7. března 2013

Palety očních stínů E.L.F. vs. "vietnamský" obchod

Krásné čtvrteční ráno, milí čtenáři.
Venku se jaří, já se poměrně blížím zadání tématu bakalářské práce, samé veselé věci. :)
Dnes vám přináším aspoň pro mě zajímavý článek - a sice srovnání dvou paletek z toho levnějšího konce kosmetického spektra.
Jedná se o paletku z vánoční kolekce od E.L.F. Myslím ale, že i "nelimitované" paletky jsou víceméně kvalitativně stejné jako tato. Druhým kusem je paletka RoLe Rose, zakoupena u Vietnamců a posléze mi věnována mou drahou tetou.
Obě paletky jsou hlavně o různobarevných stínech (ovšem u e.l.f. je i spodní patro s jinými rozličnými věcmi. Já bych se ale dnes raději věnovala kvalitě oněch stínů.)
Obě jsou také vyrobené v Číně.

Podívejme se na ně jednotlivě...
Paletka od E.L.F. obsahuje velké zrcátko, za což jí dávám plus a 32 stínů. Vůbec celé balení se mi zamlouvá, je pevné, solidní a něco vydrží.
Barevné odstíny jsou zajímavé a dalo by se říci, že víceméně jemné.
Kvalitou jsou stíny trochu hruběji mleté a hůře slisované, takže při použití štětcem opravdu hodně práší.
Pigmentace je poměrně jemná, na víčku bez báze vydrží tak půl pracovního dne (4-6 hodin), během této doby se ovšem už postupně vytrácejí. S bází je výdrž celodenní.


S bleskem

Na denním světle

Stíny jsem nanášela jen v cca dvou vrstvách prstem, pigmentace je tedy opravdu vidět, což je příjemné - při aplikaci dostanete na oko i nějakou tu barvu.
Spodní "šuplíček" obsahuje bronzer, dvě tvářenky (to uprostřed klame tělem, jedná se o světlou meruňkovou tvářenku), rozjasňovač, 6 lesků a stín a vosk na obočí.
Jen pro ukázku - rozjasňovač, bronzer a tvářenky. Pigmentace je docela dobrá, sice práší, ale barvy jsou celkem hezké.


A co druhá paleta?
Tato paletka obsahuje menší zrcátko a 25 stínů. Kdysi tam byly i dva pěnové aplikátory, ale byly odváty časem. Balení nic moc, nelíbí se mi.
Takto dohromady stíny vypadají trochu moc barevně a cirkusově. Jsou poměrně jemné a dalo by se říci, že konzistence je spíše mastnější než pudrová.


S bleskem

Na denním světle

Stíny jsou překvapivě dobře pigmentované a musím říct, že se mi líbí i odstíny, mezi kterými je několik neobvyklých barev.
Pracuje se s nimi dobře, štětcem nepráší a nanáší se uspokojivě. Na víčku bez báze je ovšem výdrž prakticky nulová, slijí se do několika minut. Na druhou stranu, s použitou bází vydrží hezké větší část dne.


A která z paletek je podle mě lepší? Inu, i přes to, jak obávaná bývá kosmetika z Vietnamských obchodů mezi kosmeticky "nerdy", stíny mi nikdy oči nesežraly, nepálily v nich, ani nedělaly žádnou jinou neplechu. A na takto trochu šílené barvy, které použiju jen jednou za uherský rok, se mi více líbí právě paletka z tohoto obchodu, protože stíny vypadají opravdu výrazně a efektně.
Na druhou stranu na běžné nošení klidně vystačí paletka od E.L.F., která je jemnější a méně cirkusová, navíc si s ní člověk přeci jen připadá bezpečněji.
Sečteno a podtrženo - Obě mají svá pro i proti, nakonec mi ale vyloženě špatná nepřijde ani jedna z nich. Je jen na vás, jakou možnost zvolíte.

A jak to máte s kosmetikou od Vietnamců vy? Bojíte se?
Těším se na vaše názory.
A.

P.S.: Děkuji za zapůjčení palety E.L.F. své drahé mamince.
P.P.S: Ani jednu z paletek bych si v tuto chvíli už nekoupila, neboť jsem zhýčkaná. A obecně si myslím, že víc se člověku vyplatí si připlatit za kvalitu. Asi tak. :)

24 komentářů:

 1. Nebojím se, ale yase nevidím důvod, proč bych si tam něco kupocala, nějak by mě to ani nenapadlo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je fakt, že já bych si ji sama taky nekoupila...

