protože je vážně docela dobrý.
Pudr má být rozjasňující. No, toho jsem si doopravdy nevšimla, ale za těch cca 40 Kč člověk dohromady nečeká vlastně nic. Je docela žlutý i v odstínu ivory, ale na pleti se to ztratí. Nevydrží sice mod dlouho, nicméně jako cestovní minipudr do kabelky je docela dobrý. Za mě 55%. :)

A poslední, co vám dnes ukážu, je věc, se kterou jaksi neumím pracovat.


Je to paletka očních stínů/linek, kterou neumím nemůžu najít na stránkách e.l.f., ale myslím, že to bylo popsané v e-shopu jako stíny a na krabičce jako linky, ale nechci lhát, už si to přesně nevybavuji. Každopádně jako linky to dělá mastnou a těžko viditelnou čátku, jako stíny se to okamžitě slije do čárky.


Ano, barvičky jsou to docela hezké. Já prostě stále nevím. Úplný propadák to taky není, když se člověku chce, i linky to umí docela hezké... Prostě opět pocit rozpolcenosti a 45%, ty krémové linky jsou přeci jen lepší. :)

Tak, já gratuluji všem, kteří to zvládli dočíst až sem. Pokračování této recenze přijde jistě brzy a bude o štětcích této značky. :)
Jaké máte zkušenosti s e.l.f. kosmetikou vy?
Mějte krásný zbytek večera,
An.

7 komentářů:

 1. Skvělá recenze! Vidím, že se našel další maniak do značky ELF :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. :) Teď už to trochu mírním... :))

   Smazat
 2. Skvělá recenze ;).

  my-colorful-kingdom.blogspot.com/

  OdpovědětSmazat
 3. ta natural paletka je úžasná, hrozně bych jí chtěla!! :)

  OdpovědětSmazat
 4. Ahoj, moc hezka velka recenze :). Z tech linek mam velice podobny rozpacity pocit.
  Recenze:nikkiroses.blogspot.cz

  OdpovědětSmazat

Děkuji vám za všechny milé komentáře. :)