4. července 2012

Bí Mât Cây balzám a co přinesl dnešek...


Krásný večer všem. Dnešní den jsem prožila dopoledním dokupován nejnutnějších věcí na dovolenou, na kterou v neděli odjíždíme (sice jen v česku a jistě s obchody, ale já potřebuji svou jistotu, chápejte...), odpoledne potom posezením s kamarádkou, se kterou se znám snad vůbec nejdéle (asi... 11 let? To je hrozné...). Příjemně jsme si popovídaly. Ukázala bych vám její fotku s blond parukou, ale nemůžu jí to udělat.
Nicméně během sezení na zahrádce jedné restaurace se mi stala znepokojivá věc. Seděla jsem zády k vnějšímu oplocení, když v tom mi nějaký neznámý člověk sáhl na culík, přešel, otočil se, divně se usmál a odešel. Nevím, zda a co požil (ale něco zřejmě ano), každopádně z toho budu mít trauma ještě týden. Nesnáším totiž ani, když na mě sahají lidé (a vlastně i když já musím sahat na ně... nepočítám v to pár nejlepších přátel, přítele a blízkou rodinu...A ani tady toho nesmí být moc.), které znám. Natož nějací oškliví neznámí... Nejsem zrovna kontaktní osoba. Takže pokud mě někde potkáte, prosím, nesahejte na mne. Nebo jen, pokud mi budete sympatičtí, to ještě nějak snesu... (a ano, je to lehká obsese... na druhou stranu lidé vědí, že když je obejmu já, něco už to znamená...) Na zahnání šoku večer trávím s velmi milou dvojicí přátel.


Osvěžující cool grep (mnohem chutnější než lemon) a nektarinka

Dost ale o mé lehké úchylce. Hlavním tématem dnešního článku je balzám na rty od Bí Mât Cây (k dostání ve Fann Parfumérii). Cena je 150 Kč, momentálně se slevovým kuponem z knížečky 89. Proto jsem se taky rozhodla napsat na něj recenzi už dnes, abyste případně mohli zvážit jeho koupi.
Balení se mi líbí velice, je skleněné (no, možná to není úplně sklo, ale je to těžké a sklo-připomínající), což mě trochu překvapilo. Nevím proč, ale čekala jsem, že bude spíš v plastu. Nevýhodou (asi) skla je jeho váha, ale u téhle relativně malé věci je to odpustitelné. Uzávěr je šroubovací a občas se trochu hůře zavírá.
Produktu je 6 g.
Nevýhodou je to, že do balzámu musíte buď štětečkem nebo prstem. Já to nějak přežiju, ale úplně nejpříjemnější mi to není, tak ho používám raději doma.
Co do vlastností, slibují toto:
Bí Mât Cây balzám na rty je obohacený kakaovým máslem a včelím voskem. Během okamžiku hydratuje a pomáhá uzdravit popraskané rty. Jeho jemná textura s kafrovými a mentolovými výtažky rovněž zklidňuje horečkové opary. 

Všechny léčivé věci nám už tedy vyjmenovali. Balzám na mé rty působí doopravdy ozdravně. Předtím jsem je měla celé okousané a popraskané, teď je to mnohem lepší. Po nanesení ulpí na rtech vrstva, která ještě chvíli drží a postupně se vstřebává. Mně je tento efekt příjemný, ale určitě jsou lidé, kterým to může vadit. Stejně tak někomu bude vadit máta a kafr, které mají typickou, byť zde nijak moc citelnou, mentolovou vůni a navíc na rtech chladí (to je super zvlášť v tomto horku. Ale na rozbolavělý opar to musí být taky přijemné... Na ně ovšem trpím spíš v zimě, takže momentálně vám k oparům a balzámu bohužel o moc víc neřeknu). Kromě mírné "přívůně" svěžesti ovšem cítím hlavně kakaové máslo, vůni nesmírně příjemnou a sladkosti evokující.
Konzistence se podobá obyčejné bílé vazelíně z Dm, jen je "jemněji" hydratační a patrně o trochu méně z ropy (ačkoliv i zde ji vidím v hlavní roli).
Shrnu-li to, balzám se mi osvědčil, vesměs plní, co slibuje a na rtech je mi příjemný. Doporučím vám ho tedy. Už jen pro tu roztomilou krabičku a pro vietnamský název, který se vám potom bude špatně psát. :)

V lékárně jsem si dnes, kromě léků obvyklých a nutných, koupila i tyto nosní kapky...
Stejně jako mám ráda mátovou, eukalyptovou a kafrovou, miluji i tea tree vůni. Spoustě lidí to smrdí. Tak jsem asi divná, no a co. Spokojeně si budu kapat do nosu olej a svět bude hned veselejší!

