10. června 2012

"Seven deadly sins of beauty"

Přeji vám všem příjemný den, moji milí. Ještě než přikročíme k sedmi smrtelným hříchům, chtěla bych se s vámi podělit o něco, co mě dnes aspoň trochu potěšilo - Od pondělka začal nový americký Materchef (kdo nezná - soutěž amatérských kuchařů... Obě předchozí americké řady byly skvělé, líbí se mi kromě vaření i to, že člověk může sledovat tu krásnou mozaiku všemožných obyvatel USA s jejich kořeny v zemích celého světa, mentalitu a bezsprostřednost... Což se všechno promítá do vaření... Tuhle věc doporučuji. :)) Zároveň mě trochu děsí, že tuhle show chce zřejmě teď dělat Nova. Bojím se, co z toho udělají.
Další věcí je, že jsem si něco objednala, a teď se moc těším, až to přijde. Ale vám nic neprozradím, abyste byli napnutí. ;)
Přejděme ale ke slíbeným hříchům. Určitě je všichni znáte... Mně se obecně vybaví těchto sedm obrázků... Nebo skvělý film Sedm. A jak by tedy těchto sedm hříchů vypadalo ve světě krásy? :)
Tag jste už mohli vidět třeba zde, zde a nebo zde.

LAKOTA! - Jaký je tvůj nejlevnější a nejdražší kosmetický kousek?

Tak nejlevnější jsou asi laky na nehty od essence a rudá rtěnka od alverde, která byla ve slevě na 20, protože jí nefunguje vysouvání.
Jinak k příliš levným kosmetickým značkám (Miss Sporty, SHE, E.l.f. základní řada,...) nepociťuji důvěru. Není to proto, že jsem příšerný snob nebo tak... To nejsem, ale prostě u něčeho tak levného mě cena nutí přemýšlet nad tím, kde je zakopaný pes a na čem výrobci ušetřili, že si mohou dovolit prodávat své zboží tak lacino.
Občas si taky kupuju nějaká cestovní balení produktů, ta jsou dost levná.
Nejdražší věci, do kterých investuji, jsou určitě parfémy. Hned potom je to stále ještě sada štětců od E.l.f. (ale kdybych je kupovala každý zvlášť, zaplatila bych o pár stovek víc.)
Z dekorativní kosmetiky potom Hervana. Na tu recenzi ještě chystám, takže vám zatím nic nepovím. :)


HNĚV! - Jaký kosmetický produkt miluješ a zároveň nenávidíš? Jaký produkt bylo nejtěžší dostat?

Miluji a zároveň nenávidím slupovací pleťové masky. Mám s nimi problém (možná i ony se mnou), že jsou vždy buď málo suché a tudíž se nesloupnou, nebo jsou moc suché a spadnou sami. Prostě mě docela zlobí.
Ještě mě napadla jedna věc a sice některé řasenky, které jsou ze začátku moc mokré a slepují, ale po čase, když trochu vyschnou, si je zamiluji.
Nejtěžší bylo dostat produkty od Benefitu, protože u nás není Sephora. Musela jsem složitě instruovat přítele, co má koupit a potom jsem se mohla jen obávat, aby to náhodou nepopletl. No, ale vše dobře dopadlo.


OBŽERSTVÍ! - Jaký je tvůj nejchutnější kosmetický produkt?

V dětství to na plné čáře vyhrávala zubní pasta Perlička, ale tyhle časy už jsou dávno pryč. V dnešní době je to asi balzám na rty Blistex, protože voní a chutná jako cukr. :) A potom různé mnou vyráběné masky a peelingy, které vám musím ještě někdy ukázat.


LENOST! - Jaký kosmetický produkt vynecháváš, protože jsi líná ho použít?

To docela záleží na náladě. Nejčastěji ale vynechávám barevné stíny a/nebo make-up. Možná to zní divně, ale pleť mám docela bez problémů, takže kolikrát postačí jen trocha korektoru a je to fajn. Nepotřebuju ke štěstí mít na obličeji nánosy make-upu.
Někdy, když se mi už extrémně nechce, se nemaluju vůbec. A lidé na ulicích ještě pohoršením nezemřeli, tak to snad nebude tak hrozné...


PÝCHA! - Jaký kosmetický produkt ti dodává nejvíc sebevědomí?

Řasenka, rozjasňovač, tvářenka a korektor. Protože mi většinu rán pomáhají dodat barvu a výraz do obličeje, který by jinak byl hrozný.
Řasy mám ve skutečnosti světle hnědé, takže bez řasenky nejsou moc vidět, obličej mám relativně bledý, někdy docela našedlý, takže tvářenkou a rozjasňovačem dodávám doslova život. :)


SMILSTVO! - Jaká vlastnost tě u opačného pohlaví nejvíc přitahuje?

Podobný smysl pro humor, jako mám já sama. Jinak bychom si asi moc nepopovídali. A inteligence. Muž zároveň musí být upravený a nevypadat jako, že zrovna přišel z lesa a cestou se ještě plácl přes hlavu řízkem.
Nejdůležitější je ale stejně charisma, když to není, tak to vzdávám. :) (Doufám, že si tohle nepřečte přítel, moc by se nafoukl.:))


ZÁVIST! - Jakou kosmetiku bys nejraději obdržela jako dárek od ostatních?

Něco dalšího od Benefitu, něco od NARS, Lancome, MUFE nebo Urban Decay. Jsem skromná, že? :) A určitě by mě potěšil i nějaký parfém... Nebo vlastně cokoliv, já hrozně rádá dostávám dárky, a je mi jedno, že je to třeba obyčejný sprcháč nebo ruční dřevořezba, radost mi to prostě udělá. :)


Tak doufám, že jste se o mně něco zajímavého dozvěděli. :) Budu ráda, když budete ve článku pokračovat, nebo se aspoň nějak vyjádříte v komentářích.
An.

6 komentářů:

 1. Juj, to je krásný nápad, to by teda ve snu nenapadlo :-) (vím, že nejsi původním autorem nápadu, ale to na mém názoru nic nemění) A Tvé zpracování je super, na ten překrásný obrázek 7 smrtelných hříchů bych se dokázala dívat celý den :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten nápad se mi taky moc zalíbil. :)
   A obrázek se mi taky moc líbí, mám jich někde ve složce víc podobných (a těchto sedm každý zvlášť...:)), ještě z dob, kdy jsem fanaticka hledala na internetu obrázky a ukládala si je... :))

   Smazat
 2. moc pěkné a hlavně slintám nad tím obrázkem, pomalu jak tarotové karty :) náhodou ve větším rozlišení nemáš?

  OdpovědětSmazat
 3. tak uz nic, stacila minutka a google :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, mám, ale koukám, že už jsi mě stejně předběhla. :))

   Smazat
 4. Krásný článek a hlavně děkuji převelice za odkaz na můj blog, jsem poctěna :-).

  bourjoisgirl.blogspot.com

  OdpovědětSmazat

Děkuji vám za všechny milé komentáře. :)