11. listopadu 2012

Trochu fialová recenze aneb tužky na oči Sephora

Krásné nedělní odpoledne.
Venku svítí sluníčko (tedy aspoň u nás) a v troubě se dopéká oběd. A ještě, než se do něj pustím, přináším vám krátkou recenzi na dvě tužky na oči od privátní značky parfumerie Sephora. Pojďme se na ně tedy podívat.

Sephora Nano yeux (tedy, je to na ní napsané, tak předpokládejme, že se tak jmenuje... :)), odstín 20 Wild spirit. (Hmotnost nevím, ale tužka je relativně maličká, takže asi nic moc, cena kolem 200 Kč, ale jistá si tím moc nejsem. Samé hodnotné informace...:))


Tužka má moc pěknou fialovou barvu, kterou se mému foťáku nepodařilo nikdy zcela věrně zachytit. Je měkká a relativně dobře se sní kreslí, i když má ideální tužka by to na oku mohla zvládat ještě o něco lépe, přeci jen, když s něčím musíte na oko přitlačit, není to právě to nejlepší, co zažijete.
Tužka je relativně malá a dřevěná, takže se bohužel časem nevyhnete strouhání (které nemám ráda, protože mi z tužky vždycky trčí nějaký zbytek, který mě potom píchá do oka.).
Na druhou stranu díky své malé velikosti je docela praktická na cesty, protože se snadno směstná do jakékoliv kosmetické taštičky a víčko drží jako přibité, takže se nemusíte bát nečekaného otevření. (Někdy mám problém ji otevřít i když chci. :))
Pigmentace je slušná, výdrž je velice průměrná, několik hodin sice vydrží, ale nakonec se rozmaže nebo vytratí.
Ostatně, o výdrži si ještě počtete kousek níže.Sephora crayon yeux v odstínu 505 (hmotnost je 0,17 gramu, cena byla ve výprodeji cca kolem 100 Kč)


Kromě toho, že je lehce nalakovaná na růžovo, určitě sami vidíte, že se jedná o světlou lila barvu se stříbrným shimmerem, místy se jeví i spíše do stříbrna, ale věřte mi s tou lila. :)
Na oko kreslí o něco lépe než její tenká kolegyně, ale na druhou stranu má silnou tendenci se bez báze na víčku rozpíjet a rozmazávat, čímž mě zrovna netěší. S bází je to ovšem relativně v pořádku. I tak ale výdrž není světoborná, bohužel.
A, jelikož je tužka opět dřevěná, nevyhneme se nepříjemnému strouhání, pokud ji chceme používat.
Takhle nějak odstíny vypadají, až na to, že si je oba musíte představit mnohem více fialové. :)
A takhle vypadají na ruce. Aspoň zde odstíny trochu odpovídají.
Celou ruku jsem i s tužkami podrobila mírnému testu umývání nádobí. Čárky se nacházejí v oblasti zápěstí za palcem, které přeci jen nepřijde až tak do kontaktu s vodou. A jak to dopadlo?
Nejprve nám barvy lehce hasnou. Tmavší fialová navíc zalezla do linek v kůži a zbytek se značně povytrácel. Světlejší jaksi místy ztratila na intenzitě, ale zatím se tváří dost neutrálně.
A výsledek po domytí nádobí - obě barvy se povážlivě vytratily, byť se nikde přímo ve vodě nemáčely. Světlejší z některých míst prakticky zmizela, po tmavší zůstal jen modřině podobný flek.

Když tedy shrnu své výsledné dojmy - obě tužky jsou barevně hezké, docela dobře se s nimi pracuje, ale díky nízké výdrži, která se mi zdá horší než u obyčejných tužek z drogérie, si asi žádnou další nepořídím.

Máte nějakou tužku od Sephory? A jaké je vaše nejmilejší tužka na oči?
Mějte krásnou neděli.
An.

19 komentářů:

 1. a dá se ta první tužka aspoň normálně ořezat v tom ořezávátku? Já mám od Sephory černou a hnědou, jsou to taky ty malý jako je ta fialová, ale ta hnědá se dá ořezat vcelku normálně, jenže černá se do malýho ořezávátka nevejde a na velký je moc malá, takže ji vlastně nemůžu ořezat (nechápu to, vždyť ty tužky maj být obě stejný)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, vejde se tam. To, že se mi tužky na oči pravidelně při ořezávání třikrát zlomí, nechme stranou, ale tužka se tam v pohodě vejde. :) Ale je to divné, když mají být obě tužky stejné, to nepopírám...)

   Smazat
 2. Já mám od Sephory Jumbo tužky celkem tři a nedám na ně dopustit, vydrží celý den a vůbec tak nějak skvěle vypadají a drží :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na Jumbo tužky jsem taky četla jen samou chválu, taky jsou to asi jediné od Sephory, kterým bych možná ještě do budoucna dala šanci. :)

   Smazat
  2. Určitě je doporučuju :)

   Smazat
 3. Já ze Sephory žádnou tužku na oči nemám. Nevlastním moc barevných, protože když už si nějakou oči namaluji, je to černá od Lancome. Ta mi vyhovuje nejvíce, v drogerii už se ani po žádné neohlížím, protože mi na oči snad žádná odtamtud nekreslí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já mám z barevných taky vesměs jen fialové a zelené... :) A z drogérie mám raději asi automatické, ty kreslívají docela pěkně.
   Nicméně tužku od Lancome předchází její pověst a přiznám se, ráda bych si ji taky někdy pořídila. :)

   Smazat
 4. sephoru mám ráda, tužky od nich taky, ale nic se nevyrovná tužkám BeYu z Douglasu, vydrží i mytí nádobí i cokoli dalšího, ty jsou prostě dokonalé

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za tip, zkusím se po nich někdy podívat! :)

   Smazat
 5. Taky mám jednu tužku od Sephory a jsem s ní spokojená, je úžasně pigmentová:) Jinak ta fialová vypadá fakt dobře, škoda, že nevydrží a rozmaže se:)

  OdpovědětSmazat
 6. Já už tužky na oči přestala používat, maximálně linky, ale za 200,- mi to přijde dost za tak maličkou tužku :) ale každého věc, proč ne :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, to mně taky. Ovšem pokud by byla opravdu dobrá, dalo by se to překousnout.
   A nějakou zvláštní akumulací slev jsem za ní platila 120 Kč... :)

   Smazat
 7. Super recenze, zaujala mě ta světlá tužka, vypadá to na moc pěkný odstín. Já jsem ze Sephory měla jen tuhle voděodolnou (http://www.sephora.com/kohl-waterproof-eyeliner-P244716) a ta byla fakt dobrá, vydržela toho opravdu hodně :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak ještě, že aspoň ty voděodolné něco vydrží... :D

   Smazat
 8. Moc pěkná recenze. To já tužky používám minimálně, moc mi nevyhovují, takže svého oblíbence nemám.

  OdpovědětSmazat
 9. Hm tak to jsem moc ráda, že jsem tento článek viděla, asi do nich nepůjdu..já jsem moc spokojená s výdrží a pigmentací tužek od Bourjois

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na nějakou pěknou tužku od Bourjois si brousím zuby už docela dlouho... :)

   Smazat

Děkuji vám za všechny milé komentáře. :)