30. ledna 2013

Dermalogica daily microfoliant

Krásné středeční skoropoledne, milí čtenáři.
V dnešním článku bych vám ráda ukázala jeden výrobek, který asi většina z vás zná, byl součástí prosincového Ladyboxu.
A jelikož už ho mám doma nějakou dobu a podařilo se mi ho řádně vyzkoušet, chci se s vámi podělit o svůj názor.
Testovací balení má 13g a je poměrně velké, dalo by se říci, že tato velikost mi pravděpodobně bude stačit na celý život, ale nebudeme předbíhat.

Co produkt slibuje si můžete přečíst zde. Já v krátkosti jen shrnu, že se jedná o pudr na bázi rýžových enzymů, který má pleť jemně obrousit od odumřelé kůže i nedokonalostí, vybělit pigmentové skvrny a celkově prozářit. Je navíc vhodný ke každodennímu použití. A jak to tedy funguje?
Balení je zajímavé, byť designově celkem nudné. Někdo má určitě tento jednoduchý vzhled bez příkras rád. Ale já to bohužel nejsem. Na druhou stranu jsem se při každém použití nezděsila, takže budiž.
Co se funkčnosti týče, tak je to taky docela slušné - pudru se sice vysype dírkami poměrně dost, ale pokud si na to zvyknete a naučíte se s tím pracovat, odsype se ho pěkně akorát.
Pudr je asi ten středně jemně mletý, smrdí jako něco, co se pokoušeli navonět, ale nakonec se to stejně nepodařilo, je to takový trochu agresívní zápach, který v nose štípe (Už to mě asi mělo varovat...).
Po smíchání s vodou nám vznikne tato, zejména z fotky velmi půvabně působící pasta až tekutina, kterou je třeba jednu minutu masírovat na obličej.
Někde tady nadchází kámen úrazu.
Po prvním použití jsem měla pleť hezkou, hladkou a sjednocenou. Dalo by se říci, že tohle fungovalo asi tak týden.
Po týdnu mě ovšem při používání začal pálit obličej, jako bych používala něco velmi agresívního. Tento jev byl navíc následován loupáním v oblasti T-zóny. (A to ji mám mastnější, takže když se loupe ona, znamená to, že je něco velice špatně.)
Produkt jsem na nějakou dobu přestala používat úplně, pleť se víceméně dala zpět do relativního pořádku. A já se to rozhodla znovu zkusit. První den bylo vše normální, další den se opět dostavilo pálení. Tudíž oněch 13g asi dopotřebuji za nějaký ten měsíc při  občasném použití, ale používat to každý den... to určitě ne.
Z výrobku jsem zklamaná zejména proto, že ze začátku byl efekt po použití skutečně poznat.
Tohle si určitě v plném balení nepořídím... Ani, kdyby nakrásně stálo pětinu skutečné ceny.

A jak tento výrobek vyhovoval vám?

Krásný zbytek dne.
An.

21 komentářů:

 1. Mám stejnou zkušenost...
  První použití (možná dvě) jsou vidět fakt docela dobrý změny - pleť vyhlazenější, vyčištěná, sjednocená, ale pak na mě taky bylo moc agresivní a už ani neúčinkovalo, takže používám tak jednou týdně, nebo spíš jednou za 14 dní... za mě to žádný zázrak tedy není :(

  OdpovědětSmazat
 2. A mně vyhovuje báječně, používám ho pravidelně jednou denně a chystám se pořídit i velké balení, protože jsem se vážně zamilovala! I když ta cena je docela děsná...Mě přesvědčil :) Recenzi mám také v plánu, ale bude vskutku opačného rázu :))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No vidíš, tak to je dobré... :) Trochu Ti závidím, kdyby mi pořád dělal to, co na začátku, tak bych taky byla spokojená... :)

   Smazat
 3. Jé, já ho úplně miluju! Ale na každý den to určitě není, to máš pravdu. Mně vyhovuje jednou až dvakrát týdně, většinou po masce ze zeleného jílu.

  OdpovědětSmazat
 4. Já jsem si ho děsně oblíbila, ale nevím, jestli si koupím jeho většího bráchu. Protože se mi moc nechce vyhodit 1300Kč za peeling :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak pokud Ti vyhovuje, tak proč ne, těch 150g musí vydržet dlouho... :)

   Smazat
 5. Já ho mám moc ráda, ale denně bych ho určitě nepoužívala - stačí mi tak 1 - 2 x týdně:) A pak po něm navíc ještě ráda dávám masku, protože je pleť sice krásně čistá, ale taky suchá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Suchou pleť, to je asi tak jedna z věcí, kterou dokáže udělat i u mě... :) Ovšem spíš mi dráždí pokožku, takže ani sebehydratačnější masky/krémy na to moc nepomůžou...

   Smazat
 6. Já se do testování ještě nepustila, jsem ostuda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aspoň to vytáhneš, až to nikdo nebude čekat. :)

   Smazat
 7. já psala podobnou recenzi, jen já se neloupala, ale osypala!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je pravděpodobně ještě daleko horší scénář...

   Smazat
 8. já po tom byla flekatá jak blázen a to jsem to nemyslila nijak dlouho ani jsem netlačila, hojila jsem se asi hodinu :D a ta vůně je teda taky mazec

  OdpovědětSmazat
 9. Já si myslím, že vzhledem k tomu, že je to na peelingové bázi tak by se to ani každý den používat nemělo, na každým peelingu je vždy napsaný používejte max 2x týdně, jestli Dermalogia povzbuzuje ke každodennímu použití, tak jediný co chce je to, aby se to rychle vypotřebovalo a museli jsme si koupit nové balení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Těžko říct, já si taky myslím, že ne, Dermalogica tvrdí, že ano... :) Těžko říct, jestli myslí skutečně až tak moc marketingově... :)

   Smazat
 10. Mě to nedělá vůbec nic, nebo jsem asi slepá, ale na mě to účinkuje úplně stejně jako peeling od Neutrogeny, takže není třeba utrácet horentní sumu za plné balení. A štve mě ta pudrová konzistence. Vždycky mám ty zrníčka mezi prsty na rukou, místo toho, aby byly na obličeji a tím pádem už po půl minutě "šudlím" na prázdno :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jsi na tom nejlépe. :) Ani nemáš důvod si kupovat něco za 1300, ani Ti to neudělalo nic zlého na obličeji. :D

   Smazat

Děkuji vám za všechny milé komentáře. :)