8. července 2012

"Beauty facts about me"

Krásný den všem. Jelikož tento TAG již nějakou dobu pluje blogovým světem, rozhodla jsem si taky půjčit. V poslední době jste ho mohli vidět například u Francoais nebo Stannah (jakož určitě i jinde, ale copak si vzpomenu kde? No ne, nevzpomenu...), a jelikož se mi zalíbil, dnes ho mám já. Určitě si potom ráda přečtu i vaše fakta, pokud v něm budete pokračovat!
Fakta ze světa krásy o mé osobě, zvyky, zlozvyky a obsese jsou tedy následující:

- Jak už jsem kdysi psala, nikdy nechodím spát neodlíčená. Byť bych měla přijt domů ve tři ráno a make-up stírat mokrým kapesníkem, vždycky se odlíčím.

- Naproti tomu se klidně osprchuji až ráno. V případě takového příšerného počasí, jaké vládne poslední dobou, klidně i víckrát denně.

- Nemám ráda lesky na rty, vlastním jich asi 5 druhů, z čehož jeden je Stay with me od essence, které jsou snesitelné, protože nelepí. Zbytek je ale, kromě jednoho, o kterém v brzké době bude článek, a který se stejně už nevyrábí, strašný.

- Hrozně ráda si kupuji barevné stíny, ale většinu času se stejně líčím v přírodních odstínech, hlavně ze strachu, že se to setře/slije.

- Nesluší mi černé nebo hodně tmavé stíny. Jednak proto, že mívám velké kruhy pod očima a spolu s černými stíny to dělá hrozný dojem, potom také proto, že celkově mám světlou pleť a s tmavýma očima vypadám jako bych vylezla po letech z uhelného dolu. (Ano, proto jsem kolem patnáctého roku nenosila jiné než černé stíny:))

- Myslím si, že silnou černou linkou orámované celé oko nesluší nikomu.

- Jelikož mám zeleno-šedé oči, modré stíny mohu nosit jen v nějaké barevné kombinaci.

- Líbí se mi výrazné, rudé nebo neonové rtěnky, ale bojím se je nosit. Hlavně proto, že mám poměrně velké rty a mám strach, že na mě výrazná rtěnka vypadá lacině. 

- Stále si ještě neumím nalakovat nehty tak, aby to bylo vhodné k vyfocení a zveřejnění. Dělám ale postupné pokroky, už po lakování nevypadám jako bych strčila ruce do kyblíku s barvou.

- Jsem mladá, ale stále sháním nějaký výživný oční krém. Je těžké sehnat něco, co zároveň řádně hydratuje a není to na vrásky.

- V létě nenosím make-up, protože se mi potí obličej.

- Nelíbí se mi,  jak vypadají příliš krycí  make-upy a proto je nepoužívám.

- Šampóny na vlasy střídám v různých časových intervalech s paranoidní myšlenkou, že pokud budu jeden používat víc než týden v kuse, vlasy si na něj zvyknou a zase si začnou dělat, co se jim zachce.

- Skoro nepoužívám stylingové přípravky. Mám jedno malé balení laku, jedno tužidlo, krabičku gelo-krému a mléko na ochranu před teplem, které používám spíš, když mám rozlétané vlasy, protože je hezky usadí, ale neslepí. Jinak je vesměs používám jednou za x měsíců, když jdu na ples/do divadla.

- Nemám doma žehličku na vlasy. Vlasů mám i bez ní málo a i bez ní kvalitou nic moc (ačkoliv se zlepšují), takže je nežehlím. Vidíte, a i bez ní žiji. Občasná vlna na vlasech se mi naopak docela líbí. Je ale pravda, že kdybych neměla vlasy dlouhé, budu se na to možná dívat jinak.

- Obočí si trhám jen tak lehce, naštěstí roste v obstojném tvaru. Zvýrazňuji si ho asi poslední měsíc. Nikdo to nezaznamenal (nebo nekomentoval). Nedělám to ale děsivě výrazné, takže se ani nedivím.

- Když na to nemám náladu, prostě se nemaluji. Lidé na ulicích nekřičí hrůzou a neprchají, takže to asi nebude tak hrozné. Make-up není součást mé osobnosti.

- Nikdy jsem se nebála ukázat se příteli bez make-upu, ani, když jsme se poznali.

- Mám obrovskou spotřebu tělových mlék, másel a krémů na ruce.

- Když jsem nervózní, koušu si ret, takže pokud nepoužívám dobrý balzám, za chvíli mé rty vypadají jako po minivýbuchu.

- Nevím, jak jsem mohla tak dlouho žít bez tvářenek a rozjasňovačů.

- U některých výrobků mám své periody, kdy je používám častěji a kdy méně často.

- Mám spoustu zvyků a faktů, na které si ale prostě teď nemůžu vzpomenout (ano, hlava děravá...), takže...

...tímto končím tento článek. Doufám, že vás trochu zaujal a budu ráda, když mi napíšete, v čem se mnou souhlasíte/nesouhlasíte.
Mějte krásný den.
An.

11 komentářů:

 1. Milá An., já nemůžu souhlasit víc, máme to hodně podobné. Hledám výživné krémy, ale je to dřina. Žádný make-up, žádné žehlení vlasů, o to víc ale mazátek na tělo.

  Doufám, že brzy vyjde i pokračování článku, jsou to užitečné tipy:-)

  OdpovědětSmazat
 2. alespoň v deseti bodech to máme stejně, hlavně to odličování, výrazný rtěnky a laky na vlasy :)

  OdpovědětSmazat
 3. Stylingových přípravků na vlasy též moc nepoužívám, jinak je to milé a sympatické :-).

  OdpovědětSmazat
 4. Obdivuju tě za to, že ses nebála ukázat příteli bez make-upu :). Já mám bohužel pocit, že nenamalovaná vypadám jako totální obluda, takže jsem v sobě tuto odvahu zatím nenašla.

  OdpovědětSmazat
 5. P.S: Oprav si to "z paranoidní myšlenkou" ;-).

  OdpovědětSmazat
 6. A v tagu pokračuji ;-). A už přestanu spamovat.

  bourjoisgirl.blogspot.com

  OdpovědětSmazat
 7. Moc fajn článek! Skvěle jsem si početla! Děkuju.

  OdpovědětSmazat
 8. tie periody s vyrobkami mam aj ja...alebo by som to mala nazvat cykly?:)

  OdpovědětSmazat
 9. :D super info o tvé osobě :)mám to nějak podobně jako ty. Neodlíčená nejdu spát, protože mám citlivé oči a ráno bych se probudila s očima jak pomeranči. Oční krém také hledám a stále nenalézám - i když možná Sensibio od Biodermy ještě zkouším - brzo na něj bude recenze. Lesky mám ráda stejně jako rtěnky, tvářenky i rozjasňovače :) Taky nevím, jak jsem bez nich mohla být :D
  A šampon tedy používám stále jeden a ten samý. Nevim, jestli dělam špatně, ale jsem na něj zvyklá :).
  Krásný článek :)

  OdpovědětSmazat
 10. vzpomněla sis na hooodne peknych faktu :) krásný článek!

  OdpovědětSmazat
 11. Já souhlasím hlavně s makeupem v létě. Obličej se mi taky potí a s narůstající teplotou je to horší a horší, takže pa pa mekupe a přemlouání pudru, aby alespoň ten trošku držel :)

  OdpovědětSmazat

Děkuji vám za všechny milé komentáře. :)