11. června 2013

Originál vs. padělek - Benefit High beam, Posietint a Benetint


Krásný den, milí čtenáři.
Počasí je venku stále aprílové, což třeba mě nesmírně uspává. A vůbec mě při psaní dnešního článku neustále něco ruší. Tu hlad, tu povinnosti, tu pošťák a následné rozčarování při zjištění, že objednávka z e-shopu Dermacol není kompletní. Nezbývá tedy než doufat, že se všechno vyřeší tou nejpříznivější cestou.
Některé věci se ovšem moc nevyřeší - to když si tak bloumáte internetem, z ničeho nic potkáte výrobek známé a oblíbené značky, a dřív, než v hlavě sepne okruh podezřívavosti, už máte věc koupenou a zaplacenou. Protože v první chvíli nepomyslíte na to, jak se to všude hemží padělky. To, co vám potom přijde domů, vás zrovna nedonutí skákat radostí.


Já tu tak mám super výhodnou sadu miniatur Feelin' cheeky! od Benefitu. Všechno by bylo skvělé a úžasné. Kdyby to nebyl padělek už na první pohled.
Všechno zlé má být ale pro něco dobré. Když už tedy prodejce nechtěl sadu za vrácené peníze poslat zpět a já mám doma všechny tři výrobky i v zaručeně originálním balení, ukážu vám aspoň, jak takový padělek či "fake" na první pohled poznáte a to, jak se vlastně liší od originálu.
Pohodlně se usaďte, bude to spousta fotek. U každé fotky padělku je potom napsáno "Fake", abychom předešli případným zmatkům.

Věc první - obal. 


Tři velké originální krabičky. Tisk je velmi precizní, nevidíme žádné nepřesnosti, "roztřepené" okraje písmen, ani nic jiného. Vše je hezky hladké a úpravné.


"Trojkrabička" už tak precizní není. Kytička na Posietintu není jednolitě barevná a můžeme kolem ní pozorovat i jakýsi bílý okraj, který u originální krabičky není. Všechny dohromady potom mají trochu odlišnou barvu než velké krabičky. (Barvy na fotce odpovídají skutečnosti.) Nálepka "Sephora exclusive" je sice fajn, ale nezaručuje vůbec nic.


Originální popisky, s rozsáhlým popisem co a jak a složením.


Zadní strana padělku, písmo na "cedulce" je opět roztřepené a nehezké, totéž platí i pro "obrázky". Jinak se nedočtete nic moc, jen složení. Podle toho, co je napsáno, odpovídá skutečnému složení produktů. Zda to tak skutečně je, to doopravdy nevím.

Jednotlivé výrobky. 

Posietint


Nejste-li slepí, hned na první pohled si všimnete, že zatímco na originálu je kytička růžová, na padělku je o hodně tmavší, spíše do hněda. Co už z fotky nevidíte, je, že lesklý plastový povrch je v případě originálu o maličko světlejší a celé balení je o pár milimetrů menší než u padělku.


Oba dva mají kód, jen ten u padělku je pouze jeden, ten, který mají všechny tři padělky stejný, a který je i na krabičce. To má i Posietint originální, nicméně navíc ještě vyražená čísla. Kromě toho sám kód je u originálů jen lehce tečkovaný, tečky nejsou slité, zatímco tu padělku tvoří spíše jednolitý nápis.


Zadní strana lahvičky. "Povídání" na originále je mnohem lépe vypracované a natisknuté,  vypadá elegantněji a přesněji.


Štětečky, jak u malého tak u velkého originálu, jsou podstatně lépe vypracované a hustší, lépe se s nimi pracuje. Když zaměříte své ctěné pohledy na víčko, tak falzifikát je opět vypracován zcela jinak (a mnohem méně pevně a bytelně) než originál.
Ještě si všimněte, že originální miniatura má okruží u hrdla z průhledného plastu, který se jeví jako odolný a ohebný, zatímco falešný má jen bílý plast, který se tváří, že bezevšeho praskne.


Nejmarkantnější rozdíl je ovšem v konzistenci a odstínu. Zatímco originální tint je jemná, tekutější a jen velmi světle růžová, která se navíc roztírá velmi snadno, tak neoriginální kousek je spíše do červeno-růžova, není téměř vůbec tekutý, spíše je gelový a je nesmírně pigmentovaný. Ovšem s výdrží (zkoušeno pouze na ruce) je na tom mnohem hůř než skutečný Posietint a mizí i když nic neděláte (toto platí pro všechny tři).