A na závěr vám ukážu... jídlo!
Tohoto krasavce jsem upekla mamince k narozeninám. Jedná se cheesecake s tvarohem a mascarpone. Recept jsem použila od Lucie (zde), nehleděla jsem na žádný konkrétní, hleděla jsem hlavně na postup a ingredience jsem přidávala dle sebe - tedy máslové sušenky + máslo - udělat těsto, předpéct. Podle Lucie udělat krém, jen tam dát tvaroh a mascarpone + ostatní ingredience. Nalít na předpečené těsto, péct ve vodní lázni 45 minut na 180°C. Nechat vychladit, nazdobit ovocem a dortovou želatinou (nezapomeňte ji pěkně ochutit, jen tak hala bala oslazená je nic moc). Cheesecake krásně držel pohromadě a sklidil veliký úspěch. Mohu vám jen doporučit, upečte si ho taky!

Dnes už se s vámi loučím, utřete si odkapávající sliny a běžte se napít vody. ;)
Máte/chcete si pořídit onen balzám? Pečete rodinným příslušníkům něco k narozeninám? Máte raději Lemon nebo Grep?
Dobrou noc.
An.

6 komentářů:

 1. Týý jo ten balzám vypadá vážně skvěle...hned bych pro něj běžela ale nmám kam. Bohužel u nás nikde není :(.
  Grep je o stopro lepší :)
  Rodiným příslušníkům pravidelně kupuji :), pečení mě moc nebaví. Jsem moc pečlivá a puntičkářská, takže něž by byl jeden dort upečenej, bylo by třikrát umytý, utřený a ukližený nádobý i celá kuchyň :)Ale asi dám recept mamce :) Dort vypadá vážně k sežrání :D
  Mej se hezky :)
  Dáša

  shopaholicky.blogspot.com

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pardon za chyby :) hlavně to "nádobÝ" :)jsem už unavená :D

   Smazat
  2. No jo, to je smutné... Dá se určitě i objednat z internetu, ale vím... Není to ono. :)
   Jo. Lemon mi teda nechutnal ani trochu, Grep si dám ráda. :)
   To mně pečení baví hodně. V tomhle až tak puntíčkářská nejsem, to spíš vymetám prach z koutů, to nesnáším... Ale chvíli stojící nádobí mě nechává chladnou, umývám ho potom všechno najednou. :)
   Chyby odpouštím, je pozdní večer. :))

   Smazat
 2. mňam ten dortík vypadá skvěle!

  a na balzámy já jsem ujetá, takže až ho někde zahlédnu, bude můj :D

  OdpovědětSmazat
 3. Miluju nektarinky! A cool grep jsem měla ráda taky, dokud jsem si nepřečetla složení. Po zjištění, co obsahuje za šmakulády už si ho nejspíš nikdy nekoupím. I když kdybych se koukala u všeho na složení, tak asi nejím nic. :D Balzám na rty bych si nekoupila, mám těch kelímkových už moc a nemám je nijak v lásce, počáteční nadšení opadlo docela rychle. Tea tree vůni mám ráda, momentálně mám doma jen olejíček, který používám na různé neduhy na obličeji, je to skvělý pomocník. Odkapávající sliny úspěšně utřeny, až budu mít přístup k troubě, určitě něco podobného upeču. Pekla jsem vždycky ráda, ale teď jak bydlím s přítelem, tak už nepeču, do našeho malého bytu se totiž trouba nevejde a to je strašná škoda.

  OdpovědětSmazat
 4. Krásný post :)

  http://sakfashion.blogspot.cz/

  OdpovědětSmazat

Děkuji vám za všechny milé komentáře. :)