28. srpna 2012

Já a BíBí

Krásný den, moji milí. Už se strašně moc těším na podzim. A ano, jsem tak trochu blázen, mám ráda i tu sychravou část podzimu, plnou plískanic, mlh a tlejícího listí. Má dekadentní dušička vždy pookřeje.
Předvčerejšek by se mohl zapsat do dějin jako den, kdy jsme málem vyhořeli. Naštěstí jen málem. A jak se máte vy? :)
V dnešním článku se pustím do něčeho, co se stalo "trendem" i mánií, povím vám o svých BB krémech. Možná už tento pojem nemůžete ani slyšet, ale jako já se vám stejně chci svěřit se svým názorem na ně. Nejsem žádný odborník na slovo vzatý, nevyzkoušela jsem jich tolik jako trb, ale pár ano.
Mám tu jeden profláknutý drogerkový, jeden malý asijský a potom sadu čtyř miniaturek.

Garnier BB krém Miracle Skin Perfector (50 ml / 200 Kč (nebo méně, já ho mám už dlouho předlouho, myslím, že jsem ho koupila za 150 Kč.) )
Co slibuje:"V jediném kroku sjednocuje, tónuje, maskuje, hydratuje, rozjasňuje a chrání pleť.

- Výsledky:
pleť je sjednocená a rozjasněná,
drobné nedokonalosti jsou skryty,
vrásky se zdají jemnější,
pokožka je hydratovaná až 24 hodin,
pleť je chráněna před UV zářením díky SPF 15."

Co splňuje: Jak už bylo mnohokrát řečeno, krém je jen pokus o nápodobu skutečných BB. Skutečně trochu rozjasňuje i sjednocuje, ale jednak je to opravdu jen nepatrné rozjasnění, které postřehnete pouze pod umělým osvětlením v koupelně (aspoň já tedy) a navíc, pleť sice sjednotí, ale není to nic moc.
Krycí schopnost je dle mého poměrně mizivá, skoro to ani nekryje. Tedy mně to zrovna nevadí, ale pokud to slibuje, mohl by to i plnit. Jsem naivní, vím to. :)
Vrásky neposoudím, ale upřímně pochybuji, že zrovna tohle by je mělo jakýmkoliv způsobem zjemnit. Skutečně vrásky potřené oranžovým krémem budou vypadat lépe? 
24 hodin hydratace je celkem vtipná věc, je sice fakt, že v teplejších měsících pod něj nepotřebuji používat denní krém, ale v půlce dne už je jakákoliv hydratace dávno pryč. Stejně jako valná část krému, výdrž je skutečně mizerná.
Ochranný faktor 15 je celkem milá věc, ale přeci jen, není to moc...

Verdikt: Jak všichni víme, i světlejší odstín tohoto krému je hodně oranžový. Není to zkrátka ani tak tím, že by byl tmavý (no, je, ale...), spíše je to proto, že je poměrně oranžový. Neznám člověka s oranžovou pletí (Vy ano??). Naštěstí se to s dobrým rozetřením celkem snadno ztrácí.
Krém má krémovou, lehce tekutou konzistenci, takříkajíc taje při doteku s kůží, snadno se roztírá, při patlání na obličej neflekatí, zato trochu flekatí během dne,  protože z některých míst obličeje odchází zcela nečekaně sám od sebe. Je parfemovaný. Na vůni se dá zvyknout.
Obecně tuto věc nepovažuji za BB krém v tom pravém smyslu. Ani za zrovna povedený výrobek. Nejsem z něj zhnusená, to rozhodně ne, ale ani ve snu by mě nenapadlo jít si ho znovu koupit. Je to poměrně rychlé, člověk si to ráno rozetře na obličej a je hotov, ovšem to umějí i ostatní "BíBí" (a navíc nemají tak otravnou reklamu). Raději se poohlédnu jinde. A vám ho taky zrovna nedoporučuji, vím, že je to věc osobní preference, přesto... Zkuste mi věřit. 


