6. září 2012

Já a báze

Krásny čtvrteční večer. Můj dnešní den je ve znamení balení věcí. Myslím, že mě čeká velmi příjemný víkend. A vám také přednastavím nějaké články, ať se tu necítíte zanedbaně. :)
Dnes si dáme můj názor na velmi diskutovaný a obecně milovaný kosmetický výrobek.

Je jím.... (chvíle napětí)

Vyhlazující báze pod make-up Satin Base od Dermacolu.
Bázi mám pouze v tomto malém balení. Chtěla jsem si jen vyzkoušet, zda mi to k něčemu bude a zda to vůbec budu používat. Je jí 10 ml, ale prodává se i ve větším s pumpičkou. Cena se různí, od 150 po 300 Kč, záleží kde a v jaké nabídce ji zrovna koupíte. Mě tato malá stála něco kolem 80 Kč, což není tak hrozné.
Samotná tubička se mi líbí. Je malá, roztomilá, růžová, grafika balení je pěkná. Také mi docela vyhovuje tenký zobáček, kterým se dá "nadávkovat" množství tak akorát pro váš obličej.
Obsah je lehce parfemovaná gelovo-tekutá průhledná věc. Ve skutečnosti to voní jako pudr, aspoň mně. Roztírá se dobře. Teď ale pro mě přichází kámen úrazu - zůstává po povrchu obličeje. Vážně, mám pocit, že si akorát potřu pleť tekutým teplým igelitem (ono to vážně hřeje na tváři), který se trochu ustálí, ale když bych s ním vešla do  mrazu, můžu si sloupnout otisk vlastního obličeje. Navíc, ve chvíli, kdy po tom začnu roztírat make-up, tak úplně cítím, jak se to spolu mísí a jak to celé flekatí a maskovatí a nevím co ještě. Zkoušela jsem dávat make-up těsně po použití báze, po půl hodině... a výsledek byl stejný.
Musím ale říci, že když už se mi podaří všechny vrstvy nějak smysluplně nanést, zůstanou, tak jak jsou, klidně až do večera, to oceňuji. Ale bohužel, že za celodenní pocit "má pleť se dusí a umírá" mi to většinou nestojí.
Vím, že jsem možná i ještě mladá a má pleť je docela bezproblémová, takže tohle nemusím ani moc řešit. Nemyslím si nicméně, že by po desítkách let začala má pleť lépe snášet tuto podivnou silikonovou vrstvu. Navíc jsem četla spoustu kladných recenzí, i od slečen v mé věkové kategorii. Jsem z toho trochu rozpačitá...

Máte to tak taky někdo, nebo báze od Dermacolu milujete a považujete je za skvělou věc?
Jsem vážně tak divná nebo je divný jen můj obličej? A chystáte se na dny Marianne? Já upřímně ne, momentálně nechci moc utrácet a budu mít na práci důležitější věci.
Tak si to užijte a podělte se se mnou o svůj názor.
An.

13 komentářů:

 1. já z ní taky nejsem až tak odvařená

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že to není jen mým obličejem. :)

   Smazat
 2. No, já se taky na dny Marianne nechystám... Jinak báze je pro mě zcela zbytečná, pořád si říkám, že čím míň toho na sebe budu patlat, tím líp, nerada bych si zadělala na nějakou dermatitidu, nevim proč, ale k bázi nemám jako k výrobku důvěru:)))) Já jsem měla akorát vzoreček od Inglotu a tu silikonovou vrstvu, co mi to na obličeji udělalo, nemohla jsem to snést:)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já jsem si ji potřebovala otestovat, abych si zjistila, že je pro mě taky naprosto zbytečná. Dermatitidu bych taky nerada. :) Dobře, budu si to pamatovat a nebudu zkoušet bázi od Inglotu. :)

   Smazat
  2. To chápu, já spíš některý věci radši nezkoušim, abych nezjistila, že je potřebuju:))) Jinak já jako nevim jestli je špatná, asi ne, já jen nechápu, na co si to na obličej dávat, fakt jsem to do pár minut odlíčila, ani makeup jsem na to nedala, jak mi to vadilo:)

   Smazat
  3. No, to já jsem zase zvědavec, já si musím všechno osahat. :))
   Já si taky nemyslím, že by byla špatná, ale přesně ten pocit "já to nechci na obličeji" jsem měla i s touhle, takže pokud je ta od Inglotu podobná, tak fakt ne.... :))

   Smazat
 3. Tuhle bázi mám a mně se zase hrozně divně roztírá, jak je z poloviny gelová. Ta konzistence mi prostě nevyhovuje. Proto raději používám bázi pod make-up od Rimmel London, balení obsahuje 30 ml a stojí 169, takže se to navíc vyplatí ještě více, než tahle. Jinak já se na dny Marianne nechystám, protože mě slevy nijak zvlášť neoslovily.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já asi raději zůstanu u nepoužívání žádné báze. :) Ale je fakt, že kdybych chtěla ještě nějakou zkoušet, tak spíše Rimmel nebo L'Oréal, Dermacol už nikdy. :)
   Mně by se některé i líbily, ale momentálně budu raději šetřit...

   Smazat
 4. Já báze nerada používám, většinou jsou plné silikonu a ten pocit "moje pleť se dusí" fakt nesnáším.

  OdpovědětSmazat
 5. Tak já tedy tuto bázi mám, v balení s pumpičkou a jsem za sebe teda naprosto spokojená! Otázkou je možná i používané množství... Já dávám na obličej úplné minimum a za sebe musím říct, že s bází mi makeup drží opravdu daleko víc!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já dávám to nejmenší minimnožství, ale stejně to není ono... Nevím, asi to zkrátka není nic nic pro mě.

   Smazat
 6. tak to čtu poprvé negativní názor na tuhle bázi. asi opravdu každému sedne jinak. já bych ráda vyzkoušela novinku od Rimmelu. dávala jsem si jí v drogerce na ruku a přišla mi na omak lepší jak ten Dermacol, tak uvidíme.. :)

  OdpovědětSmazat

Děkuji vám za všechny milé komentáře. :)