19. února 2013

Moji horští zachránci

Zdravím vás, milí čtenáři, a přeji vám příjemné úterní ráno. Mě dnes čeká radostná škola do čtvrt na sedm, tak si to aspoň tady zpříjemníme krátkým článkem.
Vím, že zima nám pomalu končí. I přes to si myslím, že někteří z vás se třeba ještě vypraví lyžovat.
A každý z nás asi ví, jak to na horách vypadá.
Zima a horské slunce nedělají pleti právě nejlépe. A proto je třeba se vyzbrojit. Například tímto:
Základem je pro mě krém proti větru a nečasu pro děti. Tento druh krémů je poměrně hutný, těžko se roztírá, ale když už ho jednou rozetřete, tvoří na povrchu kůže bariéru, která by měla chránit právě před nepříznivými vlivy počasí a to včetně studeného větru a mrazu (samozřejmě se prodávají i speciální krémy proti mrazu, ale musím říct, že nějak nepozoruji rozdíl).
Krém se ochranou proti UV je též důležitý - přeci jen, horské sluníčko je potvora a nezdá se. Mně tedy za tu chvíli svícení na sjezdovce, kdy jsem se tímto nenamazala, jen slušně vytáhlo pihy, ale pokud svítí celý den, spálíte se, ani nevíte jak k tomu došlo. Krém s UV doporučuji nanášet až na krém proti chladu, protože pod mastným a těžko roztíratelným krémem mohou jeho účinky slábnout (když to potom deset minut přetíráte něčím jiným, ani se nedivím. :))
Poslední nutnost je balzám na rty. Mně postačil obyčejný medový Helle, který je pěkně mastný, případně žlutý Garnier (tuším Protect), ale klidně zvolte i nějaký s "horskou úpravou".

To jsou tedy mé primárně chránící pomůcky pro zimní radovánky. Z vlastní zkušenosti se mi osvědčilo ještě - před nanesením mastného krému použít pleťové tonikum. Póry jsou staženější a méně se mi ucpávají.
A na noc použít něco opravdu regeneračního, ať už olej či nějaké hydratační sérum.

Abych řekla pravdu, já se celkem vykašlala na nějakou protizimní péči o vlasy a nijak zvlášť neutrpěly. Ovšem to asi záleží i na venkovní teplotě, je rozdíl být na horách, když je -15°C a když jsou -2°C.

A co vy, už jste někde byli, pojedete, nebo na tyto radovánky právě nejste? Co se osvědčilo vám?
Krásné úterý.
An.

3 komentáře:

  1. Mně se na hory jednoznačně osvědčil Cicalfate, krásně ochrání a zregeneruje pleť :). Dávám ho i na rty.

    OdpovědětSmazat
  2. Garnier SPF 50+ Ambre Solaire! na rty mažu nějaký obyčejný balzám, moje rty nemají tendenci být vysušené, takže volím co je zrovna po ruce.

    OdpovědětSmazat
  3. na hory v zimě nejezdím nějak mě lyžování neuchvátilo v jediným případě bych jela na hory by byl den před silvestrem a pak slavit silvestr v nějaký horský chatce :))

    OdpovědětSmazat

Děkuji vám za všechny milé komentáře. :)