Benetint


Benetint mi přišel rozbitý s rozpadlým štětečkem. Už to mě dost odradilo a vyděsilo. Ovšem patrně je to všechno tím nekvalitním plastem, ze kterého je vyrobený.


Tisk na lahvičce vypadá trochu nekvalitně, lahvička prosvítá skrz bílou barvu písma, a mám pocit, že je to celé trochu nakřivo.


Štěteček je u originálu z příjemných a měkkých štětinek, u padělku je to potom tvrdá plastová štětka, která se navíc má tendence rozpadat na kusy.


Asi nemá úplně smysl srovnávat miniaturní a plné balení, ale opět vidíte vyražené číslo, které u malého není. Tečkovaný kód je nyní o něco slitější i u originálu, ale pořád to není tak moc, jako u falešného kousku.


Oba kupodivu voní skoro stejně, po růžích. Možná nějaký schopnější člověk by našel odlišnosti, ale můj nos to neumí.
Opět nejmarkantnější je rozdíl na odstínu a konzistenci, skutečný Benetint je opět o dost tekutější, možná až trochu vodový, díky čemuž se s ním ovšem velice dobře pracuje. Padělek je asi jako byste chtěli malovat řádně nabranou vodovou barvou - na tváři by to pravděpodobně udělalo solidní marfuškovský vzhled, tak kdo o něj bojuje, směle do toho. :)


Highbeam


Tisk na napodobenině je opět velmi nekvalitní, zejména u slova benefit to vypadá, že někdo patlal moc tekutou barvu a tak se mu to rozvlnilo.
Co mě ale zaujalo víc, je rozdílný odstín a vzhled tekutiny v lahvičce. Není to až tak dobře vidět, ale zatímco originál je v lahvičce prostě jednolitá hmota, tak padělaný mrňous je zčeřen různými čárami a vlnkami.Kvalita písma a "tisku" je neporovnatelná i na zadní straně lahviček. Podívejte se například na čáru pod London, ale i celkově na písmo a jeho obrysy.Štěteček je opět u originálu fajn, u padělku pichlavá potvora. Navíc zase ten bílý plast...


Na lahvičce originálu je opěr vyražené číslo. Kód je pořád ještě trochu vidět, ale vzhledem k milovanosti je trochu smazaný.


Odstín není na fotce až tak patrný, ale myslím, že vidět to je - zatímco originální je více do růžova, padělek je více do oranžova a obsahuje mnohem větší množství třpytek.A ještě odstíny na ruce - padělky jsou označené hvězdičkou. Myslím, že tu skvěle vynikne ta naprostá rozdílnost.

Jediným plusem, který mluví pro padělek, je cena - zatímco 3 miniatury po 4 ml vyjdou někdy i pod 200 Kč (což je cca 67 Kč za jednu), tak originály vyjdou v Sephoře 13 ml Highbeamu na 750 Kč (tedy něco kolem 230 Kč za 4 ml) a oba tinty dokonce 950 Kč za 12,5 ml (což je
asi 300 Kč za 4 ml). Samozřejmě se dají sehnat i levněji, třeba na zahraničních e-shopech, a občas i na českých. Stále ale zůstávají dražší než padělky. Za sebe ale rozhodně můžu říct, že připlatit si se vyplatí.

Doufám, že článek vám byl nějak nápomocen, že díky němu nezjistíte, že máte doma spoustu padělků. Já osobně můžu tyto tři s klidným srdcem vyhodit, posloužily svému účelu.
Jen ještě jedna rada do života - Pokud je to moc levné a z neznámého zdroje, nekupujte to.

Koupili jste si někdy padělek nevědomky? Nebo je kupujete vědomě a je vám to jedno?

Krásný zbytek dne.
An.

