19. listopadu 2012

Are they real?

Krásný pondělní večer, milí čtenáři.
Po krásném víkendu se zase zařazuji do ošklivého a stereotypního týdne, což se mi sice nezamlouvá, ale nemám na výběr. Jak se máte vy?
Dnes bude článek opět o jednom velmi populárním produktu od značky Benefit. Je to ikonická řasenka They're real.
Všichni o ní už slyšeli, velká část z vás ji má, je to prostě do jisté míry legenda mezi řasenkami. Ale skutečně oprávněná? Uvidíme...

Na obale nám ukazují anketu, kde:
- 94% konstatovalo výrazné prodloužení a větší objem
- 90% konstatovalo natočení celých řas
- 94% konstatovalo viditelné nadzvednutí
- 100% konstatovalo dlouhotrvající efekt

A co vidím já?
Tak v prvé řadě vidím obal, který je "kovový" a divně tvarovaný. Opravdu, tvar se mi nelíbí, a to nejen proto, že nejraději mám obyčejný válec, ale i proto, že mi proporčně nedává smysl, řasenka zkrátka nemá hezkou "křivku". 
Kovový vzhled celého balení na mě působí jako něco z dálné budoucnosti, kdy se beznadějně přetechnizovaný svět řítí do záhuby. A vůbec mi nejde k ostatním "retro" obalům výrobků od Benefitu. 
Dalším mínusem je pro mě i to, že je balení relativně těžké.
Musím mu ovšem nechat, že je pevné, dobře se zavírá i otevírá a zřejmě i těsní. 
Další věcí, která na řasence zaujme hned po obalu, je kartáček. Zde máme naježenou plastovou "potvoru", která vypadá docela výhružně. Nicméně zdání klame, je relativně mírumilovná. 
Ačkoliv zrovna nefandím plastovým kartáčkům, s tímhle se mi pracuje docela dobře.
Zde jej vidíte ještě v detailu. Štětiny na "špičce" by měly dopomoci zachycení opravdu každé řasy a jejímu následnému nalíčení k obrazu dokonalosti. 

A nyní už k tomu, jak to doopravdy funguje... 
Jedna velmi slabá vrstva. Řasy jsou jen lehce nabarvené, nijak natočené, vlastně na první pohled ani není poznat, že jsme je líčili. 
Dvě silnější vrstvy. Řasy jsou natočené směrem vzhůru a silněji nabarvené. Bohužel se k sobě lehce lepí a místy mají poněkud nepřirozený sklon. 
Tři silné vrstvy. Řasy jsou velmi výrazné, černé a natočené. Bohužel také slepené, dostavuje se mírný efekt "muších nožek" a objevují se sem tam nějaké žmolky. 

Shrnu své pocity jednou větou - nejsem až tak nadšená, jak jsem doufala. Řasenku její pověst předchází, ale mně se výsledný efekt nelíbí. Řasy dělá už ve třech vrstvách poměrně nepřirozené, navíc díky hmotě v řasence zatvrdnou a jsou jako by ani nebyly mé vlastní, neumím ten pocit dobře popsat, ale prostě není moc příjemný. 
Výdrž má ale výbornou, to jí musím nechat. To ovšem nepřebije těch několik negativ, které u ní shledávám.
Kdybych za ni dala těch 700+Kč, co za ní chtějí v Sephoře, asi bych byla docela naštvaná, že jsem ji koupila za menší peníz od kamarádky, které se náhodou sešly dvě, až tak moc mě to nemrzí. 
Znáte tuhle řasenku? A jste s ní spokojení? Jakou řasenku momentálně používáte?
Ještě jednou krásný večer.
An.

