2. září 2012

Rozčarování a překvapení

Krásné zatažené a studené odpoledne. Toto počasí mi nevadí. Zejména z důvodu, že jsem nachlazená, bolí mě žaludek a sedím doma. Poučení pro příště zní - nikdy si na venkovní akci nedávejte guláš u stánku. Ani když jste vystupující a máte to tudíž zadarmo. Jak se žije vám?
V dnešním článku se podíváme na zoubek dvěma výrobkům, které jsem už kdysi naťukla u jednoho z dávnějších článků tímhle obrázkem:
A nyní konečně nadchází ta pravá chvíle, abychom si o nich pověděli i něco bližšího.

První věc - Rozčarování. Nemůžu říct, že bych byla zklamaná, to nejsem, ale přece jen...
Jedná se o novinku značky Rimmel London, fixu na rty Lasting finish 1000 kisses.
A proč jsem z tohoto výrobku poněkud rozpačitá, to vám vysvětlí následující obrázek... Prachsprostě se mi ta věc rozpadla v rukou. Jistě, hrot šel zasunout zpět a fixa funguje, ale dobrý dojem si představuji jinak.
Aby toho nebylo málo, upadl mi i balzámek na druhém konci fixy. Tím pádem mi vlastně upadly oba dva kroky tohoto nového zázraku, úžasné, že?

A teď už k věcné recenzi výrobku - Mám odstín 300 Perpetual plum. Asi si švestku představuji trochu jinak, nicméně když dáte na rty silnější vrstvu, možná se to švestkové i trochu podobá.
Samotné nanášení je trochu složitější než u obyčejné rtěnky. Jde hlavně o to, že musíte být pečlivé (hypotetické pány tentokrát vynechám:) ), jinak budou vidět jednotlivé vrstvy či tahy hrotem. Když ale vše pečlivě upravíte, vydrží to poměrně dlouho, skvěle zvládne i jídlo a pití. Při pocitu suchých rtů zase využijete balzám, kterým rty jednoduše přetřete. Nemusíte se bát žádného nápadného stírání barvy.
Bohužel ale během dne trochu mizí. Mám problém zejména s tím, že se mi barva odchází hlavně z okrajů rtů, uprostřed kdovíproč zůstává, a potom to vypadá divně.
Fixa voní zřejmě rádoby-po-švestkách, nebo jak tu chemickou věc identifikovat. Na rtech se dá docílit sytějšího zabarvení (jako na ukázce na rtech) i světlejšího tónu.
Celkové balení a vzhled se mi docela líbí. Tedy, nevím jak byste si představovali fixu na rty, moc jiných možností, než je válec a obecně tvar fixy, mě nenapadá... :)
Jen teď nevím, zda tento výrobek doporučit. Ale asi ano, není to špatná věc. A když budu předpokládat, že jsem měla jen hroznou smůlu, třeba se vám taky nerozpadne v rukou. :)


Druhá věc - Překvapení. A docela milé.
Je jím fixa na oční linku od Miss Sporty, konkrétně Cat's eyes liner.
Mrška se špatně fotí. Nicméně vzhledově vypadá hezky, i s kočičkou.
Kosmetiku této značky víceméně úmyslně dlouhodobě přehlížím, nějak jí nevěřím. (A vzpomínám na mladá léta, kdy to pro nás byl vrchol luxusu.) Ale dočetla jsem se u Plum Foolery, že fixa na oči této značky je prakticky srovnatelná s jinými a rozhodla jsem se to tedy vyzkoušet.
Nebudu vás dlouho napínat - je dobrá. Navíc je to jedna z věcí, se kterou je i takové nemehlo jako já schopné namalovat hezkou rovnou a hlavně tenkou linku.
Fixa kreslí velmi lehce, nemusíte se bát díry vydřené do víčka, barva je černá,  ne možná jako uhel, ale taková hezká černá, která úplně nebije do očí tím, že je černější než zorničky.
Během dne drží docela dobře. Časem trochu ztrácí na ostrosti, ale nerozmazává se a nemizí, což oceňuji.
Hrot je tenký, tvrdostí je přesně tak akorát, aby se s ním dala nakreslit i tenká linka a nebolelo to. Zatím mám fixu cca měsíc a stále kreslí stejně, jako když byla úplně nová.
Za cenu asi 70 Kč vám ji doporučuji. Je snadná k manipulaci, jednoduše dostupná v každé drogerii a celkem i levná. Pro mě tedy určitě velmi příjemné překvapení.
Zde ještě vidíte odstíny na ruce. Různé intenzity, různé tahy.

