28. října 2012

Odpovědi

Zdravím vás, moji milí. Na mou pobídku, abyste se mne na něco zeptali, vás skutečně pár zareagovalo, takže všem zúčastněným děkuji. (Děkuji i nezúčastněným, já také většinou nevím, na co se ptát... :))
Mimochodem, překvapilo vás dnes za oknem něco podobného??

A protože bude článek asi dost dlouhý i bez ukecaného úvodu, přejděme rovnou k vašim otázkám.

1) Koho máš na tom světě úplně nejradši?

Hned na začátek obtížná otázka. Ale myslím, že odpověď mám... Je to osoba, bez které by se mi velmi těžko žilo, v jejímž zájmu nakonec činím většinu svých rozhodnutí a o kterou mi jde především. Jsem to já. :) Tady ale nejde o nějaký egoismus, nýbrž o čirý pud sebezáchovy.
Pak je tu samozřejmě přítel, rodina, přátelé... To všechno jsou lidé, za které bych dala ruku do ohně, a opravdu je neklasifikuji podle oblíbenosti.:)


2) Co bys chtěla do konce letošního roku stihnout?

Spoustu věcí. Chtěla bych jít na kurz sushi, chtěla bych (čistě z praktického hlediska) dokončit semestr, ať mám pak v lednu volněji, chtěla bych hodně číst, hodně psát na blog a chodit do divadla. Taky bych se chtěla naučit vařit ztracené vejce a hlavně být hodně s lidmi, které mám ráda. Myslím, že na to, že do konce roku zbývají dva měsíce, mám docela co dělat. :)


3) Jakou zmrzlinu máš nejraději?

Ořechovou, z vlašských ořechů. A potom jakoukoliv ovocnou z opravdového a nechemického ovoce. A potom ještě vanilkovou. Já celkově asi nepohrdnu jakoukoliv zmrzlinou, záleží i na momentální chuti a nabídce.


4) A které věci dělají tvůj svět krásnějšími?

To je taková hodně estetická otázka. Jsou to okamžiky, kdy jdu pod stromem, do jehož koruny svítí slunce, chvíle, kdy držím milovanou bytost za ruku a nemusím na nic myslet, chvíle, kdy se volně směji... Zkrátka takové ty až impresionistické okamžiky štěstí... A také jsou to jednoduché věci - dobré jídlo, hezké oblečení. (Nevím, zda jsem blázen, ale stále dokola mne dokáží potěšit mé boty, každý nový den, kdy si je obouvám...) I hezky oblečený člověk na ulici mě dokáže potěšit, nebo když je na mě někdo milý v obchodě/na úřadě. I hezký výjev, který zahlédnu. Tuhle jsem se dojala nad středo-jihomoravskou krajinou při pohledu z okénka autobusu, to vám byla krása...
A z čistě materiálního hlediska mi dělá svět krásnějším to, že se večer namažu voňavým tělovým mlékem, že si natřu obličej krémem, který se do něj lačně vpije... A potom si na tvář namaluji tu obvyklou masku vyrovnaného člověka a vyrazím do ulic.
A taky knihy, které čtu (čtu toho celkem hodně), hudba (jéje, toho je ještě víc... :D) a divadlo, filmy... No, prostě takové to duševní obohacování. :)
Bylo by toho asi mnohem více, tohle je jen to nejzákladnější a co mě napadne jako první. :)


5) Existuje něco, co Tě donutí vyškrtnout nějaký blog ze sledovaných?

Existuje. Když například zjistím, že je mi blogerka nesympatická svými názory a postoji, nebo když mi čtení  blogu nepřináší vůbec nic a já dojdu k závěru, že v tom nemám chuť pokračovat. (Například u blogu s obrázkem a třemi větami, čemuž je říkáno "recenze"...)
Taky mě dokáže vytočit neustálé dělání překlepů/hrubek a naprostá ignorance tohoto faktu. Já to chápu, občas mi taky někde přistane chyba, ale to je tak těžké to po sobě jednou přečíst a těch deset chyb opravit tak, že tam zůstane jedna dvě?


6) Jestli si články plánuješ, nebo Tě prostě něco napadne, sedneš a článek napíšeš?

Jak kdy. Některé články si v hlavě sepisuji a sumíruji dlouho, jiné prostě napíšu. (Zejména recenze,  kde vlastně ani není o čem se rozepisovat). Takže je to takové půl napůl. Ale určitě nemám nikde rozpis, že příští středu budu dělat toto, v pátek to, atd. atd... :)


7) V jakém obchodě si nejčastěji kupuješ oblečení:)

Žádná velká sláva, nejčastěji asi v C&A (musíte si jen dát opravdu dobrý pozor, často mají věci s chybami v šití), v Marks&Spencer (I když poslední dobou se mi tam nic moc nelíbí) a Cameieu (za normálních okolností je to nic moc kvalita za moc peněz, ale často mívají slevy kolem 50 - 60%, takže se to dá přežít... Tam si kupuji většinou sukně). Nakupuji i v jiných obchodech, záleží kde mi co padne do oka. 
Skoro naopak nenakupuji v HM, protože ty jejich materiály jsou hrozné. Jediné, co se mi zde líbívá, jsou šaty.


