27. července 2012

Výlety - Dinopark a Zoopark Vyškov

Přeji všem příjemný pátek. Jelikož nás čeká víkend, o kterém má být celkem hezké počasí, rozhodla jsem se přijít s novou rubrikou "Výlety", protože ráda navštěvuji různá místa a ráda vám některá z nich doporučím. Není to kosmetické, ale znáte to... Je léto, člověku se ani nechce malovat... Nazuje pohodlné boty, příruční zavazadlo a vyjede někam ven.
První je "atrakce", kterou jsem prošla tento týden v úterý, a to Dinopark a Zoopark ve Vyškově (zde). Dinoparků najdete v celé republice ještě pár, nevím, nakolik jsou stejné. Vstupné je 160 Kč dospělý / 110 Kč Student do obou parků, funguje to totiž tak, že nejprve si koupíte lístky v zooparku a odtamtud vás speciální vláček (na který se čeká dlouhá fronta) přepraví do Dinoparku. Připadá mi trochu nešikovné, že se člověk nemůže přemisťovat po vlastní ose, ale aspoň máte zážitek z jízdy "vláčkem".

Zoopark není typická zoologická zahrada, jsou zde spíše hospodářská zvířata, expozice starých zemědělských strojů a sem tam nějaké legrační zvířátko, třeba lemur.


Pštros. Čekala jsem, kdy klovne do fotoaparátu...

Tohle že je kráva? (Všimněte si prosím prací evidentně velmi zaujatého kozla vpozadí)

TOHLE je kráva. Vlastně býk.

Starý traktor

Pijící kůň

Ani jsem netušila, že existuje tolik druhů slepic, jako tam mají...

Ťuťu spící králíček

"You shall not pass!"
(Ráda fotím zvířata...)

Dinopark je expozice modelů dinosaurů, naaranžovaných do různých "scének", někteří z nich se i trochu hýbou, z okolních reproduktorů se ozývají zvuky dinosaurů (Mimochodem, vážně by mě zajímalo, jak z fosilních nálezů zjišťují, jaké zvyky vydávali...). Asi to nebude zábavné pro každého, ale mně se to líbilo. Jednak jsem lehce infantilní a potom jsem nesmírně zvídavá osoba a v dinoparku jsem předtím nikdy nebyla. Byla jsem v Disneylandu, byla jsem v Asterix parku, ale v Dinoparku ne.


Říkám mu "Velká huba".

Kostra

Nejstarší jehličnan na světě, který rostl už v dobách dinosaurů (samozřejmě ne tento konkrétní)

Kouzelně debilní výraz, že ano?

Ptakoještěrka :)

Celkovým vzhledem a "drsným" postojem mi připomíná nějakého metalového hudebníka... :)

Stegosaurus

Tyranosaurus a náhodný kolemjdoucí

Výlet do Vyškova vám mohu jen doporučit. Byli jste v nějakém dinoparku? Kam jezdíte v létě na výlety?
Krásný pátek a nezapomeňte užívat víkendu!
An.

6 komentářů:

 1. Ve Vyškově jsem byla, je to sice už pár let zpátky, ale líbilo se mi to.

  OdpovědětSmazat
 2. Tento výlet do Vyškova je pro mě rok stará vzpomínka...byl to krásný dámský den s mou mamčou a oběd v kolibě vedle Zoo byl třešnička na dortu :-)

  OdpovědětSmazat
 3. V dinoparku (Vyškov) jsem byla, a taky se mi tam líbilo. Tento rok navštívím Legoland v Dánsku, takže doufám, že to bude taky super :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak v Legolandu jsem taky ještě nebyla... (V dánsku už vůbec...:)) Tak si to tam užij. :)

   Smazat
 4. Vypadá to jako super výlet a krásný den!

  OdpovědětSmazat
 5. Ten králíček je boží, takový mazlíček. :) V Dinoparku jsme před pár lety také byli, mám strašně ráda dinosaury a podobné tvory, kterým končí název na saurus. :) Jo ták, proto jsou metalisti tak "tvrdí", to mají určitě od něj ten postoj. :D Na výlet jezdím zatím tak akorát do práce, ale v polovině srpna pojedeme na pár dní do Prahy.

  OdpovědětSmazat

Děkuji vám za všechny milé komentáře. :)