26. října 2013

Šátkování, má vášeň

Krásný den, milí čtenáři.
Dnes, k radosti lišky, která po tomto článku prahne už dlouho, se odkloníme od kosmetických vod. To by ještě nebylo tak nezvyklé, ale odkloním se směrem, ke kterému se obvykle moc nevyjadřuji - směrem k módě.

Prý je tahle kombinace letos in. Puntíky a tak-trochu-tartan... :)
Rozhodla jsem se vám totiž ukázat svou sbírkou šátků. Mám jich docela dost, protože šátky miluji, a to ve všech velikostech, formách, barvách,... jen ne ve všech materiálech, a proto jako první v obchodě na šátek sáhnu, zda je příjemný. A až potom ho zkoumám, zda se mi líbí.
Šátek je pro mě úžasná věc, protože dokáže ozvláštnit jakékoliv oblečení, a zejména k mému černému a šedému kabátku je to skoro až nutnost. Navíc docela trpím na nachlazení hlasivek, takže s příchodem chladnějšího počasí je pro mě šátek nezbytný.
Jelikož je moje sbírka docela velká, rozdělila jsem ji na několik kategorií, ať to máme přehlednější. :)  Dost vykecávání, i tak to bude dlouhé jako blázen...

Obyčejné bavlněné šátky:Tyhle nemám úplně ráda, ale hlavně proto, že je nosím, když jsem nemocná, protože se dají uvázat blízko krku a hřejí. :)


Speciální kategorie - šátky, malované mým dědečkem :)Můj dědeček je totiž malíř, a jednou se rozhodl, že zkusí i malování na hedvábí. Myslím, že se mu to velmi daří a oba šátky upřímně miluju. Jen u toho druhého je škoda, že při uvázání na krk nejsou makovice vidět. :)


Lebkounci:Pozůstatek z mých temnějších dob, ale nosím je ráda i dnes. Dokáží být docela drzým doplňkem jinak elegantního oblečení. Navíc ten druhý je bavlněný a ukrutně příjemný na nošení. :)


Obyčejné čtvercové podzimní šátky:


Maminčin hnědý šátek. Ehm... No, asi už spíš můj. :)Velmi červený šátek s červenými puntíčky.


Šátek, který na první pohled nevypadá, ale k fialovému kabátku je skvělý. Měla jsem i jeho růžového bráchu, který vypadal i na pohled hezčí, ovšem nevím, kde je mu konec...


Můj nejmilejší podzimní šátek, ty barvy jsou prostě úžasné!


Hedvábný šáteček, ve kterém je bohužel díra. Není ale moc vidět a při správném zavázání si jí nevšimne nikdo. Takže ho nosím pořád. Ta barevná kombinace je totiž krásná. :)


Obyčejný puntíkovaný šátek, který se hodí snad k čemukoliv a dodá tomu takový trochu "retro" vzhled. :)


Můj oblíbený velký šátek, je příjemně jemný, velký a je v něm teplo. Navíc je barevný a vypadá krásně.


Pseudopalestiny:Hlavně druhý šátek mám ráda, a to kvůli barevné kombinaci, která je docela nezvyklá. Jinak byl každý šátek asi za 100 Kč, takže žádná velká kvalita. Ale drží už několikátý rok...


Šály (od slova šál :)):


První šátek, který jsem si koupila sama. A díky jemné barvě ho mám moc ráda stále.


Jarní květinovaný šátek, který mi vždycky vykouzlí úsměv.

Vílí hedvábná šáteček, který je skvělý, lehoučký a elegantní.


Šál k večerním šatům, jinak ho moc nenosím, protože je to na krku ne úplně příjemný materiál.


Fialový "strukturovaný" šátek. Jen tu fialovou si představujte fialovější. :)


Šátek s tartanovým vzorem, má láska, která na mě koukla jednou v obchodě Maple. Jen se kvůli své barevnosti ne úplně dobře kombinuje. No, aspoň díky němu budu letos in... :)


Šál, už skoro šála, z HM, je teploučká. Jen mi vadí, že střapce jsou tam, kde jsou, a ne tam, kde bych je chtěla - na kratší straně. :)


"Hvězdní ptáci", což je kvůli barevnosti můj velmi oblíbený šátek posledních dní.


Ptáčkový šátek, který má svůj příběh. Jednou jsem ho našla na zemi na ulici, tak jsem ho pověsila na sloupek s tím, že si ho majitel najde a vezme. Po týdnu tam stále visel a navíc pršelo, tak jsem se rozhodla se ho ujmout. Protože ti ptáčci jsou zkrátka úžasní. :)


Můj nejnovější přírůstek - pašmína v zářivě modré. Vypadá skoro tyrkysově, ale ve skutečnosti je chloupek víc "jenom modrá".


Sarongy:Jak vidno, mám dva. Jeden sluníčkový, druhý rybičkový. Oba mám ráda, je to takový univerzální kousek "hadru", který si člověk může zabalit třeba někam na výlet, kde se dá použít na mnoho způsobů - k plavkám, jako přikrývka, jako pikniková deka, na krk, jako zavazadlo, kam něco zavážete... :)


Šátky, které nosím přednostně ve vlasech:


Nejmilejší pozitivní kočičkový šátek. :)


Krásný barevný šátek, který mám moc ráda! (Ale málo ho nosím).