8) Jakou knížku by si podle tebe měl každý přečíst a jaký film by měl každý vidět:)

To je pro mě trochu těžká otázka, protože už jsem toho četla i viděla až moc. Z knih by to byl asi Malý princ od Antoina de Saint-Exupéryho, protože je to takový základ, Saturnin Zdeňka Jirotky, protože je to úžasně vtipné a Bulgakovovův Mistra a Markétku, aby konečně všichni přišli na to, jak neuvěřitelně mnoharozměrná ta kniha je a že "Faustovské téma" neznamená to, co si pod tím představujeme. Vážně, je to skvělá kniha.
Z filmů by to byla Magnolia, je to film sice neuvěřitelně dlouhý, ale chytil mě a nepustil. Potom bych všem doporučila Donnieho Darka. Je velice divný, ale to mu jen dodává na přitažlivosti. A poslední je Mrtvý muž. Opět divný film, ale krásný. Mohla bych pokračovat dál a dál, Zelená míle, Requiem za sen, Sedmá pečeť, atd... ale to bychom tu taky mohli být do zítřka. 


9) Jaký typ článků nejraději píšeš a nejvíc Tě to baví:)

Baví mě všechny články, které píšu. Jinak bych je ani nepsala, protože proč by člověk proboha dělal ve svém volném čase něco, co ho nebaví. 
Nejraději nicméně píšu o věcech, které mám ráda a o kterých mám co říct. Nebo naopak o těch, které mě naštvaly, a mám o nich co říct. :) Taky ráda píšu o vaření, protože je to moje veliká záliba! 


10) Budeš někdy dělat videa? Proč ano/ne?

Upřímná odpověď je asi "Nevím, zatím se k tomu nechystám." Nevylučovala bych to úplně, ale prozatím si myslím, že nemám tak vyvinuté rétorické schopnosti, aby to za něco stálo, a nerada dělám věci, se kterými potom nejsem spokojená. Navíc špatných videí o kosmetice je na youtube ještě mnohem mnohem víc než těch dobrých.
Plus ještě je tu ten problém s určitou nevypočitatelností samotného internetu. Pokud nebude mé myšlené video dokonalé, nechci ho nikam dávat. A ani potom si člověk nikdy nemůže být jist, kam se dostane, co se s ním stane a jaké budou následky. Prozatím tedy nechávám otázku videí otevřenou. 


11) Nejoblíbenější youtube bloger/ka?

Bunny! Například zde. Protože je absolutně roztomilá, šílená, krásná i ošklivá zároveň a má neskutečnou mimiku. Nevím, prostě mám nejraději ji. Její videa mě baví, protože vlastně nikdy nevím, co mám čekat. Může se stát cokoliv. :)


12) Zajímalo by mě ,kde nakupuješ vzorečky vůní s rozprašovačem ?

Já už ani nevím. :)) Něco jsem dostala k nákupu v parfumeriích, něco k internetovým objednávkám, pár jsem jich koupila na Aukru... Obecně myslím, že většina "luxusnějších" značek dělá vzorky i s rozprašovačem... :)

Tak, já doufám, že jste zvládli tolik textu najednou. :) Děkuji vám za vaše otázky a někdy si to zopakujeme, co vy na to? ;)
(Mimochodem, otázky jsou většinou ponechány v původním znění i s autentickými pravopisnými zvláštnostmi...:))
An.

15 komentářů:

 1. Moc mě potěšil Malý princ a ten Mistr a Markétka, jsou to jedny z mých nejoblíbenějších knížek:) A filmy neznám, takže aspoň vím, po čem se poohlédnout! Za odpověď na první otázku tleskám!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. :)
   Mistra a Markétku si musím někdy zase přečíst... :) A filmy za sebe doporučuji. :)

   Smazat
 2. Pěkné ! :))

  gabulka-lovelygirl.blogspot.cz

  OdpovědětSmazat
 3. Hezký článek, dobře se četl. Toho Saturnina si budu muset konečně přečíst, hodně mi ho doporučovali i rodiče. Tak snad svou nedůvěru k humorným knihám překonám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přečti, to není kniha humorná, je prostě opravdu vtipná... :)

   Smazat
 4. Že bych to s Mistrem a Markétkou ještě zkusila? Začala jsem ho číst v pubertě, ale nějak jsem na to asi neměla slinu a taky mě strašně vytáčelo slovní spojení "veselý borový les". Ale mě toho tenkrát vytáčelo víc. :D Mám ho v knihovně, tak asi na tebe dám ;)

  A Saturnina miluju! To mě potěšilo, že jsi v tomto spřízněná duše. :) Četla jsem o něm kdysi moc pěkný článek - o Jirotkovi. Co si tak vybavuju: Saturnina psal celého po nocích v koupelně, protože to byla jediná místnost bez oken (nařízené zatemnění za války). Prý možná proto je v něm tolik vody. Předobrazem tety Kateřiny byla jeho maminka. Dle vzpomínek rodiny to byl moc laskavý člověk. :))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zkus, po prvotním "šoku" je ta kniha skvělá a ten konec... ;)
   No vidíš, to je pro mě nová informace, to jsem ani nevěděla. :) A Saturnina miluju, už jsem ho četla několikrát... a asi to neomrzí.

   Smazat
 5. Pěkné! Tenhle nápad se mi líbil už u Evelins, takže jen tak dále :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mně se taky líbil. Tak moc, až jsem to udělala... :))

   Smazat
  2. Och, och, och, děkuji vám ženy :-)

   Smazat
 6. mrzí mě, že jsem prošvihla tu dotazovací fázi, taky bych přispěla. Tak příště...

  OdpovědětSmazat
 7. Moc pěkný, příjemný, zajímavý rozhovor :-)

  WorldByBella

  OdpovědětSmazat

Děkuji vám za všechny milé komentáře. :)