12. září 2012

Prší, venku tma a doma vůně mandlí...

Znáte ty dny, kdy se musíte nutit i do toho, abyste si došli na záchod, byť se vám chce? Ty dny, kdy se nemůžete donutit vůbec k ničemu... Dny, kdy vás navíc dojme i reklama na prací prášek... No, nějak tak vypadá ten můj dnešní. Přesto nezoufám... Podařilo se mi dnes ukořistit tu nejlepší, nejkrásnější a obecně vysněnou kabelku do školy. Kochejte se spolu se mnou! (Je to vážně špatná fotka, jsem si toho vědoma, ale co, třeba vám ji ještě někdy vyfotím, například do "co nosím v kabelce"...)
No, tolik tedy k mé radosti. Jinak je dnešek trochu podivný den. Proto jsem se rozhodla jen pro jednoduchý a ne moc intelektuálně náročný článek - recenzi dvou produktů na tělo, které jsem za poslední dobu používala, testovala, a dříve než se doberu dna, chtěla bych vám k nim říci pár slov.


Yves Rocher Opravné tělové mléko pro velmi suchou pokožku (150 ml / 270 Kč)
Oficiální informace zde.

Mléko je hutné ale ne mastné (mastný pocit na pokožce opravdu nezanechává), voní sladce - jako kosmetické mandle, se skutečnou mandlí to nemá mnoho společného.
Velmi dobře se roztírá a taktéž dobře se do pokožky vstřebává. Hydratuje obstojně, jsem s jeho schopnostmi v této oblasti opravdu spokojená. Mazala jsem ho i na slunce spálená ramena (když je to opravné, tak co to umí, že ano...) a musím říci, že obstál se ctí, spálení nebolelo a kůže se kupodivu ani nesloupala, za to tedy palec nahoru.
V neprospěch tohoto produktu hovoří jeho cena - Nezdá se mi, že by na to, kolik stojí, odváděl lepší práci než třeba tělové mléka od Garnieru, Dermacolu, atd. Je to jen průměrný tělový krém (mléko si stále představuji spíše tekuté). Možná ale někoho zláká fakt, že je bez parabenů.
Musím za sebe říci, že mléko/krém jsem vyzkoušela ráda, spokojená jsem docela byla, ale znovu si ho už nekoupím. Na to je za svou cenu příliš málo zázračné.


Dove vyživující sprchový gel Purely pampering (250 ml / něco kolem 60 Kč?)

Oficiální text praví: "Vyživující sprchový gel - Mandlový krém a ibišek. Sprchování, které vyživuje a hýčká." 

Sprchové gely této značky mám obecně velmi ráda. Byly doby, kdy jsem si ani jiné nekupovala, a až poslední dobou jsem jim kacířsky zahnula a začala zapomínat, jak skvělé to s nimi vlastně je. Nyní se jim s pokorou omlouvám a vracím se zpět.
Konkrétně tento voní velmi sladce. Opět se přiznávám, že cítím z mandlí tak maximálně marcipán, ibišek vůbec.
Konzistence je hutná a krémová, velmi jemná a skvěle se roztírá. Nepění moc, ale myslím, že je to akorát. Já osobně mám takovou "vychytávku", rozmažu gel po těle, potom ho jemně zamasírovávám koupelovým kartáčem s oblými štětinami a opláchnu. Po této proceduře mám kůži krásně hebkou a kolikrát se už ani nemusím ničím dalším mazat.
Tento, a ostatně i jakýkoliv další sprchový gel Dove, vám vřele doporučuji vyzkoušet. Zejména pokud jste rádi celí jemní a provonění (vůně mi většinou na kůži drží do rána).

Jak se máte v tomto deštivém počasí vy? Taky se vám nic nechce? Znáte některý z výrobků?
Dobrou noc všem.
An.

10 komentářů:

 1. Přesně takovej den mám dneska taky. Snědla jsem všechnu čokoládu v blízkém i dalekém okolí a už se těším, až si zalezu do postele :) Déšť miluju, ale nesmí ho bejt moc :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já taky miluju déšť, ale když se člověku navíc chce tak akorát spát, tak je to na nic. :)

   Smazat
 2. Tak to, že mě dojme reklama na prací prášek, je u mě snad každodenní záležitost (tedy v přeneseném významu, jelikož televizi nesleduju, rádio neposlouchám, no ale chápeš :-D) Zas na druhou stranu už ani nepamatuju, kdy se mi naposled stalo, že se mi nechtělo nic tak zoufale, že bych se i na ten záchod musela nutit... :-D To jedině když se rozležím a k tomu v posledním roce a něco nemám vůbec příležitost, bůů...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já to pochopila, neboj, na televizi taky moc nekoukám... :D
   Tak to je smutné, ale co se dá dělat. Zase bude příležitost se rozležet... :))

   Smazat
 3. Taška je hezká! Já hádám, že takový den budu mít dnes... 7 hodin ráno, venku pořád tma, mě se nic nechce... Je mi to jasné :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já mám i dnes podobný, ale už to není tak hrozné... :)

   Smazat
 4. Výrobky neznám, ani jeden. Co ale opravdu božsky mandlové voní, je mandlové máslo od The Body Shop. Ách, poctivé hořké mandle :) A taky se v takových dnech, jako je dnes a jako byl včera, voním Burberry Brit, mandle s vanilkou dokonale zahřejou :)
  Taška je moc pěkná, jednoduchá, to mám ráda :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hmm, to zní moc dobře. Až někde na svých toulkách světem pokám The Body Shop a vzpomenu si na to, patrně si ho zaskočím i očenichat... :) Stejně jako parfém...

   Smazat
 5. Krémík Yves Rocher se mi líbí. Je dobré, jak jsi psala "kosmetické mandle". Je fakt, že na takovou vůni jsme si zvykli, ikdyž balíček mandlí nijak nevoní:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak, tak. Podobně jsou kosmetické olivy, kosmetický vodní meloun... :)

   Smazat

Děkuji vám za všechny milé komentáře. :)