Sada čtyř miniaturek od Skin79, konkrétně se jedná o tuto sadu. Každý tubička má 5g, ale kupodivu vydrží na nějaký ten týden používání, s tím, že já dávám vážně trošičku, i déle. 
Všechny tuby mají tento tenký "zobáček", díky kterému se dá vytlačit jen opravdu malé množství produktu.

VIP Gold Super Plus BB Cream

Co slibuje: "Zlato, kaviár a olej z mandlí - vyživuje pleť do hloubky, pleť je hladší a odolnější.
Péče o strukturu pleti - představuje zdravou pleť, ingredience udržují správnou rovnováhu pleti.
Vyhlazuje vrásky a projasňuje pleť - změní nudnou a nevýraznou pleť na jasnou a krásnou. Non-stop péče o pleť.
Hydratovaná pleť - přírodní složky jako je Aloe Vera, udržují pleť hydratovanou a krásnou bez pocitu mastnosti.
Spolehlivá ochrana před UV zářením - chrání před UVA a UVB zářením SPF25 PA++.

Vhodný pro typy pleti:
Problematická pleť s nedokonalostmi, suchá pleť
Nevyrovnaná pleť
Mastná pleť
Pleť s rozšířenými póry"

Co splňuje: Pleť je po jeho nanesení skutečně pěkně hladká, jako broskvička. Nakolik vyživuje, to by člověk mohl pozorovat až po delším užívání, a ani to není úplně jisté. 
Pokud rovnováha pleti znamená, že není ani přesušená ani přemaštěná, tak to je fakt. 
Pleť opravdu i projasní, částečně i hydratuje. S hydratací to tedy není nijak obrovské, ale bez denního krému to s ním zvládnu. 
Ochranný faktor schvaluji a jsem za něj ráda. 
Zdá se mi poměrně zvláštní, že je na suchou i mastnou pleť, ale nemohu proti tomu mít žádné poznámky. Na mou v létě někde mastnější, někde sušší pleť je poměrně dobrý. Jen má trochu tendence dělat maskovitý efekt. 
Verdikt: Odstín je hodně světlý (to asi u většiny BB), navíc s takovým růžovo-šedým podtónem. Konzistence je v tubičce hustá, na ruce jakoby zvodovatí. Kryje podstatně lépe než Garnier. Pracuje se s ním dobře, neflekatí, neoxiduje do nějaké podivné barvy, spíše naopak se po chvíli přizupůsobí pleti a přestane být až tolik mrtvolný. Musím se přiznat, že všechny 4 vzorky mi voní stejně, je to velmi jemná parfemace, trochu jako klasická Nivea. 
Není to sice můj favorit z těchto čtyř, ale je to dobrý BB. Vzhledem ke všem pečujícím složkám ho doporučím spíše vám, kdož už nejste náctiletý. Hot Pink Super Plus BB Cream
Co slibuje: "Lehký pocit! Kontrola mazu - nemastná měkká pleť, výborná přilnavost - dokonalý make-up po dlouhou dobu.
Hydratace - jemná a hladká pleť.
Projasnění a vyhlazení vrásek - non-stop péče o pleť, rozjasní nudnou pleť, vyhlazuje vrásky pro mladší vzhled pleti.
Ochrana pro UV záření - ochrana proti UVA a UVB záření (SPF25/PA++).

Vhodný pro typy pleti:
Všechny typy pleti
Citlivá pleť
Problematická pleť"

Co splňuje: Je skutečně relativně vhodný pro mastnější pleť, v době, kdy je ta má sušší, pod něj musím dávat ještě denní krém. Po dlouhou dobu skutečně na tváři vydrží a efekt, který zanechává, je velice hezký, vidíte zdravou odpočatou pleť.
Projasnění ani moc nepozoruji, moje pleť zatím nepotřebuje vypadat mladší. Stejná ochrana před uv.

