24. května 2012

Mé oblíbené seriály

Buďte pozdraveni, čtenáři. Dnes to nebude o kosmetice, takže prosím všechny, kteří sem chodí jen kvůli ní, aby na dnešek přimhouřili očko. Třeba to aspoň někoho zaujme. :)
Jinak vás ještě upozorňuji, že zítra vyhodnotím dárečky, takže kdo jste se ještě nezúčastnili, máte poslední šanci. A určitě minimálně jeden obdarovaný bude vybrán mnou dle komentářů.

No, a jelikož  jsem unavená a nechci to protahovat, začnu tedy s těmi seriály. Na valnou část z nich mě navedl přítel, na některé jsem se navedla sama. Je pro mě totiž snazší se koncentrovat na dvaceti - čtyřiceti minutový díl seriálu než na celý film, zejména když si to pouštím já sama na notebooku. Možná se vám seznam seriálů bude zdát dlouhý, ale vězte - nesleduju to všechno neustále a zároveň, jsou to prostě ty, které mám ráda.  A to jsem beztak na nějaký zapomněla.

Rozdělila jsem si seriály na několik takových podskupin, aby to bylo přehlednější.

Jako první jsou dva seriály, které sleduji prakticky v reálném čase a vždycky netrpělivě očekávám novou epizodu. A sice:

How I met your mother (Jak jsem poznal vaši matku)
Obecně si myslím, že většina z vás ho bude znát. Ale tak rámcově - Ted vypráví svým dětem, jak poznal jejich matku. Do naprosto všech detailů. Chudáci děti, už to trvá sedm sezón. :) Hlavní postavy jeho vyprávění jsou jeho přátelé Lilly a Marshall, dokonalý a harmonický pár, Barney, lovec žen, který ovšem během seriálu prochází velkým charakterovým vývojem, dále Robin, Tedova i Barneyho láska/neláska a dobrá přítelkyně, která má jedinou vadu - je Kanaďanka. :)
No, a já jsem zvědavá, co přinese osmá řada. Poslední díl sedmé řady byl totiž skvělý a napínavý(a pro mě bohužel nejlepší z celé řady...), tak uvidíme. Osmá už by možná měla být poslední. Pokud to sledujete, kdo je podle vás matka?

The big bang theory (Teorie velkého třesku) 
Seriál o partičce Nerdů (fyziků) z Pasadeny, v jejímž čele stojí geniální a pro život nepoužitelný Sheldon. V závěsu za ním jsou Leonard a Penny se svým vztahem/nevztahem, dvojice malého židovského slizounka Howarda a inda Raje. V průběhu se do seriálu přidaly další postavy (Bernardette, Amy), ale to bych o seriálu popsala stohy internetových stránek a ne jeden odstavec. :)
Seriál v mnohém čerpá z komiky střetu světa "nerdů", žijících komixy, hrami, filmy a vším se sci-fi a fantasy tematikou a obyčejné číšnice/herečky Penny, případně zbytku dalších žen a normálního světa. A pořád to funguje.


Další skupina seriálů jsou takové trochu starší seriály, které jsou tedy už ukončené a pojednávají o životě skupinky lidí v nějakém městě.


Friends (Přátelé)Kdo by seriál neznal? Já už jsem ho viděla celý několikrát, ale pořád mě baví. Šestice přátel z New Yorku, Joey, Monica, Rachel, Chandler, Phoebe a Ross. Myslím, že k tomuhle není třeba říkat něco dalšího. :)

Sex and the city (Sex ve městě)K tomu už v blogovém světě nemusím snad vůbec nic říkat. Čtyři kamarádky, Carrie, Samantha, Miranda a Charlotte, jejich milostné problémy... a boty. Spousta bot. :) Opět, seriál, který neztrácí ani věčným opakováním...

Coupling (Párování)V našem prostřední (tedy aspoň v tom mém) méně profláknutý seriál, přitom je skvělý. Opět šestice přátel, Steve, věčný zmatkář, naprosto nevhodné věci říkající Jeff, pomalejší Patrik, chápavá Suzan, povrchní Sally a pošahaná Jane. Steve se Suzan ve svém vztahu čelí spoustě překážek, ať už jsou to vzájemné problémy, jejich nejlepší přátelé nebo jejich ex partneři. Pokud seriál neznáte a máte rádi například Přátele, myslím, že by se vám mohl líbit.

Mám tu také dva seriály z lékařekého prostředí...

Scrubs


Tak trochu sitcom. Hlavní postavou je nováček Dorian alias JD (džejdý:)), který se seznamuje s fungováním nemocnice a s osazenstvem. JD je navíc nenapravitelný snílek, takže častou součástí jsou i jeho sny a představy. Seriál oplývá takovým lehce specifickým humorem, který vás ze začátku může trochu vyděsit (já se odmítala dívat s tím, že je to kravina... No, není...), ale stojí to za to. Tedy tak do páté série, pak už to trochu upadá, bohužel.


