10. ledna 2013

Sada 22 štětců Coastal scents

Zdravím vás, milí čtenáři.
Jelikož jsem si pro vás připravila článek od 22 dílné sadě štětců, necháme si zbytečné plácání na jindy a rovnou se do toho pustíme. Jen bych ještě ráda poděkovala příteli, že mi tuto sadu nadělil. 

Sadu 22 štětců zakoupíte například zde, případně v zahraničních e-shopech. Cena je za celých 22 štětců více než příznivá. A jestli opravdu stojí za to, o tom si povíme teď.

První věcí, která asi upoutá pozornost, je koženkové pouzdro.
Je poměrně praktické, koženka zatím vypadá trvanlivě (ale je pravda, že žádným erozním vlivům ho nevystavuji).  Je zde vyražený název značky. Pouzdro se otevírá a zavírá na magnetické cvočky, které drží celkem solidně a nikdy se mi nestalo, že by se otevřelo samo od sebe.


Polootevřené pouzdro, vykukuje první štětec + vedle něj zip ke kapsičce. Nevím sice, co do ní dát, ale proč ne. :) 

Otevřené pouzdro s "krytkou" na štětce. (A nápisem, abyste věděli, že se jedná o sadu 22 štětců.)

A kompletní, odkrytá a seřazená sada. 

 A teď už přejděme k samotnému obsahu:

Sada obsahuje tyto štětce:


1. Vějířový štětec
2. Štětec na pudr
3. Štětec na pudr - zakulacený
4. Štětec na vklepávání make-upu
5. Štětec na pudr/tvářenku/bronzer zkosený
6. Štětec na makeup
7. Štětec na korektor
8. Štěteček na stíny - velký
9. Štěteček na blending - stínování - přechody
10. Štěteček na blending - zkosený
11. Štěteček na stíny - zakulacený
12. Štěteček na blending - zakulacený
13. Štěteček na stíny - střední
14. Štěteček na stíny - pro detail
15. Štěteček na rty
16. Štěteček na korektor - pro detailní práci
17. Štěteček na blending - zúžený
18. Štěteček na obočí
19. Houbička na roztírání linek/stínů např. pro kouřové líčení
20. Štěteček na linky/oboči - velký
21. Štěteček na linky/oboči - střední
22. Štěteček na linky/oboči - malý

(obrázek i popis zde)

Štětce jsou z různých druhý vláken: Ze syntetických (1, 2, 3, 4), z kozích chlupů (5), z umělých vláken (6, 16), z koňských chlupů  (8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 18) a z nylonového vlákna (7, 20, 21, 22) + houbička na rozmazávání z gumy.

K jednotlivým štětcům asi napíšu jen pár slov, aby tento článek nebyl až tak příšerně dlouhý.

1. Large Fan / Vějířový štětec


Štětec, pro který mám asi nejméně využití (jednoduše proto, že jsem líná). Dají se s ním oprašovat spadené stíny pod okem případně nanášet rozjasňující pudr. (Druhé použití mám raději, nepřipadá mi tak moc jako zbytečné špinění štětce, na rozdíl od prvního.)


2. Powder Buffer / Štětec na pudr


Je poměrně hustý, jeho štětiny jsou trochu hrubší. Osobně mi na pudr příliš nevyhovuje, naopak je ale dobrý na zapracování make-upu do pleti, tam ho mohu doporučit a jeho trochu tvrdší štětiny u tohoto použití jsou spíše plus.


3. Round Powder / Štětec na pudr - zakulacený


Menší bratr předchozího štětce. Opět mi kvůli hrubším štětinám moc nevyhovuje na pudr, ale skvěle doplňuje většího kolegu v nanášení make-upu do záhybů (nos, kolem rtů, kolem očí). Mohl by být o pár chlupů hustší, ale není to žádná katastrofa.