   Smazat
 2. Mě kosmetika u Vietnamců docela fascinuje, je to takové exotické :-D Ale nic od nich teda nemám, asi se přece jen trochu bojím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, mě hlavně fascinují věci jako červené nalepovací řasy, nebo tak něco... :D

   Smazat
 3. Ta paletka od Vietnamců mě překvapila, ale na můj vkus je moc křiklavá se spoustou třpytek, mám radši přirozenější barvy :)

  http://cosmetic-styling.blogspot.cz/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To tedy rozhodně je, je taková trochu cirkusová... :) Přirozenější barvy mám taky raději... :)

   Smazat
 4. Od vietnamcov mám jednu linku a bála som sa jej. Oko mi nevypálila ale predsa len radšej mám drogérku.

  http://oh-thanks-i-am-woman.blogspot.sk/

  OdpovědětSmazat
 5. Asi bych se celkem bála. Přeci jen radši skočím do drogerky.

  Bublinka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já si zase myslím, že kyselina v tom nebude, to by si sami přidělávali problémy. Ale drogerka je jistější. :)

   Smazat
 6. Já jsem si kdysi dávno koupila podobnou paletku u Vietnamců a ty stíny vůbec, ale vůbec nemalovaly :D Překvapilo mě, že tyhle jsou hezky pigmentované...

  OdpovědětSmazat
 7. Kdysi jsem měla několik stínů od vjetnamců, ale jak se s nimi pracovalo, to už si nepamatuji :D. Elf paletku mám také jednu a když použiju bázi, tak si nemám na co stěžovat :).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky jsem kdysi měla ještě nějaké stíny od Vietnamců, ale ty byly dost hrozné... :D

   Smazat
 8. Já se přiznám, že bych se asi bála, to si raději půjdu koupit to nejlevnější do drogerky. Prostě se bojím, že nevím co všechno je do toho schopný výrobce dát. Na druhou stranu, proti gustu... takže chápu, že některým to nevadí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, tomu taky rozumím. :) No, je vidět, že drogerka jasně vede. :)

   Smazat
 9. já bych se bála, co v tom může být (třeba olovo apod., to se u podobných věcí často objevuje v Rapexu), protože to nemusí být nutně něco, co způsobí viditelnou reakci ..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je fakt. :) Já teda tyhle stíny použila asi dvakrát za rok, kdysi na nich bylo na nálepce i složení, ale už se mi to slouplo... :)
   Nicméně je fakt, že něco na denní nošení bych si tam opravdu nekoupila. :)

   Smazat
 10. Já mám jedny stíny (paletku) od vietnamců a jsou to mé nejlépe pigmentované stíny! Mnohem lépe než Urban Decay, stačí jen se malinko dotknout a barva je extra sytá. Moc se mi ty barvy líbí, i když jsou taky takové cirkusové jako tahle paletka. Jenže já se bojím je nosit. Měla jsem je totiž na ruce a vůbec nešly dolů! I Bioderma s nimi měla problém, drhla jsem to mýdlem jak o závod, zvláštní...a pak jsem měla na té ruce nějakou divnou alergickou reakci, no prostě mám vůči nim respekt, občas se na tu paletku podívám, protože ty barvy♥, ale na oči nikdy :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to zní docela děsivě... :) Tyto jdou dolů poměrně snadno. :)

   Smazat
 11. No já jsem zjistila, že množství kosmetických výrobků u vietnamců vyrábí české firmy, které to vientamcům jen dodávají. V tu chvíli jsem se přestala bát :-) Mám od nich malou paletku stínů, které s primerem vydrží celý den, pigmentace je fakt úžasná. Kamarádka je chemička, koukala na složení a nic závadného nenašla... takže proč ne :) !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je super, nevíš náhodou, jak se ty které "značky" jmenují? :)

   Smazat
  2. Editt cosmetic

   Smazat
 12. Já mám 2 paletky od vietnamců, jinak mám essence, s-he,dermacol,.. ale i pár kvalitnějších a nejvíc spokojená jsem s těmi vietnamskými! Mají nejhezčí odstíny... je pravda že vydrží jen cca 3 hodiny, ale s bází vydrží aspoň 4-5 hodin. A nechápu proč byste se měli bát, co do toho dávají, stejně je většina vyráběná v Česku a vietnamci je od nich odkupují. Jak můžete mít jistotu, že nějaká dražší paletka neobsahuje něco špatného ?

  OdpovědětSmazat

Děkuji vám za všechny milé komentáře. :)