28 komentářů:

 1. Pfff, tak tenhle článek musel dát strašně zabrat! Já padělky kosmetiky nemám, málokdy objednávat na netu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dal, ale mě to baví... :)
   Já si to už taky dvakrát rozmyslím. :)

   Smazat
 2. Takže jsou padělky naprosto nepoužitelné? Mě by ani nevadilo, kdybych to koupila záměrně, prostě kvůli odstínu, že se mi to líbí a tak.. Ale počítat s originálem a dostat toto by mě asi zvedlo ze židle. Co je to za výtečníka, co to prodává? Jinak uvažuji nad padělkem UD Naked Basics, prostě proto, že mi zoufale chybí matné stíny. U Plum byla recenze na Naked (fejkovou) a nevyšlo to úplně zle, tak by se to hodilo. Ale kdyby tam ten nápis UD nebyl, ani bych se nezlobila :) Jinak moc pěkně udělaný článek!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná ten highbeam, ale i ten mi připadá spíš na nic.
   Nějaký milý člověk na e-bay, ale už nevím přezdívku... Každopádně mi aspoň vrátil peníze bez řečí, z toho je vidět, že ví, co prodává. :)
   Z té recenze u Plum mě to taky docela překvapilo. :) Možná bych ještě chvilku počkala, MUA určitě brzo s takovou paletkou přijde, když už mají paletky a la obě Naked. :)
   Děkuji. :)

   Smazat
 3. Tvl, proč to vůbec někdo dělá? Skvělý článek!

  Já jsem před několika dny na votočvohoz koupila padělky ecotools, i když jsem se ujišťovala, zda to jsou originály :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevím. :/

   Tak to by mě asi hodně naštvalo. :D

   Smazat
  2. No naštěstí mi slečna vrátila peníze a štětce jsem jí hned poslala zpátky, takže jsem prodělala jenom poštovné.

   Jo a ještě bych se ráda zeptala, co porovnání ceny origo/fake?

   Smazat
  3. Vidíš, dobrá poznámka, je to kolem 200 za sadu tří ku 750/950 Kč za kus v Sephoře... :)

   Smazat
  4. Díky, cena je fakt nízká, ale i tak...

   Smazat
 4. Asi jsem slepá, ale na některých obrázcích jsem ten rozdíl skoro nepoznala :D Každopádně..tohle je holt riziko objednávání po internetu. Z e-shopů je to obvykle OK, ale třeba přes e-bay bych si netroufla. Jo a mám jednu fake tužku MAC. Tu jsem si ale koupila naprosto vědomě - jela jsem na fesťák a nechala si svoji tužku doma. A tak jsem si ve vietnamské večerce koupila za 9,- koupila nouzovku... no...kůže mi po ní neslezla a naopak musím říci, že byla lepší, než-li lecjaké drogérkovky :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Slepá nebudeš, přeci jen to dělají, že to vypadá víceméně stejně... :)
   To je dobré, taková tužka se hodí... :D

   Smazat
 5. Ach ty fejky... kolikrát už jsem chtěla koupit něco na ebay, ale tohle mne odrazuje... Je dobře, že ti aspoň vrátily peníze.

  Lepší si připlatit, počkat akci na lookfantastic nebo jinde.....

  A jinak super podrobný článek...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pravdu díš. Na některých věcech se to šetření vůbec nevyplatí, spíš naopak. :)
   Děkuji. :)

   Smazat
 6. No to teda s prominutím čumim. Perfektní článek!

  OdpovědětSmazat
 7. mrkni na bazar na omlazení, na VV, aukro...nic než padělky kosmetiky tam už skoro nejsou. Nejhorší je, že vtom je pak objevena nějaká jedovatá látka apod.
  Článek je super a díky za něj, snad to otevře kolem oči

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, vím o tom. Na Aukru jsem posledně narazila na aukci s krásnou větou "vzhledem k nízké ceně neručím za originalitu". Jak anglicismy a zkratky (nota bene dohromady) moc nepoužívám, tak tohle je teda WTF?!
   Děkuji, taky doufám. :)

   Smazat
 8. tak to je síla tedy...:D Já mám teď dupe high beamu od značky technic za pár kaček, budu dělat recenzi, tak se kdyžtak koukni na http://lucyssecretdiary.blogspot.cz/ do týdne tam snad bude:)

  Jinak jsem koupila ze zvědavosti fake naked, šla jsem do toho prostě s tím, že mi fake přijde a musím říct, že je fakt dobrá no. Možná lepší než originál UD paletka, co mám doma.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jo, ale přeci jen je rozdíl mezi dupe a fake. :) Do týdne se mrknu, snad nezapomenu. :D
   Já mám tedy Naked originál a nedám na ni dopustit, ale už jsem taky četla, že ty falešné jsou docela dobré... :)

   Smazat
 9. Vělmi užitečný a super článek. Opravdu se ti povedl :).