M*A*S*H Seriál, který v televizi opakují stále už cca deset let. A taky mě ještě neomrzel, spíš naopak. Jelikož mám přes 200 dílů, většinou zastihnu pokaždé nějaký jiný. Asi nemá moc cenu ho popisovat. Armádní nemocnice během korejské války. Mnoho příběhů. Seriál umí pobavit, ale někdy i dojmout, jelikož z prvotních čistě komediálních dílů časem vyrůstají uvěřitelné a emocionálně nabité lidské příběhy. Tohle je můj evergreen.
 
Mimochodem, ano, sleduji občas i Dr. House, Chirurgy,... Ale ty si málokdy pustím sama od sebe...

Další kategorii tvoří britské sitcomy.

Red dwarf (Červený trpaslík)Těžařská loď Červený trpaslík už tři miliony let letí vesmírem. Na její palubě přežil pouze David Lister, chronický lenoch a kari-žrout, společnost mu dělá hologram Rimmera, jeho bývalého a stále nesnesitelného spolupracovníka, Kocour, tedy tvor, který vznikl vývojem z kočky za tři miliony let, a později se připojuje i Kryton, sanitární android, s hlavou jako legrační kostka ledu. Tato zvláštní posádka na lodi, řízeném lodním počítačem Hollym(který se v průběhu překvalifikuje na tu Holly) zažívá v kosmu různé, většinou dost absurdní situace. Ale stejně se tomu musíte smát. Pro mě je tohle asi jeden z nejvíce "hláškových" seriálů.

'Allo 'Allo! (Haló! Haló!) Neřekli byste, že druhá světová válka byla moc legrační věc, že? V tomhle seriálu to vidí jinak. Zamotaná smyčka intrik a plánů francouzského odboje, německé armády, gestapa a spousty žen, které musí tajit před manželkou, která se obtáčí kolem obyčejného francouzského kavárníka Reného Artoise. Možná někomu seriál může připadat jako vykopávka. No, já ho mám moc ráda, protože mě pořád dokáže rozesmát.

Další by mohly být ještě IT Crowd, Black books, a určitě nějaké další. Ale víte co. Nejsou to ty moje nej. :)

No, a poslední kategorie je takový trochu speciální... :)

The Simpsons (Simpsonovi)
Žlutá rodinka ze Springfieldu. Větší část seriálu už znám skoro slovo od slova. :) Více představování není třeba.

FuturamaSeriál od tvůrce Simpsonových, zachycující svět v budoucnosti. Plný černého humoru. Opět nevím, co víc k tomu dodat. :)

Shan the sheep (Ovečka Shaun)To je taky bez komentáře. Geniální věc, nejen pro děti.

Samozřejmě, sleduji i další věci, od Zoufalých manželek, přes různé kriminálky (nejraději mám Námořní vyšetřovací službu...:)), Chůvu k pohledání, Gillmorova děvčata, atd., atd. Ale to bychom tu byli do pondělka a to nechceme. :) Poslední dobou sleduju i Hotel Paradise, jelikože mi to ve zkouškouvém období dodává pocit, že jsem přeci jen bytost s relativně vysokým iq... :)
Potom ještě sleduji různé kuchařské pořady, od amerického Masterchefa, Jamieho Olivera, až po našeho Itala a Pohlreicha. Teď jsem jen zvědavá na Masterchefa ze slovenska, kterého budou vysílat na některém ze slovenských kanálů, teď si nevzpomenu.
Jen nejsem dost in, nesleduju vůbec GossipGirl, Hru o trůny, True Blood,... Ale uvidíme, prázdniny budou dlouhé.
A co sledujete vy?
Nezapomeňte na dárečky a mějte se zatím krásně. Určitě bude zítra zase nějaká kosmetika. ;)
An.

12 komentářů:

 1. Ja ted posledni dobou koukam na TBBT, Glee, Futuramu.. Gilmorova devcata jsou takova srdcovka, ty me nikdy neprestanou bavit... True Blood doporucuji, me to hodne bavi :) naopak Gossip girl jsem prestala sledovat, protoze to bylo furt to same dokola.
  To Parovani vypada docela zajimave...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S True Blood ještě uvidím. Je pravda, že tu má ráda i kamarádka, která by jen tak nějakou blbost nesledovala. :)
   Já mám právě z Gossip Girl takový pocit už jen z těch pár dílů, co jsem zahlédla v televizi. Nějak mě to vůbec nezaujalo.