Rozpadl se vám nějaký výrobek v ruce? A používáte některou z těchto věcí? Budu ráda za každý komentář. :)
Mějte se krásně.
An.

16 komentářů:

 1. Chápu, že to dooost naštve :/ Mně se vždycky rozpadly "voňavky" od Avonu, které jsem od někoho dostala. Jakože to šplíchátko se zaseklo nebo rozlomilo. Já je totiž moc nemusím. Ale na přechodné období, kdy mi ten můj parfém došel, nebo na takové to domácí šplíchnutí jsem vzala zavděk. Ale asi to věděly, že k nim mám přezíravý postoj, tak se mi naschvál rozpadly nebo zasekly. :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni to určitě voňavky poznaly... :D
   Já nevím, dostala jsem od kohosi jen jednu jedinou voňavku Avon, doufám, že už se mi to nikdy nestane, protože hrozně smrděla. :))
   Ale vážně prostě nemám ráda, když se mi věci rozpadnou v ruce...

   Smazat
  2. mne sa zas stane, že mi večne padne púder alebo tiene do umývadla a rozdrvia sa :/

   Smazat
  3. To už se mi taky párkrát stalo. :/

   Smazat
 2. já používám ten fix od Rimmelu, akorát jiný odstín a jsem s ním moc spokojená. díky bohu se mi teda nerozpadl.
  já osobně mám problém vždy s tužkami na oči. neumím je strouhat a než jí znovu udělám nový hrot,tak mám půlku pryč. zkoušela jsem už několik ořezávátek, ale má podezření, že to bude asi rukama, ne strouhátkama :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já taky doufám, že mám jen vadný rozpadlý kus... Jinak je to příjemná věcička.
   To jsme dvě, tužky na oči strouhat neumím, když už se mi to podaří, trčí mi z ní takový odštěpek na boku, který mě píchá do oka... (Proto je většina mých tužek na oči nepoužívaná a nebo automatická, která se dá taky lehce "přistrouhat" do špičky... :))

   Smazat
 3. Mám fixu on NYC a taky se mi rozpadla. Miss sporty moc nevěřím, ale je fakt, že lesky na rty, které doporučovala Plum jsou fajn. Linky ve fixe nepoužívám, ještě jsem neměla žádné, co by pořádně malovaly, nemám s nima trpělivost, upřednostňuju gelové.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Patrně fixy sestavují trochu nekvalitně... :)
   Gelovým linkám se fixa rozhodně nevyrovná, ale pro mě je s ní rychlejší manipulace, takže mi poměrně vyhovuje. :)

   Smazat
 4. Tomu říkám fakt pech! Oba konce zničené! Taky bych chtěla fixu zkusit!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zkus. (A taky s ní v obchodě zatřes, pokud se nerozpadne, tak ji ber...:))

   Smazat
 5. Já používám fix od NYC a nemůžu si na nic stěžovat, koupila jsem si teď ještě jeden růžový. Ten první mám červený a už ho mám přes půl roku a pořád krásně maluje, nic mu neupadlo a mě moc vyhovuje:)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že se nerozpadají všechny fixy všech značek. :)
   Kosmetice NYC se nějak vyhýbám, ale asi je čas to vyzkoušet...

   Smazat
 6. Mně se tak naposledy rozpadla v ruce Lip Seduction - při kliknutí vyjela ven rtěnka i to klikátko, hmmm..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to by mě teda naštvalo hodně, tyhle rtěnky mám fakt ráda... Jen se je teď budu bát otevírat... :))

   Smazat
 7. No jo, kvalita nic moc, ale na rtech to vypadá skvěle!

  Paris-London Giveaway

  OdpovědětSmazat

Děkuji vám za všechny milé komentáře. :)