  Akorát být tebou, tak se o to vrácení peněz víc rvu. Nevím, kde jsi to kupovala, ale jestli to jde, dát prodejci negativní feedback, případně zveřejnit jeho jméno, příjmení, firmu pod kterou to posílá. Nenechat to jen tak :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. :)

   No jo, to bylo ještě v době začátečnických pokusů a hokusů s nákupy ze zahraničí, dneska už bych to asi taky nenechala být jen tak. Ale co, stalo se, stalo se... :)

   Smazat
 10. Perfektní článek, tak podrobné rozebrání oceňuju. Zaplaťpřírodo doma žádný fake nemám, celkově ani nemám nic moc z dražší kosmetiky a když už, většinou kupuju v parfumérkách a ne přes net, moc tomu nevěřím. :)

  OdpovědětSmazat
 11. Tak tomu nebudeš věřit :-) Právě dnes jsem chtěla poslat peníze na účet jedné prodejkyni, zrovna teď, ale nejdříve si jdu na Bloglovin a pak že poplatím vše, co musím. Ještě že tak. Málem jsem na Omlazení koupila fake Benetintu. Nemůžu tedy ihned někoho nařknout, že je to fake, když to nemám podložené, ale nápis Benefit je nahoře, nápis Benetint je svislý, víčko je černé. Prostě všechno jinak O.o a já naivní jsem si myslela, že miniatury mají jiné balení než velká balení. Teď bych dala ruku do ohne, že je to fakt fake, měla toho víc a tohle jí tam visí už dlouho a nikdo to nechce - proč asi. Ode dneška už si jen budu vyčkávat na -30% v Sephoře a tak :-)
  Zkrátka - ušetřila jsi mi 150 Kč zbytečně vyhozených, mám úplně chuť ti za ti poslat nějakou odměnu :-* :)
  A ještě - Jahoda je ok nebo ne, co se těch faků týká?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono zase pozor, některé, ještě menší miniatury, mají to balení zase trochu jiné... :) Ale asi bych tomu moc nevěřila, oni to lidé často nakoupí na eBay a potom to u nás prodávají (hlavně ty miniatury) na Omlazení, Aukru, atd... :) Že by je někdo kupoval za levno u nějakého originálního zdroje, to se mi moc nezdá. Leda pro svou vlastní potřebu někde, ale to by toho zase asi paní neměla víc... No, nevím, možné je všechno.
   Tak doufám, že jsem Tě ušetřila zbytečného zklamání.

   Smazat
 12. ahoj, pri citani tohoto clabku som si pomenula na jedno video, je vo francuzstine, ale myslim, ze pre teba ziaden problem :)

  http://www.youtube.com/watch?v=7qR_nTvZ0XU

  ja som doteraz mala stastie, ziadnu napodobeninu som z netu nedostala, ale ja nakupujem v overenych obchodoch, napriklad ebay sa vyhybam. Vedome by som si fake nekupila, okrem toho, ze moze mat diskutabilne zlozenie a z neho vyplyvajuce mozne problemy s alergiou, podpora sedej ekonomiky je proti mojim etickym zasadam. Lebo fake je len spicka ladovca - niekto ho musel vyrobit... v akych podmienkach? dostal za to zaplatene? nebola to detska praca? ked s tymito vecami maju problem casto aj zavedene firmy (hlavne odevne), tak si nechcem predstavit, k akym metodam siahaju takyto pokutni vyrobcovia.

  OdpovědětSmazat
 13. můžu se zeptat z jakého eshopu jsou?? našla jsem teď taky jeden zahraniční, kde prodávají benefit levně a nerada bych aby to byl ten samý :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsou z e-bay, takže s e-shopy moc zkušeností nemám. :)) Ale jméno prodejce už si bohužel nepamatuju. :(

   Smazat

Děkuji vám za všechny milé komentáře. :)