29. června 2012

Výprodejové rtěnky Max Factor a letní změny v péči o pleť

Tak už skoro všem začaly prázdniny. No, mně začaly v pondělí a od té doby polehávám doma, ale to nevadí, můžu se aspoň těšit na dovolenou s přítelem, promýšlet , čekat na nejvhodnější dobu na různé recenze, abych to potom v onu dobu mohla prošvihnout... Taky jsem sháněla dárek pro přítele a dělala jiné zcela neužitečné věci.
Po včerejší nové a nijak zvlášť kosmetické rubrice tu pro vás dnes mám recenzi na rtěnky od Max Factoru, které se sice už dlouhou vyprodávají, ale pořád je ještě potkávám ve stojanech. Jsou to konkrétně tyto (odkaz) Colour Colletion Lipstick, sice už nejsou v e-shopu k dispozici ty, které mám já, ale jiné jsou a vlastnostmi jsou si všechny podobné.

Výrobce nám slibuje: Colour Collections Lipstick je tvořena 3 řadami odstínů navrženými tak, aby odpovídaly danému typu pleti - od nejsvětlejšího přes střední až po tmavý. Tím je předem určen okruh odstínů, ze kterých si můžete vybírat a vy už se nemusíte bát, že zvolíte špatně.
Colour Collections od MAX FACTOR - odstíny rtěnek lichotící vašim rtům jsou navrženy tak, aby slušely každé ženě s přihlédnutím k jejímu individuálnímu typu pleti. 

Já se upřímně přiznám, že své odstíny jsem vybírala pouze dle osobních sympatií a ne podle nějakého systému výrobce.
Odstíny mám tedy dva - 711 Midnight Mauve a 36 Pearl Maron.
Nálepky s číslem a jménem odstínu jsou barevně mnohem extrémnější než rtěnky samotné. K tomu se ještě dostanu.
Balení se mi líbí, je hranaté, ale s oblými hranami. Celkově je z hladkého pololesklého černého plastu, který vypadý luxusně. Pokovovaná "objímka" rtěnky už je jen třešničkou, která nadále dodává zdání pevností a toho, že tahle rtěnka skutečně něco vydrží.
Vlastnosti mají obě víceméně stejné. Jsou celkem měkké, skoro krémové a dobře se s nimi pracuje, stačí jimi rty jen párkrát přejet. Pigmentace není taková, jak by se podle barvy samotných rtěnek mohlo zdát, ale díky tomu se s nimi dá docílit jak jemného tak výraznějšího vzhledu, takže si to dovolím vnímat jako klad.
Jedna věc, která mi bohužel nevyhovuje, je lehké vysušování rtů. Po hodině od nanesení cítím, jak se mi zvrásňuje ret, ale není to nic, co by balzám nenapravil.
Výdrž je slušná, do prvního jídla vydrží hezká, po jídle na rtech zůstane stále náznak barvy, který ještě drží.


Bez blesku

S bleskem

Odstíny jsou si na fotce dost podobné, ve skutečnosti je 711 ještě trochu více do růžovo-fialova, 36 do oranžova.
Oba odstíny se mi líbí moc, mám pocit, že se ke mně celkem i hodí. Raději mám ale stejně Pearl Maron (36) protože je to pro mě zajímavější barva - Oranžovo-růžovo-nahnědlá se shimmerem. Zároveň se mi zdá i o maličko krémovější a méně vysušující. Možná je to ale jen můj pocit.
Rtěnky nejsou nijak parfemované, jediné, co z nich je cítit, je obvyklá "rtěnková" vůně.
Celkově jsem s nimi celkem spokojená, pokud je ještě někde zahlédnete, pouvažujte o nich. Já dávám 78% a i přes to, že to není zrovna moc, je mám pořád ráda.

Když ještě na moment poodejdu od rtů... Víte, co se v létě děje s mou pletí?
Ano, na tvářích a všude vyjma T-zóny je suchá jako po celý zbytek roku. Ovšem na T-zóně, tedy zejména u kořene nosu, kolem nosu a na bradě, se začala více mastit a hlavně lesknout a potit.
Koupila jsem si tedy tyto dvě věci:
Jednak je to tonikum bez alkoholu a s výtažkem s ginga, které nejen uzavírá póry, ale mělo by pomáhat i se zarudnutím. Druhý je matující hydratační krém (neví někdo, proč je na krabičce namalovaný vzůru nohama?) z řady Garnier Pure, která se mi osvědčila už kdysi, kdy jsem ještě měla problémovou pleť a tu zinkovo-okurkovou vůni mám ráda dodnes. Určitě vám potom dám vědět, zda mi to pomohlo.
A poslední věc - věděli jste, že Nivea dělá speciální fluid/krém na obličej s ochranným faktorem (buď 30 nebo 50, teď nevím)?
Máte někdo tyhle rtěnky? Chtěla jsem vám je nafotit na rtech, ale za nic se mi to dnes nedařilo. A co dělá vaše pleť v létě?
Užívejte prázdniny.
An.

3 komentáře:

  1. Super post :)


    http://sakfashion.blogspot.cz/ (giveaway)

    OdpovědětSmazat
  2. To zní zajímavě, že mají ty řady navrženy tak, že odstíny odpovídají různým odstínům pleti, ale stejně si myslím, že na to moc lidí nedá a stejně si vybere tu barvu, která se jí bude líbit. Moje pleť se nijak přes léto nezmění, jen mi naskáče víc pih. :)

    OdpovědětSmazat

Děkuji vám za všechny milé komentáře. :)