   Smazat
 2. Tak True Blood jsem svého času milovala a to jsem ho dlouho předtím považovala za totální krávovinu, má v sobě mnohem víc, než jen krev, upíry a sex, jak se někomu může na první pohled zdát ;-) Ted už mě to trochu pustilo, ale určitě se k němu vrátím a co mi chybí, dokoukám. Nedávno jsem ještě narazila na Misfits - první dvě řady jsou neskutečný nářez, doporučuju :-D Z jiného soudku mám pak ráda třeba Downton Abbey. Zajímavý nápad má např. i seriál Once Upon a Time. Jinak mě málokterý seriál dokáže opravdu zaujmout, takový seznam jako ty bych dohromady nedala. A skoro všechny, o kterých píšeš, mě prostě nebavily, i když to jsou často takové hity a svému okolí přijdu divná, že se mi nelíbí, ale já se fakt snažila, prostě to nešlo, budu muset hledat dál :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Páni, já zapomněla na svou srdcovku, která mě neskutečně baví i po tolika sériích (to se mi ještě u žádného seriálu nestalo, pokud teda nepočítám, když jsem jako desetiletá hltala nekonečné telenovely :-D DEXTER! To je pro mě seriál číslo jedna, pak dlouho nic a pak ten seriálovej zbytek ;-)

   Smazat
  2. Mně to až tak divné nepřipadá, každého baví něco jiného, určitě kvůli tomu na tebe nekoukám nijak divně. ;) Tohle je prostě můj výběr.
   Nad Once Upon a Time jsem zrovna dneska přemýšlela, že by to možná stálo za to.
   A na Dextera se chystám už jak dlouho, díky, že jsi mi to připomněla. ;)

   Smazat
 3. Mám skoro stejný seznam takový seriálů :) Ale ještě mám ráda třeba zoufalky nebo Chirurgy :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já je mám taky celkem ráda, ale víceméně se jen kouknu, když to náhodou potkám v televizi... :)

   Smazat
 4. Náhodou, je super so od kosmetiky na chvilku odpočinout. Bohužel všehchny seriály znám, takže žádnej tip navíc se nekonal, ale i tak to je fajn čtení :).

  OdpovědětSmazat
 5. ja mám strašne veľa obľúbených seriálov, že si na všetky ani naraz nedokážem spomenúť, rada sledujem aj náš slovenský druhý dych, ktorý niektorí už pre neustále ťahanice a motanice rozchody prestali pozerať, ale ja mám tých hercov rada a keď má mať seriál toľko častí musí sa tam niečo diať, zo zahraničných milujem upírske denníky, pre skvelých hercov, úžasnú tému ale aj ich soundtracky, ktorými mám preplnenú moju mp3, a to nehovorím o glee a ich piesňach, potom aj gilmorky, stratené duše, gossip girl, čarodejnice, pretty little liars, pozerala som j flash forward, ktorý ma zaujal ale bohužiaľ to skončilo tak, že nechali prvú sériu otvorenú a ďalšia nebola schválená a tak to bolo aj s rodinkou úžasných/no ordinary family a práve tieto dva seriály a ich neukončený koniec ma najiac mrzí, ďalej aj RBD :D, skvelý jedinečný Dr.House, 90210, milované NCIS, aj NCIS LA, CSI Miami,Dva a pol chlapa, OC California,Joan z arkádie, Kosti, Kúzelníci z Waverly, KYLE XY,Mentalista,Prison Break, Smallville, Sabrina:D, Tru Calling,Zúfalé manželky a úžasný Povedz kto ťa zabil

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Wau. :D
   Jé, vidíš, na Čarodějky jsem třeba zapomněla... Tru calling taky občas... :) A Řekni, kdo tě zabil to je seriál, který je taky dost specifický. :))
   Jinak kriminálky sleduju tak nějak když třeba běží v TV, docela mě to tam baví. Ráda mám třeba i Odložené případy, Myšlenky zločince,... :) No, je toho hodně, taky jsem do článku dávala jen oblíbené z oblíbených. :)

   Smazat
 6. Já si obřas říkám, že bych se měla přestat dívat na seriály, protože pak se mi z toho zdají šílené sny :-D U mě vede Jak jsem poznal vaši matku, Mash a Přátelé stejně jako Gilmorova děvčata
  Ale potom tam jsou takové oddechovky jako Glee, Pretty little liars, Zoufalé manželky, Čarodějky, Gossip girl, Vampire diaries
  A kromě toho jsem si třeba oblíbila hrozně soutěž Survivor. A tím opravdu nemám na mysli tu nepovedenou českou slátaninu.

  OdpovědětSmazat

Děkuji vám za všechny milé komentáře. :)