Verdikt: Konzistencí i barvou se velice podobá předchozímu. Při větším množství má opět tendence trochu maskovatět, ale když to nebudeme přehánět, poskytne nám velice hezkou službu. Kryje středně.
I přes menší hydrataci mi tento vyhovuje ze všech čtyř asi nejlépe. Jako spoustě lidí, obecně mám pocit, že o tomto se dočítám pozitivní recenze nejčastěji. A protentokrát souhlasím... Byť pod něj musím používat krém.Diamond The Prestige BB Cream

Co slibuje: "Trojitá funkce - prvotřídní péči o pleť, vyhlazení vrásek a ochrana proti UV záření.
Celková péče pro zdravou pleť - dodává živiny, udržuje pleť krásnou a vyhlazuje vrásky.
Dokonalý barevný tón pleti.
Diamantový lesk - diamantový prášek a ingredience ametystu, rubínu a perel rozzáří a rozjasní pleť jako šperk.

Vhodný pro typy pleti:
Pleť s vadami
Problémová pleť
Suchá pleť
Pleť s nerovnostmi způsobenými škodlivými vlivy prostředí
Mastná pleť s množstvím mazu
Pleť s rozšířenými póry"

Co splňuje: Krém pleť opravdu relativně hydratuje, je to jedna z věcí, která se mu musí nechat, pleť vydrží vypadat hezky delší dobu, je napnutá a vypadá svěže.
Trochu se přizpůsobuje tónu pleti, sám o sobě není tak mrtvolný jako jeho dva kolegové. Jestli tím myslí "dokonalý barevný tón pleti", pak ano, něco takového tam je. Nijak úžasné, dechberoucí a kdovíco ještě, ale něco málo ano.
Skutečně má výrazně rozjasňující efekt, ačkoliv v něm nepozoruji žádné třpytky. 
Na mastnou pleť a pleť s rozšířenými póry bych ho asi nedoporučila.

Verdikt: Líbí se mi jeho odstín, můžu ho nosit i ve chvíli, kdy můj obličej chytne trochu barvy. Konzistence je maličko tekutější než u ostatních, ale roztírá se dobře a, co je zajímavé, kryje dobře, aniž by dělal masku. 
Musím říci, že je mi velmi sympatický. Při psaní těchto slov až váhám, zda bych si skutečně koupila hot pink nebo raději tento. Na uvažování  mám ale spoustu času a spoustu dalších věcí, které musím spotřebovat. Vám jej doporučuji, ale jak říkám, ne na mastnou pleť. 


Diamond Luminous Pearl BB Cream
Co slibuje: "Oživení pleti - jemný a kvalitní BB krém dává pleti zářivý vzhled a zvýrazňuje kontury tváře.
Diamantový lesk - diamantový prášek a extrakt z drahokamů dodávají pleti krásu a zář.
Vysoká hydratace a živiny - hedvábí, aminokyseliny a vitamíny zajistí zdravou pleť.
Kvalitní štěteček - díky štětečku je možné nanést velmi tenkou vrstvu.
Dokonalá pleť před kamerou s vysokým rozlišením.

Vhodný pro typy pleti:
Nevýrazná a unavená pleť s nerovnostmi
Pleť bez pružnosti
Pleť bez hydratace"

Co splňuje: Tenhle BB je opravdu hooodně třpytivý. Pleť skutečně oživí, dodá zářivý vzhled, dokonce i zvýrazní kontury. A když to s ním přeženeme, budeme se třpytit až za ušima.
Na druhou stranu můžeme mít dobrý pocit z toho, že si diamanty a drahokamy mažeme na obličej. Diamant je přeci nejlepší přítel ženy. 
Štěteček na vzorkovém balení není, kameru s vysokým rozlišením nemám, tak neposoudím. Ale ano, mohlo by to vypadat hezky.
Verdikt: Tento produkt je pro mě možná příliš legrační než abych ho brala vážně. Podívejte se na něj, je tekutý, plný třpytek, nemá absolutně žádnou krycí schopnost. Hydratuje, to mu relativně musím nechat. Je to zkrátka poměrně specifický produkt, já sama si nedokážu představit, že bych ho použila na běžný den na celý obličej a chodila tak po městě, do školy,..., ale na druhou stranu, při zvláštní příležitosti může být skvělý. Nebo ho můžeme použít (jako to dělám já) jako rozjasňovač pouze na partie obličeje, které chceme, aby nám zazářily. Obecně sama nevím, zda vám ho mám doporučovat. Je to na vás, ale já bych ho určitě nezatracovala.Missha M Signature Real Complete BB Cream 
Co slibuje: Anglicky zde, neanglofonní použijí překladače nebo něco takového. :)

