7. května 2012

Už je zase pondělí...

...nesnáším pondělky. Ne, vážně, má je někdo z vás rád, čtenáři moji? Je to den, který mě vždy vytrhne z příjemné víkendové letargie. A jelikož jsem navíc dnes vstávala velice brzy, je mi jedno, jak vypadám, tudíž nejsem namalovaná a se zdravou zelení ve tvářích se patrně podobám zombii. Kromě toho mám (ne) zcela bezdůvodně chuť bušit hlavou do zdi. Dám vám proto jednu dobrou radu - Spěte. Budete se pak cítit mnohem méně jako cvok. :)
V tomto příspěvku bych vám nicméně chtěla ukázat pár věcí ze svého víkendu, který byl úžasný, takže zahoďme chmury.
Téměř tři dny jsem trávila na jižní Moravě u přítelových rodičů, samozřejmě i s přítelem. Abych byla upřímná, už bych byla nejraději, aby bylo zase po zkouškách a já tam mohla jet znovu, protože je tam krásný klid. Možná až moc velký, každý den by mi to asi úplně nevyhovovalo, ale takhle na dovolenou je to skvělé. Navíc jsou všichni strašně moc hodní.

Celý týden nás neustále někdo strašil, jak bude o víkendu pršet a bude zima. Budiž. V sobotu jsme se probudili a bylo takhle:


Sluníčko pařilo jako o život, nicméně lehce pofukovalo, takže bylo vlastně skvělé počasí. Sebrali jsme se tedy a po obědě (který sestával z domácích tvarohových koláčů...) jsme se vydali do zoo do Hodonína. Zoo je celkem malá, takže jsme ji měli projitou za chvíli i s povinnou cukrovou vatou a nanukem. Ale bylo tam hezky. Jen pro ukázku, jakési jelenovité zvíře, něco na způsob vodušky, ale nepamatuju si, jak přesně se to zove.


Počasí opravdu vyšlo moc hezky, takže v některých částech zoo to vypadalo skoro jako v zátočině Nilu.


Potom jsme prošli město a vydali se na cestu na autobus a domů. A jelikož bylo stále pěkné počasí (i když na satelitních snímcích se už blížila bouřka.:)), rozhodli jsme se pro takové mini-grilování na zahradě.
Někteří z nás měli takový skoro tradiční špekáček...


...jiní podstatně méně tradiční tempeh.


(Ten byl přítelův, ale taky je to docela dobré, dokonce i opečené.)
A někteří nepohrdli ani suchým rohlíkem.


Tohle je Cyril/Sam. Má dvě jména, protože se rozhodl, že bude patřit jak přítelovým rodičům tak jejich sousedům. :) A sežere všechno včetně celerové natě z polévky.

Nakonec se už začínalo šeřit, bouřka byla blíže a blíže a také se blížil přenos z hokejového mistrovství.


(Jistě omluvíte, že blížení přenosu jaksi nemám fotograficky zachyceno.:))
Každopádně to byl skvěle strávený víkend. V neděli jsme ještě byli na bowlingu, kde se mi bohužel zase ozvalo nemocné rameno, takže jsem si to moc neužila.(Moje blbost...)
No, a dnes sedím doma. Ale už od rána, kdy jsem nasedala do vlaku, dočítala tam knihu a vůbec, prostě odjížděla zpět ke svému namáhavému zápočtovému životu, mám špatnou náladu.
Ale není vše nikdy jen černé, pár věcmi jsem si tedy udělala radost...


Kytičkou zcela úžasných konvalinek, inkoustem do tiskárny (který nevidíte, protože není hezký:)), inkoustem do pera (můj milovaný modrý neomyvatelný Parker Quink) a mé drahé plnící pero (které není nové, ale radost mi dělá neustále) Parker Frontier. Ano, jsem natolik anachronická, že v dnešní době píši plnícím inkoustovým perem, ačkoliv většina světa píše prostě propiskou. Ale mně to tak vyhovuje. Protože své pero miluji. Máte také nějakou oblíbenou psací pomůcku?
Ještě jsem si koupila oční gel od Ryoru, protože kruhy pod očima u mě překročily únosnou mez, a chci jej tedy otestovat. Ale ten vám ukáži jindy. :)


Víte, mám ráda konvalinky, protože jsou jako dokonalé ženy. Krásný účes, křehká šíje, dlouhé šaty, nepotřebují pompu k tomu, aby byly půvabné, krásně voní, a když se je pokusíte sníst, otrávíte se. :)
No, a to by bylo asi vše do tohoto kecacího postu. Mám pro vás už rozpracovaný druhý, kde si dosyta užijete recenzí, nebojte se. Možná ho stihnu ještě dnes.
A co vy a váš víkend? A vaše psací potřeby? Jakou květinu máte rádi?
An.

7 komentářů:

 1. tenhle článek začal docela dramaticky, ale víkend sis pořádně užila, jak koukám. Já nemám stálou psací pomůcku ale spíš typ náplně - taková ta měkká c o klouže po papíře a většinou všem špiní vnitřek kabelky :D
  Můj víkend byl v duchu nového blogu a článků...i když sobota byla spíše sportovní '(brusle a plavání) a pak také nakupovací (článek z neděle).
  Nejradši mám bílé růže - jsou hebké, jemně voní ale mají trny :)
  A děkuji za komentáře na našem blogu :) Dáša:)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Užila. :)
   Jo, to taky znám. Já se vůbec divím, že moje pero mi ještě nevyteklo. :))
   Růže jsou také krásné.
   I já děkuji. ;)

   Smazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 3. Ahoj, myslela jsem si, že jsem tvůj blog objevila až dneska a já už ho normálně sledovala :D
  Každopádně chci říct, že se mi líbí jeho originalita a osobitost a budu moc ráda, když i ty navštívíš můj blog, sice s ním teprve začínám, ale z každého dalšího čtenáře mám ohromnou radost :)

  http://estrella-2012.blogspot.com/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je dobré zjištění. :)) A děkuji.
   Určitě se k tobě podívám. ;)

   Smazat

Děkuji vám za všechny milé komentáře. :)