15. května 2013

Květinové pleťové vody od Saloos

Krásný den v půli května, moji milí.
Venku svítí sluníčko, ptáčci šťěbetají... Máme tu zase krásný den. A když nám takhle v květnu všechno kvete, nejlepším tématem článku jsou Květinové pleťové vody od značky Saloos, které jsem vyzkoušela ve dvou variantách:

Lemon Tea Tree 

A Máta peprná
Jelikož jsou si obě lahvičky podobné, budu o nich psát dohromady. (Omluvte fotky složení, to ta kulatá lahvička...) Obě mají 50 ml a stojí kolem 100 - 120 Kč, záleží odkud je kupujete.
Obě jsou vhodnější pro problematickou a mastnější pleť a slibují osvěžení, zklidnění a čištění pleti a zároveň i usnadnění rozčesávání vlasů, zklidnění pokožky po holení, atd. Samé slibně znějící sliby. Jak je to tedy doopravdy?
Opravdu pleť dokáží osvěžit. (Upřímně, stříknete-li si na obličej vodu, osvěží taky.) Tato vlastnost tedy není kdovíjak převratná, musím jí ale nechat, že i tak je příjemná. Máta i jemně chladí sama o sobě. Klidně bych vody nosila s sebou v kabelce na osvěžení během dne. Tomu ovšem solidně brání balení - tahat s sebou skleněnou lahvičku se mi nechce, je těžká. Aspoň že rozprašovač rozprašuje jemně a hezky a možná je potom použiju na něco dalšího.
Zklidňující účinky na pleť popravdě nepozoruji, ale ani žádné dráždivé, potud tedy také dobré. Čištění asi dostatečně nevyužívám a tedy neposoudím. (Rozuměj "Aplikuji tak, že nepoznám, vysvětlím později.")
Co se vůně týče, tak Lemon Tea Tree voní jako trochu "otýtrýovaný" citron, alkohol z něj necítím. Naopak máta voní jako zubní pasta a alkohol z ní cítit je. (Takže voní vlastně spíš jako ústní voda.)
Co se toho alkoholu vůbec týče, tak mě ve složení trochu děsí, ale je fakt, že na pleti nijak zvlášť nepozoruji jeho účinky - nevysušuje. Ale hlavně kvůli němu moc nedoporučuji používat na vlasy, přeci jen, trochu to vysouší a kromě toho jsem stejně po použití nepoznala prakticky žádný rozdíl.
Co nám tedy ještě zbývá?
Jistě, jak vlastně vody používám já? Kouzlo je v tom, že jimi přestříkám pleť před použitím oleje téže značky. Pleť je tedy lehce navlhčená (a mám pocit, že díky alkoholu i mírně tonizovaná) a olej se tak nanáší jedna báseň.

S vodami jsem spokojená. Ale pokud si budu pořizovat nějakou další, zkusím konečně něco, co není na mastnou pleť. :)

Nyní jsem vám chtěla ještě ukázat dvě věci - a sice: čím malým jsem si dnes udělala radost...
Ano, pořídila jsem si tvářenku z Hugs&Kisses kolekce, delší dobu se mi zamlouvala, ale nějak se mi nechtělo ji kupovat. Když jsem jich dnes potkala v Rossmannu hromadu za 20 Kč, neodolala jsem. Barvičky jsou pěkné, pro ukázku na fotce - dole smíchaná, nad tím jednotlivé odstíny. Hlavně nejtmavší drží jako přibitá.
A potom jsem si konečně pořídila často zmiňovaný posilovač nehtů od Four Seasons. (A upřímně přemýšlím, že se vrátím ještě pro péči o slabé nehty a  nehtový olejíček, jelikož jsem těmito věcmi netknutá a nemám je...)


A trochu infantilní pomocníci v učení. Moudrá sova, která všechno ví, plastová kočička, která nás učí o tom, že i nemožné věci se stávají (kdysi jsem ji ztratila na autobusové zastávce. Přešel podzim, zima, jaro, léto... A po více než roce, kdy už jsem na to skoro zapomněla, jsem ji tam znovu našla. No uznejte, jestli tohle není osud...) a veselá želva s melounem, která dodává optimismus.

A to je ode mě vše, přátelé.
Znáte vody? Používáte něco podobného? A kdo vám pomáhá při učení?

Krásný zbytek středy.
An.

12 komentářů:

 1. Ta želvička je kouzelná! Jinak těší mne, že ti vody vyhovují, ale já bohužel se Saloosem nemám moc dobré zkuenosti. Sna po všech jejich výrobcích jsem se osypala. Př učení mi pomáhá patřičný přísun cukrů a kávy :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je mrzuté... No, stává se to, asi nějaká vzájemná antipatie nebo co... :)
   Jo, to mě taky, ale snažím se to omezit... :)

   Smazat
 2. V neděli jsem si koupila růžovou vodu od Purity Vision a ta alkohol neobsahuje. i po těchto od Saloosu jsem se dívala, ale to že obsahují alkohol mě odradilo. Hrozně mě totiž vysušuje, tak se mu snažím vyhnout.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je rozumné. Já si ostatně chci taky příště koupit třeba Putiry Vision nebo jinou bez alkoholu, jestli poznám rozdíl...

   Smazat
 3. Já bych něco od Saloos chtěla :(
  A to s tou kočičkou je úžasný! Jasně, že všechno je možný :)) Držím palce při učení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všechno jde, určitě něco seženeš... :)
   Že? Od té doby je to můj talisman, protože něco takového se nestává jen tak.
   Děkuji. :)

   Smazat
 4. S tím alkoholem - nedávno jsem si prohlížela oční krém od Alverde, který už nějaký ten pátek používám (myslím, že i ty jsi o něm psala, že ho máš ráda) a taky obsahuje alkohol... Moc tomu u hydratačního krému nerozumím..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já asi ne, ale to je jedno. :) Každopádně je fakt, že u Alverde s alkoholem nešetří. Mám ho v denním krému od nich, je i v šamponech... Asi ho mají rádi či co... Taky tomu nerozumím a trochu mě to od jejich kosmetiky odrazuje...

   Smazat
  2. Není alkohol jako alkohol. U Alverde zastupuje konzervant a není tam ve vysušíujích dávkách, jen stopa :). Opravdu není důvod k panice.

   Smazat
  3. Děkuju za doplnění informací.
   To rozhodně není. :) Proč ta stopa bývá na předních místech ve složení už je druhá věc... :) U šampónů jsem vypozorovala, že to celkem vadí i vlasům. :)
   Nicméně nepanikařím... Pokud to z výrobku přímo cítím, jen mi to vadí. :)

   Smazat
 5. Mám ráda Saloos olejíčky. Tyto pleťové vody mě ale nějak nelákají. Asi bych je neměla jak používat.:-)

  OdpovědětSmazat

Děkuji vám za všechny milé komentáře. :)