1. května 2012

Krásný první máj a lehká večeře

Zdravím všechny své drahé čtenáře.
Jak jste si jistě ráčili povšimnout, blog se trochu změnil jak vzhledově, tak názvem a adresou odkazu. Došla jsem totiž po dlouhé úvaze k závěru, že "propadliště dějin" není úplně přitažlivý název. A že možná ani nechci, aby zrovna tam končily mé myšlenky... Tak jsem se rozhodla a konala. (a děkuji Bebe, která mě upozornila, že jakožto "nomen omen" to také není úplně nejlepší reklama pro blog.) Takže vítejte v lehce poupravené, o něco málo pozitivnější verzi. :) Doufám, že zvolený standart kvality příspvěků se bude už jen a jen zlepšovat!Podívejte, i tuhle Shaun si myslí, že je to dobrý nápad. (Ano, to je ten, se kterým spím, když přítel dlí za horami...)
To by tedy bylo k úvodu, abyste nepropadali příliš velkému údivu. :)
Jaký byl váš první máj? Já sice neudělala skoro nic z toho, co jsem udělat chtěla, ale zato jsem měla skvělý den. I to se počítá.


Venku je totiž nádherně... Kvetou šeříky, ptactvo zpívá... Člověk až fyzicky cítí radost ze života. Div to z něj neodkapává...


Dokonce i pusu pod rozkvetlou třešní jsem dostala. Zase neuschnu. A šeříky by mohly kvést celý rok.


Svítilo sluníčko. Opravdu hodně svítilo sluníčko. Ale je to krása. I když by mohlo trochu zapršet, je dusno.


Bylo natolik krásně, že mě až popadla touha pořídit tuto vyrcholně uměleckou fotku. Povšimněte si prosím skvělé kompozice! A také emoce ve fotce ukryté. Svoboda je už tak blízko a pak nás zastaví ostnatý drát.


Potkala jsem i tohle elegána. Fešák dámy, která by odolala?


A protože jste na mě hodní, ukážu vám svou ruku. A dva prstýnky. S červeným kamínkem je po babičce, kytička je z oriflame. Když všechno kvete, i mě přepadají květinové tendence.

A jelikož je dnes opravdu horko, rozhodla jsem se vám odprezentovat takový malý recept na svůj oblíbený salát.
Ale ještě než tak učiním, ukáži vám svůj dnešní nákup. Je totiž docela legrační jak s oteplujícím se počasím stále méně sahám v regálech po těžkých či sladkých věcech a míst toho...


Jogurty, spousta jogurtů, náplasti na odřené nohy, mini-mozzarelky (tyhle jsou do salátů skvělé!), rajčátka, hrozny, žlutý meloun a podmáslí, a všechno je mňam, mňam a ještě jednou mňam!
Teď už přejdeme k salátu. Předem říkám, že nikoho nenutím držet se toho, co píši, jakákoliv ingredience se dá nahradit/vypustit. V důsledku toho vlastně nemusíte dělat vůbec nic. :)


Budeme potřebovat rajčátka, okurek, salát, pórek a jakoukoliv jinou zeleninu, kterou máme zrovna po ruce, pár bobulí hroznů (já to mám ráda, kdo  nechce, nemusí) mozzarelu, slunečnicová/dýňová semínka, citron, olivový olej (já mám stejně nejraději extra virgin), strouhaný parmazán + bylinky, pepř, popř. sůl.


Zelelninu očistíme, omyjeme a nakrájíme do mísy, přisypeme semínka a natrhanou/nakrájenou mozzarelu (já ji raději trhám, protože tak lépe nacucne chutě:)). Opepříme a lehce promýcháme.


Citronovou šťávu (případně vinný ocet, ale mě z něj večer bolí žaludek), olivový olej, bylinky a parmazán smícháme a vytvoříme jakýsi "vinaigraitte"


Chuť eventuelně doladíme přidáním oleje nebo citronové šťávy. Vzniklou emulzi nalijeme na zeleninu a dobře promícháme. Já sůl nepoužívám, protože jednak parmazán je slaný dost a jednak po ní zelenina pouští vodu a potom mi salát moc plave, ale kdo chce, směle dosolí.


Takhle nějak to vypadá hotové. :) Přeji dobrou chuť. Máte i vy nějaký oblíbený recept do horkého počasí?

Dnes to bylo takové odpočinkovější, přeci jen, je sváteční den, navíc velmi láskyplný, je tedy dle mého trochu třeba si oddechnout.
Také jsem prozatím vyhlásila embargo na nákup kosmetiky. Uvidíme, jak se mi to bude dařit. Na vás se to ale nijak neodrazí, protože toho mám doma ještě spoustu, o čem jsem nepsala.
Přeji krásný večer, první máj.
An.

P.S.: Připravuji pro vás giveaway, i dárečky už mám doma. Jen teď přemýšlím, jaké hezké kulaté události to zasvětit. Nějaký nápad?

2 komentáře:

 1. Vypadá to skvěle :-). A vidím, že stejně jako já ráda nakupuješ v Lidlu. Já v těchto vedrech taky nemám chuť na nic jiného než bílý jogurt, ovoce (případně jogurt s ovocem), zmrzlinu a chladnou vodu nebo vychlazený mátový či bezinkový (domácí) čaj s citronem, nebo zeleninové saláty :-).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano. Ať si o Lidlu říká kdo chce co chce, najdou se tam opravdu kvalitní věci, třeba právě mléčné výrobky. :)
   Jinak už v tomhle počasí nemám pomalu chuť ani na tu zeleninu...
   A vychlazený piju hlavně zelený čaj s mátou. :)

   Smazat

Děkuji vám za všechny milé komentáře. :)