7. června 2013

Nežiju jen make-upem TAG

Zdravím vás, moji milí. Včera jsem u Plum zahlédla zajímavý tag, který se zabývá i životem mimo make-up. Následně jsem byla nominována IYF, takže sem tomu definitivně nevyhnete. :) Doufám, že i takové téma si rádi přečtete.


1. Koukáš se na televizi? Jaký je tvůj oblíbený pořad, případně seriál?

Na televizi zrovna moc nekoukám, jen teď jsem sledovala hokej, občas se dívám na nějaké zprávy a tak. Jinak sleduju hlavně pořady o vaření, většinou ty anglické. Mám ráda Gordona Ramsaye, před 14 dni začala 4. série amerického Masterchefa, takže pilně a nadšeně sleduju. A sem tam nějaký ten sitcom, i když většinu svých oblíbených už znám nazpaměť a je třeba se zaměřit jinam. Nejpravidelněji asi koukám v televizi na Simpsonovi. A ráda mám i kriminálky, a Dextera.
Například na filmy se v televizi nedívám vůbec, protože mě rozčiluje dabing a reklamy během filmů a pořadů obecně. Už z toho důvodu raději koukám na vše online/na počítači/na dvd.


2. Vaříš? Jaké je tvé nejoblíbenější hlavní jídlo a dezert?

Vařím strašně ráda. Čemuž ani z poloviny neodpovídá zdejší rubrika s recepty, ale většinou to prostě zapomenu nafotit. Snažím se vařit všechno a výsledek je většinou jedlý a mnohdy i podařený. 
Moje neoblíbenější hlavní jídlo je řízek, karbanátky, plněná paprika, pečená zelenina, risotto, lehké těstoviny, pečená zelenina, grilovaný sýr, pečená ryba, krvavý steak, sushi... Upřímně, většinu věcí si dám vyloženě ráda. Neuctíte mě jen luštěninami (v polévce je mám ráda, k párku na talíři ne), játry a kečupem. 
Můj oblíbený dezert je... prakticky cokoliv sladkého. Vážně. Mám to ráda úplně všechno. Ale když už se dostanu do cukrárny, většinou si dávám klasický větrník s karamelovou polevou.3. Vysněné povolání?

Soukromý detektiv. Protože literárně to vždycky vypadalo jako nesmírně romantické povolání. Skutečnost je ale (aspoň předpokládám) docela jiná. Navíc ze mě asi nikdy nebude cynický muž středních let s nezdravou vazbou na cokoliv alkoholického.


4. Ovládáš nějaký cizí jazyk? Jakým jazykem by ses chtěla dorozumět?

Ovládám francouzštiny a angličtinu. A ještě slovenštinu, ha. Chtěla bych se dorozumět některým ze severských jazyků, protože mi připadají velice zajímavé. A ostatně, ráda bych se učila jakýkoliv jazyk, protože mě to prostě baví, a tak spoustě řečem aspoň z poloviny pasivně rozumím.

A taky sbírám "šutříky". 

5. Za co utrácíš v rámci kategorie "pro radost", když ne za makeup?

Jídlo, protože na to si opravdu potrpím, a jsem ráda, když je dobré. Za to se připlatit vyplatí. Dále za boty, protože přeci jen, dobré boty... to je nenahraditelná věc. A konečně za knihy. Nejraději bych si je domů odnesla všechny a nechala v regálech jen všech 50 odstínů a rádobyupířiny.


6. Seznamuješ se snadno s neznámými lidmi?

Ne. Jsem introvertní člověk, který ze srdce nemá rád kolektiv cizích lidí. Jistě, někdy to musí jít, potom ale hlavně pozoruju a nijak víc se neangažuju. Nemám problém reagovat, když mě někdo osloví, to s člověkem klidně i mluvím.

Nejen, že ráda čtu... ráda i píšu.

7. Čteš knížky nebo preferuješ internetové čtivo?

Čtu knížky, strašně ráda. Čerstvý pach nové knihy, papíru a inkoustu, je pro mě vjem téměř afrodiziakální. Stejně tak knihy starší, které si zase nesou své charakteristické stopy. (Ale nemusí to být zrovna flek od krve na dolním okraji strany 46 mého vydání Madam Bovaryové.) 
Na internetu čtu taky, ale pořád mě u takového čtení něco rozptyluje.


8. Co je tvá nejhorší a nejlepší vlastnost?

Nejhorší vlastnost je, že jsem značně vztahovačná, takže mám neustálý pocit, že cokoliv je myšleno proti mně. 
Za nejlepší pro sebe asi musím brát svou poměrně chladnou hlavu, klid a jistou dávku kreativity při řešení různých situací. A navíc jsem poměrně asertivní.

Část mých "Adél".

9. Chodíš se večer bavit mezi lidi nebo preferuješ komorní společnost

Preferuju komorní společnost, hodně lidi a hluk mi nedělá dobře. Navíc, když už někam jdu, jdu si s přáteli povídat, a když řve hudba a není slyšet vlastního slova, moc to nejde. Kromě toho nesnáším zakouřené prostředí.


10. Kdybys neblogovala, mezi jaké činnosti bys podělila volný čas, kterého by najednou bylo nejspíš mraky?

Asi bych víc fotila, víc četla a ušetřila spoustu peněz. :) Myslím, že jsem bez toho uměla žít a bez problémů by to šlo vrátit, ale proč? Tohle mě baví... :)Doufám, že jste se dozvěděli něco zajímavého. Mě sepsání bavilo. Asi bych teď měla někoho nominovat, ale víte co? Prostě se chytněte, kdo jste ještě chycen nebyl.
Tak pěkný den.
An.