Co splňuje: Hydratuje, celkem slušně kryje, nijak divně neoxiduje, na druhou stranu si nejsem moc jistá, zda skutečně vydrží krásný po dobu 12 hodin. 8 možná, 12 asi ne.
Verdikt: Mám odstín 21, který má růžový poddtón. Je hodně světlý, ale v zimě je pro mě ideální. Nepotřebuji k němu žádný další denní krém (jen oční). Voní podobně jako Skin79, ani tady se bohužel nedočkáte květnatého popisu vůně. Konzistence je trochu tekutější, ale velmi dobře ulpívá na pleti i v malém množství, kolikrát se mi stane, že ho vymáčknu zbytečně moc a potom nevím co se zbytkem. 
Jsem ale ráda, že ho mám, je to příjemná věc. Na druhou stranu, až dodělám tohle balení, patrně si ho znovu nepořídím, budu dál hledat ten pravý BíBí. 


Zleva v popsaném pořadí

Shora v popsaném pořadí

Po chvíli vstřebání na papíře, krásný je zjm. předposlední Diamond Pearl. :)

To jsou tedy všichni. Znáte je? Máte je? Nebo vás mánie kolem těchto výrobků nechává chladnými? 
Doufám, že vás článek svou délkou neznudil k smrti. Mějte se a užívejte sluníčka.
An.

29 komentářů:

 1. Já mám stále dilema, jestli objednat Hot Pink nebo Diamond. A vidím, že tvoje recenze mi v tom moc nepomůže :-D Ale asi Hot pink, protože ten mám na sobě vyzkoušený a byl dobrý. U toho Diamond si mě trošku nahlodala tím, že není na mstnou pleť. já ji mám sice smíšenou, ale i tak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, já pořád vidím na mastnou pleť spíše Hot pink. Mám přes léto mastnější pleť a Diamond se s ní moc nekamarádil, velmi rychle se klidil z cesty. :))
   Každopádně to nechám na tobě, třeba by to fungovalo na tobě úplně jinak, kdo ví... :))

   Smazat
  2. http://udu.cz/z5gj6n15gx

   Tohle je taky celkem dobrá pomůcka... :)

   Smazat
  3. to už jsem studovala několikrát, více mi z toho vychází Hot Pink. A já si ho vážně objednám. Jen bych k tomu docela ráda přibrala i vzoreček toho Diamond, abych věděla pro příště.Jak to člověk nevyzkouší na sobě, tak prostě neví

   Smazat
  4. Tak, tak, na každém se ty potvůrky mohou chovat jinak...

   Smazat
 2. Já už chci dlouho vyzkoušet Misshu.
  Jinak podzim a to sychravé počasí mám taky ráda :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To určitě vyzkoušej. :)
   Jsem ráda, že v tom nejsem sama. :)

   Smazat
 3. Ano, já se hlásím, já!Tady! :D Mě nechává BB mánie naprosto chladnou. Totální mrtvolka. A v září to jedním článkem dokážu. :) :D Jinak moc pěkná recenze a fotky :))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to gratuluju, ušetříš si spoustu nervů a peněz. Na článek jsem zvědavá. :)
   Děkuji, tyhle mršky se vážně dost špatně fotí... :))