20 komentářů:

 1. tuhle řasenku jsem nezkoušela, tak nemůžu hodnotit, ale připadá mi že má naprosto totožnej kartáček jako jedna z Oriflame, která mi perfektně vyhovuje a sehnala jsem jí za 40 korun :D

  OdpovědětSmazat
 2. Ano, ano, ten kartáčk mi připomíná přesně tu řasenku, jak píše slečna výš. No, já bych za řasenku 700 snad ani nedala a byla bych tak akorát maximálně naštvaná!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je zajímavé. :)
   No, dát za řasenku, ze které si sednu na zadek, jak bude úžasná, 700, by mi nevadilo, ale to není tento případ. :)

   Smazat
 3. Tuhle řasenku mám dlouho na wishlistu, ale už ji nechci. Máš hezky zblízka nafocený kartáček a vidím, že pro mě nebude.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Teď mě trochu děsí, že kazím Sephoře kšefty... :) Ale co, tenhle ježatý kartáček nebude pro každého, pro mě taky moc není.

   Smazat
 4. Já po ní taaak dlouho pokukuji - a úplně jsi mě tou recenzí zvyklala... Vlastně bych ti měla poděkovat, že si ušetřím takové prachy:D

  OdpovědětSmazat
 5. Nemám ráda plastový kartáčky a už vůbec ne tyhle kraťoučký...měla jsem kdysi podobnou řasenku a slepovala neuvěřitelně! Fakt hnusný řasy... Nedám dopustit na klasický delší hustší kartáčky :)Jeden z nejlepších kartáčků jsem dokonce objevila u zatracované Essence :D Benefit má sice úžasnou image, ale prostě za mě ne - zbytečně předražené a nahraditelné :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím. :)
   A kartáčky essence jsou fajn, bohužel mi jejich řasenky opadávají pod oči. :)

   Smazat
 6. Já používám s efektem umělých řas od Max Factoru a nevím, jestli jsem tak málo náročná a nebo je ta řasenka tak dobrá, ale vůbec nechci zkoušet nic nového a kupuju si ji bez rozmýšlení znovu :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ta mi taky vyhovovala lépe. :) I tak ale pořád něco zkouším. :D

   Smazat
 7. Tuhle řasenku jsem v prodejně několikrát okukovala, ale protože řasenky pozžívám jen občas, tolik se mi za ní taky dávat nechtělo :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já řasenky používám, ale stejně je to moc. :)

   Smazat
 8. Zvláštní, že některé řasenky ten efekt muších nožiček vůbec nedělají a některé jak sviň, že:-D?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To ano, ale můžeme být rádi, že ho nedělají všechny bez rozdílů... :D

   Smazat
 9. Od Benefitu mám voděodolnou BadGal (líbil se mi ten název) a jsem s ní naprosto spokojena. They´re real jsem měla jen vzoreček a velmi mě zklamal.
  Monika

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kartáček BadGal je mi obecně sympatičtější... :) Ale zatím jsem ji nezkoušela. :)

   Smazat
 10. Sklon řas nemáš dobrý ani na fotce, kde jsi nenalíčená, možná by to chtělo řasy trochu pročesat než na ně naneseš řasenku. A prosím, ukaž mi řasenku, která nebude dělat žmolky, když naneseš třetí vrstvu pravděpodobně ve chvíli, kdy jí nanášet nemáš. Umění není to na ty řasy "napatlat", ale vědět, kdy je řasenka na řasách připravená na další vrstvu (ani suchá, ani mokrá). Já jí doma mám a během 5 minut mám takové řasy, že mi nikdo nevěří, že nejsou umělé. Hezký den:)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jistě, kdybych měla skvělý sklon řas, pravděpodobně mi stačí na nalíčení cokoliv. Ovšem tomu pročesání opravdu nepomůže.
   Co se týče žmolků, děkuji za cenné rady, ale troufnu si říct, že opravdu nevíš, jak si řasenku nanáším. :)
   A konec konců, ony každé řasy jsou jiné a něco jiného jim vyhovuje, jakož i nositelce pro aplikaci. :) Každopádně děkuji za komentář, hezký den i Tobě. :)

   Smazat

Děkuji vám za všechny milé komentáře. :)