28. října 2013

Nerezaví stará láska? Aneb protilupově s Palmolive.

To víte.
Už je to moc dávno, celé roky, a možná už je jich i kolem desítky. Tehdy jsme si spolu výborně rozuměli.
Ale potom to odvál čas.
A dnes? Je zpátky. Jenže... Je to ještě ono?


Tento milý modrý šampon mi dělal v dobách mého mládí (tedy raného mládí a puberty, mladá jsem pořád... :)) parťáka poměrně dlouho.
Jako po jednom z mála mě u něj nesvědila hlava, hezky voněl a vlasy vydržely na mé tehdejší poměry (myla jsem je každý den) docela hezké i při mytí obden. Nějaké složení mě tehdy moc nezajímalo.
Na několik let jsem ho vypustila, ale před nějakou dobou jsem si ho koupila znovu, snad abych zkusila, co skutečně umí.


Co má tedy umět?
Mimochodem, nikdy mě nepřestane bavit formulace "až 100%", znamená to, že třeba nula je vlastně taky v pohodě. :)


Složení vypadá přesně takhle. Do přírodních šamponů to má stále celkem daleko, a ačkoliv to není věc, na které trvám, přírodnější složení u mě poslední dobou spíš převažuje.
Co ale umí?
Vlasy umyje, u toho docela dost pění (což, jak jistě víte, není záruka kvality...). Po umytí nejsou těžké, zplihlé a hezky voní. Vůně se udrží i do dalšího dne.
Bohužel pro mě ale končí veškerá legrace druhý den a déle než ob den nevydržím, vlasy jsou docela rychle mastné. Tady šampon funguje stále stejně, jen to pro mě už přestal být příjemný bonus, spíš naopak.
Čemu nerozumím, je společnost látek proti svědění a SLS, pro mě je to ekvivalent dávání rohypnolu do kávy.
Pokožka po něm trochu svědí a je celá taková napnutější a citlivější. Zažila jsem už i horší výsledky, ale to není něco, s čím bych se hodlala spokojit.
Na lupy už moc netrpím, ale v tomto se musím šamponu zastat - když jsem na ně ještě trpívala, tak tento mi fungoval mnohem lépe než věhlasný Head and shoulders.


Konzistence šamponu je hustší a krémovější, a jak už jsem říkala, příjemně, byť trochu maskulinně voní.
Vlasy jsou s ním poslušné, neelektrizují, ale jak už jsem zmínila, brzy se mastí (s jinými šampony vydrží klidně i tři dny použitelné).
Celkově si myslím, že šampon není až tak špatný, jak by se dalo čekat, jen láska už znovu nevzplane a já ho nadále nechám být.
A ani vám ho úplně nedoporučuji. Leda pokud by to byla jediná snesitelná možnost, pak možná ano. Jinak jsou na světě mnohem lepší šampony, a o těch si povíme příště.

A jaký šampon používáte vy? Měli jste nějaký oblíbený produkt, který vám dnes už nevyhovuje?
Krásný zbytek svátečního dne.
An.

17 komentářů:

 1. Nejoblíbenější šampon je kokosový Balea :) K těm starým už se nevacím, ale jediné, co mi kdy dřív vyhovovaly byl zrovna Head and Shoulders nebo Fructis - u ostatních jsem měla vlasy naprosto šílené... snes už vím, že za to mohly silikony, tenkrát jsem netušila, že šampony vůbec nějaké složení mají :) :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Fructis jsem taky mívala ráda, ale kvůli vůni. :))
   Já tušila, ale bylo mi to jedno... :D

   Smazat
 2. Kajícně se přiznám, že na složení šamponů jsem donedávna vůbec nehleděla (a pak jsem se divila...). Teď jsem si koupila Timotei Pure a jsem zvědavá, jaký bude. Kdysi dávno jsem taky jela v Head and Shoulders, ale teď už mi nesmí na hlavu, strašně mě po něm svědí kůže.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já taky nehleděla, ale moc jsem se nedivila, myslela jsem, že mám zkrátka mastné vlasy. A ono ne..
   Po H&S jsem vždycky měla naprosto hrozné vlasy. i když mi bylo složení jedno...

   Smazat
 3. Střídám jej s "protilupovým" Vichy, vlasy se mi po něm nemastí, hlava nesvědí... Pro mě byl tento šampon docela překvapením, protože jsem od této značky nic nečekala.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No vidíš. Však on není špatný, jen to svědění...

   Smazat
 4. já měla "za mlada" ráda Fructis hlavně pro jejich vůni a nějaké následky jsem neřešila, když jsem měla druhý den hlavu mastnou, tak jsem prostě umyla znovu, to samé se svěděním pokožky na hlavě :/ navíc mě umývání vlasů fakt bavilo, takže čím častěji jsem mohla, tím jsem byla radši ... a podle toho teď i mé kadeře vypadají, že :(

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Fructis jsem taky měla docela ráda. :)
   No, moje vlasy to až tak nepoznamenalo, tedy až na padání, ale to není ani ta častým mytím, jako spíš jinými věcmi. :)

   Smazat
 5. Já jsem měla ráda Organics (jestli si pamatuješ), ale ne že by mi přestal vyhovovat, oni ho už nevyrábí. Žel bohu :( Jinak šampony Palmolive mi nikdy nevyhovovali, takže po nich ani nekoukám. Poslední dobou jsem si oblíbila meruňkový od Garnieru a kokosový od Oriflame :)

  SIMPLE LIFE

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Matně si je vybavuju (ale to je asi tak všechno...) Je škoda, že dobré věci přestanou vyrábět. :/

   Smazat
 6. z šampónů proti lupům mám ráda Schaumu nebo teď aktuálně Dove, nemám žádný problém se svěděním, ale moc teda nedokážu posoudit účinek na lupy, zas tak moc je nemám, vždycky kolem zkouškového, jak mám stres, takže s takovýma jednorázovkama si poradí, to zas jo

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. tak aspoň, že máš na ten jednorázový problém i jednorázové řešení, to se vždycky hodí. :)

   Smazat
 7. Mně se teď mastí vlasy úplně po všem, tak mě napadlo, jestli to není po vitaminech na vlasy, které teď beru, asi je budu muset na nějaký čas schovat do šuplíku.

  OdpovědětSmazat
 8. Jak už tady někdo psal, tak jsem měla ráda Organics a oni ho ti šmejdi přestali vyrábět :-( A pak taky Wash&Go, ten byl skvělý a už ho taky nedělají :-(

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To druhé ani neznám, ale je to vážně škoda... :(

   Smazat
  2. Joo, ten si taky pamatuju, ten byl taktéž dobrej. Je to škoda, ale co s tím naděláme ...

   SIMPLE LIFE

   Smazat

Děkuji vám za všechny milé komentáře. :)