18. října 2012

Houby!

Ačkoliv velmi ráda vařím, už asi tak milion let tu nebyl žádný recept, což je škoda.
No, a teď se naskytla ideální příležitost, byli jsme s přítelem minulý víkend na houbách a já bych se vám teď ráda svěřila s velmi jednoduchým receptem na...
Houbový guláš.
Na recept potřebujeme:
Nějaké neurčité množství (spíše hodně) hub, které jsme našli v lese (nejlépe ryzce nebo václavky, ale dá se určitě pracovat i s něčím jiným)
Dvě menší cibule
Celou červenou kapii (nebo papriku, kterou jsem ale nepotkala)
Mletou papriku, gulášové koření
Sůl, pepř, trochu mouky na zahuštění.

Postup:
Recept je extra rychlý. Takže - Nakrájíme si cibuli, dáme zpěnit na olej/máslo/sádlo na pánvi. Necháme jen zesklovatět, potom přihodíme očištěné houby a chvíli dusíme, nakonec přihodíme papriku a sůl, pepř a ostatní koření. Kdo má rád, přidá i chilli papričku. Eventuálně celou směs podlijeme vodou (záleží na tom, kolik vody pustí samotné houby) a dusíme ještě tak čtvrt hodiny. Potom přidáme mouku lehce smíchanou s vodou na zahuštění a necháme provařit tak 5 minut. Ochutnáme, dokořeníme a můžeme jíst třeba s chlebem, knedlíkem, nebo jen tak.
Dobrou chuť!

Máte rádi houby? Vaříte z nich?

Všem kosmetickým nadšencům se omlouvám, mějte se všichni krásně.
An.

11 komentářů:

 1. Mňam, dala bych si, ne že ne :) Bohužel muž ale neholduje houbám (spíš je přímo nesnáší), takže mám utrum :)

  OdpovědětSmazat
 2. Ooooo, to bych si dala! Už mi chybí jen ty houby :D

  OdpovědětSmazat
 3. Hmm, takové chutě mi dělat, houby miluju :-) Naštěstí jich máme teď doma dost, takže o houbové pochoutky není nouze! Tohle určitě vyzkouším, pomalu dochází fantazie, co s nimi :-D

  OdpovědětSmazat
 4. Já mám houby strašně ráda, třeba řízek z bedly je něco skvělýho:) A tohle teda vypadá taky úžasně, o guláši z hub jsem ještě neslyšela:)

  OdpovědětSmazat
 5. Recepty mám na blozích ráda, houby však nejsem schopná pozřít, takže tenhle recept nevyzkouším, ale těším sena další.

  OdpovědětSmazat
 6. Nejen kosmetikou je člověk živ. ;) Vaříme, houby jsou báječné. Houbová omáčka z praváků, ách. :)) A k fotkám: dala bych si, dala :)

  OdpovědětSmazat
 7. pro houby bych zabíjela, bohužel jsem prd našla :(

  OdpovědětSmazat
 8. Houby miluju - u nás jich teď každ nosí - a samé hřiby, já jen blednu závistí, když to sylším, už aby zase byly, vypadá to skvěle, houby můžu všude a ke všemu :D

  OdpovědětSmazat
 9. Trochu opožděně děkuju za komentáře... :))

  OdpovědětSmazat

Děkuji vám za všechny milé komentáře. :)