4. Flat Buffer / Štětec na vklepávání make-upu


Láska na první pohled. Úžasně jemný a hustý "flat top" štětec. Vždycky mi bylo a bude líto štětci tohoto typu nanášet tekutý make-up, takže jej volím hlavně na pudr / sypký make-up, který krásně zapracuje do jednolité vrstvy. Jeho použitím docílíte i vyššího krytí obyčejného pudru, ale nic strašného a maskovitého se nekoná, pokud to doopravdy hodně nepřeženete. :)


5. Angle Blush / Štětec na pudr/tvářenku/bronzer zkosený
Už při prvním pohledu ve mě vzbuzoval mírné obavy - je rozčepýřený a kozí štětiny nejsou úplně jemné. A víte co? Mně to vyhovuje. Je to totiž skvělé například na zapečené tvářenky od Bourjois, které jemnějšími štětci nabírám strašně dlouho. Zde stačí párkrát přejet a je to.


6. Foundation / Štětec na makeup
Upřímně, na nanášení make-upu mi přijde docela malý. A kvůli tomu má tendenci zanechávat stopy a nechová se tak, jak bych chtěla. Ovšem já stejně málokdy používám štětec na make-up.
Jinak je ovšem na tváři příjemný a měkký.


7. Concealer / Štětec na korektor
Tento štětec není nijak zvlášť výjimečný - jedná se o klasický "pevnější" štětec na nanášení korektoru, v tomto případě na trochu velkoplošné nanášení. Nemám k němu absolutně žádné výhrady.


8. Large Shadow / Štěteček na stíny - velký, 13. Medium Shadow / Štěteček na stíny - střední, 14. Detail Shadow / Štěteček na stíny - pro detail


O štětcích na stíny s dovolením napíšu zároveň, ostatně jejich vlastnosti jsou skoro stejné - štětce jsou velmi dobré, báječně se s nimi pracuje. Štětiny jsou jemňoučké, trochu delší, než jsem u štětců na oční stíny zvyklá, ale v nejmenším to nevadí.
Velmi jsem si je oblíbila, myslím, že pro každý z nich se dá bez problémů najít využití.


9. Blender / Štěteček na blending - stínování - přechody


Štětec je opět velice jemný a příjemný. I když jsem zvyklá spíše "blendit" kulatým, tak s tímto je to také velmi snadné.


10. Doe Foot Blender / Štěteček na blending - zkosený


Velmi zvláštní štětec - nahoře zploštělý, kulatý a zkusený. Skvěle se s ním stíny rozmazávají do ztracena. I když mám pořád raději "obyčejné" štětce na rozmazávání.


11. Dome Shadow / Štěteček na stíny - zakulacený, 12. Dome Blender / Štěteček na blending - zakulacený
Dva kulaté štětce, které mi osobně připadají docela podobné, jen s tím rozdílem, že ten na stíny je o něco kratší. Oběma se nicméně dobře blendí i stínuje a oba jsou příjemné. Jen v tomto případě by mohly být o něco hustší.


15. Lip / Štěteček na rty
Malý, docela univerzální štěteček. Asi bych jeho využití neomezovala pouze na rty, dá se využít na jakoukoliv detailní práci od linky ze stínů přes vyplnění obočí až po nanesení rtěnky. Myslím, že takový malý štěteček je skvělý pomocník.


16. Detail Concealer / Štěteček na korektor - pro detailní práci


Menší a mnou více využívaný štěteček na korektor - raději totiž nanáším korektor jen v menším množství a na malé plochy. Svůj úkol plní skvěle.


17. Pointed Blender / Štěteček na blending - zúžený


Štěteček, který se zužuje do špičky, skvělý na nanášení stínů do záhybu oka a stínování. Vážně, je to s ním mnohem snazší, když chcete docílit jednolitého a výrazného kouřového líčení.


18. Brow / Štěteček na obočí
Tahle potvůrka se vážně špatně fotí. Nicméně jedná se o krátký hustý štěteček, skoro až přirovnatelný ke kartářku, který je široký a ze strany zploštělý. Na pročesání a dobarvení obočí přímo dělaný a skvěle funguje.


19. Smudger Sponge / Houbička na roztírání linek/stínů např. pro kouřové líčení
Obyčejná gumová houbička na rozmazávání linky atd. Nemám co vytknout, tyhle věci mi přijdou všechny stejné. :)


20. Large Liner/Brow / Štěteček na linky/oboči - velký, 21. Medium Liner/Brow / Štěteček na linky/oboči - střední, 22. Small Liner/Brow / Štěteček na linky/oboči - malý


Opět štětečky, ke kterým nemám absolutně žádnou výhradu. Skvěle se s nimi pracuje, skvěle plní svůj úkol.


