17. června 2012

Víkendová pohoda

Přeji vám všem krásnou neděli. Před chvílí jsem dorazila domů a jsem docela hodně unavená.
Každopádně jsem ale prožila krásný víkend. A aby se trocha té krásy přenesla i na vás, ukážu vám nějaké fotky.

*POZOR, MŮŽE OBSAHOVAT FOTKY JÍDLA A ZVÍŘAT!!!*

Začněme ale popořádku. V pátek jsem přijela za přítelem do Brna už po poledni, šli jsme na oběd a potom jeli do Olympie, protože já jsem se chtěla podívat do obchodů a chystali jsem se i do kina.
Obchodů jsme prolezli celkem dost, s výjimkou obyčejného klasicky černého saka z H&M jsem si z oblečení nekoupila nic (nějak toho teď mám docela dost, takže nic nutně nesháním, a láska na první pohled se nekonala).
Potom jsme zamířili do Sephory, kde jsem si věci řádně osahávala a prohlížela. V mém nákupním košíčku nakonec skončily tyto:
Finding MR. Bright, Boi-ing + vzorek vůně od Escady. Korektor se mi konzistencí i barvou líbil asi nejvíc, u druhé věci se zase nedalo odolat kvůli miniaturkám. O všem vám určitě napíšu. Jen počkám, až trochu utichne na blozích benefit-mánie a polovina lidí přestane u článků o této značce vztekle skřípat zuby. (Stejně to musím pořádně otestovat.)
Nakonec jsme si dali kávičku a tiramísu (jak to nazvala slečna servírka) a odebrali se do kina na film Prometheus. O tom vám píšu hlavně proto, že... vás chci varovat. Větší blbost jsem dlouho neviděla a to jsem se v týdnu dívala na nějaký německý romantický film. Vážně. Postrádá to základní vůdčí myšlenku, motivy jednání postav... některé scény na mě působily až absurdně a komicky (ale já mám trochu zvrácený smysl pro humor, takže to nemůžete brát vážně... Nicméně když osoba s rozřezaným a zašitým břichem zápasí nejdřív s jedným ufonem, potom s druhým a nakonec ty dva pustí na sebe...). Prostě na to nechoďte. Možná by se vám to líbilo, ale pochybuji. Omlouvám se, trochu jsem se rozhorlila. :)

Další den jsme měli pěkně odpočívací a poklidný. Počasí bylo slunné, horké... Což jsem hned po dvaceti minutách poznala na svém krku, který jsem si málo namazala opalovacím krémem. Naštěstí to byl jen malý kousek, takže snad nebudu později stahovat spálenou kůži.
Asi jste si už všimli, že mám ráda kočky. No, hlavně se cizí kočky fotí mnohem lépe, než cizí psi. (Těch se i trochu bojím, protože u cizího psa člověk neví, jaký je pro něj ten "špatný" pohyb.) Tenhle fešácký kocour se opaloval na bráně u jednoho domu a krásně vrněl, když jsem ho drbala za ušima.
Zvláštní ukazatel ("Kraví hora - Plavte pryč!")  Ne, asi je prostě nakřivo. Ale stejně nás to pobavilo.
Trocha místního koloritu u FaVU. Vždycky u té budovy musí něčím překvapit. Ať už jsou to různé plakáty, nebo třeba tohle.
Potom jsme došli na sushi. Mám ráda sushi. Někomu připadá nemyslitelné dát si nevařenou rybu, mně to vůbec nevadí. Tyhle nejjednodušší rolky mám nejraději, nehledě na to, že se mi nejlépe jí, jsou i chuťově nejvyváženější. Jinak, když budete chtít ochutnat, doporučuji restauraci momo sushi. Mají tam running sushi (takový ten pás, kde jezdí různé druhy na talířcích), akce all you can eat (kde si z pásu můžete vybírat co hrdlo ráčí). Sushi dělají výborné, nikdy jsme si tam nemohli stěžovat. Obsluha byla taky vždy příjemná...
A mají skvělé záchody. Uznávám, že jsem úchyl a fotím umyvadlo, ale hrozně se mi tam líbí ta vychytanost detailů... Vonné svíčky místo sprejů, v umyvadle kamínky a plátky růží, páka ke kohoutku je samostatně na zdi, skríňka, kterou vidíte za umyvadlem, obsahující malé čisté složené ručníčky, které po použití vhodíte do koše pod tím. Říkejte si, co chcete, ale pokud sebeskvělejší podnik nemá krásný záchod, tak dojem není tak velký. A zatím jsem hezčí než tu nepotkala.
Vyskytli jsme se i na náměstí, které  (kromě černé chlouby města Brna) obsahovalo i docela zajímavé sochy z písku (tahle se mi líbila nejvíc), které přežily prý i deštivé počasí předešlého týdne,... 
...a expozici jakýchsi divadlních soch/maškar, které vesměs působily hodně surrealisticky. (Na snímku i s horlivým fotografem, protože už se tam motal pět minut a pořád ne a ne vylézt mi ze snímku... No, bude o něco slavnější.).
Večer jsme sledovali fotbal, s vyloženě fotbalovou sýrovo-zeleninovou večeří, přítel s pivem, já s novým Staropramenem s grepem (mimochodem, narozdíl od citronové verze, kterou já nemůžu ani cítit, mi tahle celkem chutná). Takže nic moc zajímavého.
Další den, tedy stále ještě dnes, jsme se kolem poledne rozhodli jít projít (divný nápad...). Ale aspoň jsem si vyfotila krásné panorama chatkové oblasti...
Počasí bylo vážně úžasné... Navíc klid (protože všichni rozumní lidé v neděli kolem poledne obědvají, a my se couráme venku).
A potom jsme si uvařili velmi náročný oběd - přítel pekl brambory a dělal ledový čaj, já vařila brokolici a dělala salát.Do tohohle počasí bezkonkurenční.
A já už se teď těším na další klidně prožitý víkend.
No a co vy? Užili jste si konečně slunečné počasí?
Dobrou noc. :)
An.

2 komentáře:

 1. Taky jsem se o víkendu spálila - byli jsme s přítelem na šlapadlech a já si myslela, že za hoďku se nespálím - no a jo :D. Jinak závidím sushi, dala bych si :).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, ono se to nezdá... Já to mívám podobně - říkám si "Přece se tak rychle nespálím...", a potom část léta svlékám kůži. Ale letos zatím myslím na mazání krémem, takže žádná velká hrůza.
   Já si sushi závidím už teď taky, když se tak díváma fotky... :))

   Smazat

Děkuji vám za všechny milé komentáře. :)