   Smazat
  2. To máš pravdu :) To je pořád: Kde to koupit? Je to TO pravý BB? Který je lepší? Je to fake - není to fake? Brr :)

   Ale já se zase nervuju jinde ;) Já to moc oceňuju, tyhle podrobné recenze a pěkné fotky, dost to usnadňuje nakupování. :)

   Smazat
  3. Tak tak, ale ony se nervy vždycky najdou i bez toho, o tom žádná. :)

   To jsem ráda, člověk má hned pocit, že není jen nějaký cvok, si tu fotí lahvičky, ale že je to i k něčemu dobré. :)

   Smazat
 4. BíBí? BíBí! No moje nervy s touto reklamou :-) Osobně se musím přiznat, že díky této otravné reklamě jsem zanevřela na VŠECHNY BB krémy a kašlu na to - v létě mi stačí tónovací krém a zbytek roku make-up :-) Jinak moc hezký článek!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty ostatní za to nemůžou. :D Jinak mě reklama zas až tak neotravuje, televizi skoro nesleduju a jinde na ni narazím málokdy. :)
   Však je v pořádku, že jak ti to vyhovuje, tak činíš. :))
   Děkuji. ;)

   Smazat
 5. Ten od Garnieru jsem ani nevzala do ruky, měla jsem jenom vzoreček a bylo to na mě opravdu extrémně tmavé... od Skin79 mám miniaturky jako ty a pořád přemejšlim, jestli si u Hot pink mám objednat plný balená nebo ne :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já ho rychle patlám přes léto, protože jsem trochu opálená a nepůsobí to jako pěst na oko... A v duchu si nadávám, že jsem se nechala zlákat.
   Tak to nevím, asi si ho objednej a bude... :))

   Smazat
 6. Díky za čánek, já měla dlouho BB od Luview a jsem s ním spokojená, jenže dávám přednost přirozenějšímu efektu, a to mi nabízí jen minerální make-up, takže jsem zakotvila (asi už navždy) u minerálů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S těmi jsem zatím nějak nepřišla do kontaktu, ale je to další pomyslný bod na žebříčku "jednou vyzkouším". :)

   Smazat
  2. Ooo, tak to jsem našla spřízněnou duši. :)) Já miluju minerální makeup. Bude o něm článek/y. An, určitě doporučuju vyzkoušet. ;)

   Smazat
 7. Super recenze! Já mám nejraději BB Maybelline, který jsem si koupila v Londýně, nikde jinde ho ale nemůžu sehnat :-( A ještě mám ten Garnier, ale do toho se mi moc nechce :-)

  WorldByBella

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten mi zatím do rukou nepřišel, ale prý u nás má být od podzimu (září nebo říjen, teď nevím) normálně dostupný. :)

   Smazat
  2. Já už jej viděla v DM

   Smazat
 8. Až potkám nějaký vzoreček BB krému, tak to nakonec budu taky muset vyzkoušet. Je z toho takovej fenomén a já jsem tím zcela nedotčená...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To vyzkoušej, člověk má zkusit všechno. ;)

   Smazat
 9. Ahoj, kde jsi je pořídlila ? Popřípadě od jakého prodejce ? Jsem nováček na ebay, tak snad můj dotaz pochopíš. Díky

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, asi ti bohužel moc neporadím, skin79 jsem kupovala odtud (
   http://www.bb-cream.cz/product/bb-kremy/mini-set-bb-cream-black-_4x5g_/23 ) a prodejce Misshy nějak momentálně nemůžu najít... Chce to koukat na dobré hodnocení a nejít úplně po tom nejlacinějším... :)

   Smazat
 10. Jsme tvá nová členka ! :)
  Opravdu úžasná recenze ! :)

  gabulka-lovelygirl.blogspot.cz

  OdpovědětSmazat
 11. ale já zas až tolik bb fakt nemám... to je nějaká pomluva.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je relativní. Pro mě jsi větší odborník než já. :))

   Smazat

Děkuji vám za všechny milé komentáře. :)