12. října 2012

"I love fall"

Zdravím věrné čtenáře. Nestíhám psát články. A když už stíhám, nechce se mi, takže mě trochu omluvte. Každopádně jsem měla perný týden a těším se, že si o víkendu odpočinu. (Tedy, odpočinula jsem si jistě už ve středu na koncertě Radůzy, částečně i ve čtvrtek, ale... chápete, ne? Není to ten pravý odpočinek.)
Dnes se podíváme na TAG, který spokojeně běží blogosférou už nějakou dobu. Poprvé jsem ho zaregistrovala u Bunny (Mimochodem, ona je opravdu úžasná osoba. Dobře, možná pro někoho až moc. :D) a v českých vodách potom u Francoais. No, zalíbil se mi. Protože podzim je moje vůbec nejoblíbenější roční období. Takže...

1. Oblíbená podzimní rtěnka / produkt na rty

Jak už to tak bývá, na podzim je chladněji a chladněji, takže rtěnky pomalu mizí v kosmetických rezervách a na povrch vystupují spíše balzámy. Mám často suché a popraskané rty, na kterých nevypadá dobře absolutně žádná rtěnka. Takže krásné vínové a fialové odstíny u mě asi neuvidíte. Zato v každé kabelce najdete několik balzámů. Nejraději Blistex nebo červený Garnier.


2. Oblíbený podzimní lak na nehty

Asi žádný konkrétní, ale barvy preferuji vínové, hnědé a šedé. Osobně se mi na podzim moc nehodí různé třpytivé ozdoby, ale je to věc vkusu. Ještě občas používám nenápadné světlé a "nahé" odstíny. A když jdu na houby / hrabat listí / sbírat cokoliv / hrabat se v zemi, preferuji nehty nenalakované, protože tak si člověk nemusí dávat pozor na pracnou manikúru. :)


3. Oblíbený podzimní nápoj ze Starbucks

Nikdy jsem tam nebyla, a popravdě mi to nijak zvlášť v mém životě nechybí. (Kromě pocitu, že jsem špatná blogerka, protože nemám nikde fotku nápoje ze Starbucks.)
Když ale pominu tento řetězec podniků, na podzim ráda piju cokoliv teplého. Miluji sypané zelené čaje, svařené víno, svařený ovocný džus s kořením (to je skvělá věc), všechny ostatní možné čaje, kakao, horkou čokoládu, kávu (dobře, ta je celoroční...:)) a určitě ještě nějaké další.


4. Oblíbená svíčka

Zatím jsem nezkoušela svíčky Yankee, ale obecně mám ráda, cokoliv, co voní tak, jak má, a ne nijak moc uměle. (Proto si vybírám spíše vůně, ze kterých nakonec cítím jen takový sladký ocas... ale aspoň to není kdovíjak umělé, že ano...:)) A jinak mám ráda jakoukoliv svíčku. Protože hoří a vydává to kouzelné teplé světlo.


5. Oblíbený Halloweenský film

Uznávám, tohle u nás nemá tradici... ale určitě něco od Tima Burtona. Třeba Sleepy Hollow.


6. Oblíbená paletka na podzimní líčení

Jelikož jsem líná něco vymýšlet, tak Naked. A potom jednotlivé stíny a tvářenky, přece si kvůli podzimu nebudu pořizovat nějakou zvláštní paletku.


7. Jakou věc na podzim miluješ

Mám strašně ráda ty aranže chryzantém, šišek, kaštanů a dýní, které se vyskytují všude možně. A to, když je už chladno, ale ještě to není tak velké jako v zimě. A barevné listí na stromech. Taky mám ráda tu podzimní melancholickou atmosféru, kdy se člověk může večer schoulit v peřinách a číst si knihu.
Ovšem, kdyby mi někde nenastydla záda, měla bych tento podzim asi ještě raději. Ale to nevadí. :)


A co vy, jak snášíte podzim?
Mějte krásný víkend. A zase někdy na sečtenou. :))
An.

10 komentářů:

 1. Tenhle tag jsem viděla na youtube a docela o něm přemýšlím:-) Já mám podzim moc ráda, přesně jak píšeš-barevné listí a melancholická atmosféra:-)

  OdpovědětSmazat
 2. Moc hezký, taky mám ráda podzim ze stejného důvodu jako ty :) A souhlasím s tím, že třpytivé laky se na podzim moc nehodí. U mě převažují barvy jako je vínová , švestková, hnědá, khaki..prostě takový zemitý :))

  OdpovědětSmazat
 3. Podzim a zimu nemusím, mám ráda spíš letní měsíce :) Ale když už musí tyhle roční období existovat, snažím si je, co nejvíce zpříjemnit - čajíčky, svíčky, barevné nehtíky, výraznější rtěnky apod.:-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já nemám ráda horko ani mráz, takže podzim mi absolutně vyhovuje, aspoň co se teploty týče... :)

   Smazat
 4. Skvělý TAG :) Možná ho také udělám :)

  OdpovědětSmazat
 5. Miluju cokoliv se týká podzimu, takže super článek:) Ve Starbucks jsem taky nikdy nebyla, ale než se odstěhuju z Prahy, tak to hodlám napravit:D :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprav, naprav. Já tam nechodím hlavně proto, že z moravy je to trochu daleko... :))

   Smazat

Děkuji vám za všechny milé komentáře. :)