Co na závěr? Myslím, že tato sada, ač zřejmě skutečně nedosahuje kvalit dražších značek a dražších štětců (u některých značek máte za cenu jednoho štětce tuto celou sadu), i tak si myslím, že jsou více než dobré. Jen sem tam pustí nějaký ten chlup při praní, ale jinak - za dobrou cenu dostanete skvělou sadu štětců. Myslím, že na to moje domácí líčení mi vyhovuje dostatečně, zatím. :) A vám, kdo o nějaké uvažujete, ji taky doporučuji. Musím říct, že jsem až překvapená, jak dobré štětce jsou.

A co vy a vaše štětce? Používáte je vůbec? Jaké?
Mějte se krásně, už to nebudu zbytečně protahovat. :)
An.

24 komentářů:

 1. vyzeraju užasne:))
  a aj kvalitne! <3

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, kvalitativně na tom vůbec nejsou špatně!

   Smazat
 2. vyzeraju super..ja potrebujem nejaky poriadny na make-up..

  OdpovědětSmazat
 3. Vypadají moc pěkně, ale na můj vkus mi přijde, že je tam málo štětců na tvář :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mně to stačí, já stejně na tvář používám hlavně na pudr a na tvářenku. :)

   Smazat
 4. Vypadají hodně dobře, ale asi bych jich (zatím) nepotřebovala tolik, proto koukám po té It's mine sadě ;)

  OdpovědětSmazat
 5. Štětce vypadají skvěle! :) A mám to úplně stejně s tím štětcem na zapečenou tvářenku Borjois, mám taky hrubší a je to ideální:)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně, přesně. :) Sice si pořád všichni vychvalují co nejjemnější, ale na zapečené produkty jsou tvrdší štětce super.:)

   Smazat
 6. Štětce vypadají dobře..kvalitně :) Já zatím mám z těch "lepších" Real techniques..a ty jsou super. No není nad pořádné štětce ;)..Fajn článek :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. :)
   Real Techniques bych taky ráda vyzkoušela. :)

   Smazat
 7. Moc pekna sada :). Budu si muset koupit nejake nove stetce :D.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Že? :) No, to jsem zvědavá, co pořídíš. :D

   Smazat
 8. Nádherná recenze ... v poslední době hodně uvažuji o koupi štětců ... hlavně tedy těch na oční stíny ... dřív jsem používala houbičky na nanášení, teď si dělám přechody štětcem a je to nesrovnatelné ... :) tak ještě uvidím ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. :) Přesně tak, dokud člověk ten štětec nevyzkouší, tak ani neví, o co přichází... :)

   Smazat
 9. kraaaaaaaaaaasny stetce :D podobnu mam aj ja ale vidim ze ich mas podstatne viac :D

  OdpovědětSmazat
 10. Pěkná sada, taky bych se nezlobila, kdyby mi něco podobného někdo daroval :-D

  OdpovědětSmazat
 11. Hm... Posledních pár dnů dost uvažuji nad koupí nějaké pěkné sadičky štětců a tahle teda vůbec nevypadá k zahození, i cena je více než příznivá. Ještě chvilku se budu rozkoukávat, než se rozhodnu(to je prostě moje povaha), ale určitě si tuhle sadu budu držet v paměti. Díky za tip :o)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za málo. :) Dobrá je i od elfu sada štětců ze studio řady... ;)
   Jen se rozkoukávej, to je v naprostém pořádku. ;)

   Smazat
 12. Ahoj, přesně tuhle sadu štětců mám:) jsou hrozně příjemné na obličej a krásně se tím vše nanáší...vůbec nepráší...jsem s nimi moc spokojená:)

  OdpovědětSmazat
 13. Super rady. Můj blog je www.teenbeauty. Cz
  Budu ráda za každou návštěvu

  OdpovědětSmazat

Děkuji vám za všechny milé komentáře. :)