25 komentářů:

 1. Moc pěkné :). Zase jsem se o tobě něco dozvěděla ;).

  OdpovědětSmazat
 2. Já bych taky chtěla umět, nebo alespoň rozumět jedním ze severských jazyků, konkrétně nejvíc asi finštině.. přijde mi hrozně zajímavý, když jazyk je absolutně odlišný od těch ostatních:))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mně se velice líbí norština, protože i přes to, že je to jazyk neuvěřitelně tvrdý, je i velmi zajímavý, neřku-li příjemný k poslechu. :)
   Finština je ale taky na poslech hodně zajímavá, tu mám hned na druhém místě. :)

   Smazat
  2. Jsem ráda, že se severské jazyky líbí. Já už pár let studuju norštinu a v létě se chystám na letní školu do Norska, nicméně nemám pocit, že by to byl tvrdý jazyk. Vždyť je krásně melodická, stejně jako švédština :) Dánštinu zatím jen fascinovaně poslouchám a říkám si, že se tu výslovnost v dalším semestru určitě nebudu moc naučit :D Naopak finština mi přijde docela tvrdá, v některých případech až kulometná. Je krásná, ale na ugrofinský jazyk si fakt netroufnu. Severogermánské jazyky jsou poměrně jednoduché, finština je ale někde jinde :)

   Smazat
  3. Tak jo, Ty jsi odborník. :) Mně přišla Norština vždycky z poslechu o něco tvrdší než ostatní germánské jazyky, které znám. :)
   Jinak se mi ale líbí tak nějak všechny. Je ale fakt, že finština musí být na učení docela těžký jazyk. :)

   Smazat
  4. Možná bergenská norština :) Ona norština všeobecně zní od každého poněkud jinak. Má spoustu dialektů a nemá vůbec kodifikovanou výslovnost jako třeba němčina a jiné jazyky :)

   Smazat
  5. Aha, to jsem nevěděla. :) Tak děkuju za rozšíření obzorů. Stejně se do ní jednou pustím. :)

   Smazat
  6. Určitě pusť, jestli ti jde němčina/angličtina, tak ti půjde dobře i norština :)

   Smazat
 3. Pěkné počteníčko :) co tak koukám, tak jídlo je u 90 % druhá položka, na kteoru se nejvíce utrácí :) mám to také tak...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. :)
   Taky koukám. :) Ono na jídle se totiž moc šetřit nevyplatí, když už to člověk zkusí, sakra to pozná. :)

   Smazat
 4. Já mám tyhle TAGy ráda, hezky jsem si početla :-)

  OdpovědětSmazat
 5. Moc pěkný TAG, některé věci mám společné :)

  OdpovědětSmazat
 6. Tak tohle je velmi zajímavé :). I mým vysněným povoláním je soukromý detektiv :D!
  MalaMacanda.blogspot.com

  OdpovědětSmazat
 7. slovenčinu? lebo Čechom robí problém rozprávať rýdzo slovenky :D. ale nie, rozumiem, ako to myslíš ;).
  a veľmi by som chcela vedieť francúzsky! :).

  Kejmy ♥.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Úplně 100% to asi nebude, ale 75% určitě. Spíš nerozumím, jak může čech nerozumět slovensky... Vždyť... to snad ani nejde. :))
   Dá se to naučit. ;)

   Smazat
 8. Super čtení :) S tou jedničkou naprosto souhlasím. Sice je český dabing asi nejlepší na světě, ale je to hrůza poslouchat, když jednou okusíš originál ;) A s tím jídlem jsme tom také stejně. Strašně si užívám dobré a kvalitní jídlo :) Asi si budu muset znovuobnovit průkazku do knihovny, abych mohla čichat ty pachy :D

  SIMPLE LIFE

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. :)
   No, on je český dabing a český dabing. :) Myslím, že hlavně co se toho televizního týče, ten je horší a horší. (Zejména to, jak si filmy předabovává například nova oproti oficiálnímu dabingu do kin a na dvd.
   A hlavně, originálu se nevyrovná nic. :)

   Smazat
 9. Četlo se to věru krásně :) Lásku ke knihám sdílíme. Také za ně hodně utrácím, zastávám názor, že v akždém domě/bytě by měla být pořádně vybavená knihovna :)) Mým snem je mít pro ni samostatný pokoj. Faktem je, že se tomu pomalu blížím, momentálně mi knihovna v opokoji zabírá dvě stěny :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych taky chtěla celou místnost jen jako knihovnu, ale to se mi asi nepoštěstí.:) No, mně tedy knihovna zabírá jen půl jedné stěny, ale velkou část svých knih mám momentálně bohužel zabalených v krabicích. :)

   Smazat
 10. Hezké odpovědi. S tou knihovnou to máme úúplně stejně. A také nesnáším hlučné a zakouřené prostředí. :)

  Můj tag najdeš tady:

  http://bourjoisgirl.blogspot.cz/2013/06/neziju-jen-makeupem-tag.html

  OdpovědětSmazat
 11. A jo, najde se tam nějaká shoda :) Hlavně ty vlastnosti sedí i na mě :)

  OdpovědětSmazat

Děkuji vám za všechny milé komentáře. :)