Šáteček, který jsem nosila jako dítě na krku, dnes spíš ve vlasech, ale pořád ho mám ráda.


Jeden ze šátečků, které jsem koupila nedávno za 10 Kč. :)


Druhý šátek, který jsem si koupila za 10 Kč (no nekupte to...).


Tulipány nebo lilie mě baví. A to i na šátku. A ve vlasech.  :)


Námořnicky-tartanový šátek, který asi už nosit nebudu. Protože paní houbě slušel mnohem víc. :)


Asi moje jediná věc se zvířecím vzorem, a to je to zvíře ještě modrý gepard.:)


Zvláštní a opomíjené šátky:


Červená kruhová šála z InStyle. Nemám ráda kruhové šály, protože je neumím uvázat blízko ke krku a tím u mě ztrácejí jakýkoliv smysl.


Třívrstvý šátek, který mám moc ráda, protože se mi zdá zajímavý. Jen mi už chybí jen kousek k přeplácanosti. Ale ještě to tam není.


Trojcípý metalický šátek je věc, který vůbec nenosím, ale je to tak fascinující věc, že ho pořád ještě mám.


Dlouhá "nudlička", kterou jsem místo nošení nakonec začala používat při cvičení místo ručníku. :)


Ošklivě plastový modrý šátek z Paříže, s nápisy jako "vítejte", "Paříž", atd. Je to památka. Ale moc nosit se to nedá, škoda. :)

Musím říct, že mě psaní tohoto článku moc bavilo. Až na to, že jsem se trochu zhrozila nad počtem, ale co, aspoň můžu být pokaždé jiná.
Který šátek se líbí vám? A nosíte je? Kolik jich máte doma?
Krásnou sobotu!
An.

32 komentářů:

 1. Šátky a šály jsou taky mým koníčkem. Líbí se mi, že dodají outfitu šmrnc. Můžu být sebenudně oblečená, ale šátek mě z té "šedi" vytáhne :) A navíc hřeje krk! Moc se mi líbí ten s těma podzimníma barvama, ten by se mi líbil :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, to mám na šátcích taky nejraději. Navíc si člověk vezme jeden den jeden, druhý den jiný, a i v jinak stejném oblečení vypadá jinak. :)
   Ten mám taky hodně ráda.:)

   Smazat
 2. Taky mám šátky hrozně ráda. :) Dají se použít vždy a outfit tak bude pokaždé jiný. :) Tvá sbírka je moc pěkná, trošku se stydím, tolik šátků doma nemám, budu muset rozšířit svou sbírku. :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To se nemusíš stydět, stydím se spíš já, že jsem takový "šílenec"... :D

   Smazat
 3. Pěkná sbírka, šátky taky hodně ráda nosím a vždycky mám aspoň po létě důvod se těšit na podzim, že je začnu vytahovat ze skříně :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na to se taky vždycky těším. Ačkoliv, kolikrát je nosím i v létě, od konce července už bývají večery chladné... :)

   Smazat
 4. Teda to je sbírka :)! Moc se mi líbí ten s kočičkami :).

  OdpovědětSmazat
 5. Pěkná sbírka, klobouk dolů! Ten první modrý s bílýma puntíkama mám taky :-)

  OdpovědětSmazat
 6. Já sice na šály a šátky moc nejsem, ale máš úctyhodnou sbírku, ze které se mi asi nejvíce líbí šátky od dědečka :)

  SIMPLE LIFE

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jsou nejoriginálnější, takové nikdo, ale opravdu nikdo nemá. :)

   Smazat
 7. Bez něčeho na krku také téměř nevycházím. Máš nějaký zajímavý způsob vázání? :)
  Jinak sarong jsem si pořídila letos v létě a byl super. Zvlášť k vodě, kdy jsem si ho na cestu tam i zpátky oblékla přes plavky a mezitím na něm ležela (i když jsem si pomáhala i ručníkem). A u moře jsem ho s výhodou oblékala i přes slané plavky a vůbec mi letos výborně posloužil místo "špinavého ručníku".
  M.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastně ani nemám, vážu je buď úplně klasicky na nějaký pěknější volný uzel, nebo jen volně omotám a vrstvy od sebe trochu oddělím (že první je nejvíc utažená, druhá méně...). Jinak vážu hlavně tak, aby mi bylo i teplo na krk. :))
   Přesně, to je ono. Sarong je zkrátka neuvěřitelně univerzální věc. :)

   Smazat
 8. Když jsem došla k lebkounům, musela jsem zkontrolovat, že jsem na tvém blogu, vůbec mi k tobě, jak tě "znám", nesedí a překvapili mě, ale proč ne :)
  Nejvíc se mi líbí kategorie šály, tam bych si vybrala nejvíc adeptů. A taky mě okouzlil ten třívrstvý skoro přeplácaný.

  Úctyhodná sbírka! Já mám šátků tak do desítky, ale nosím je denně, s holým krkem ven vyjít nemůžu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já jsem, jak bych to řekla, osoba mnoha zaměření... A stejně jako každý mám v sobě temnou stranu, jen ta moje je metalová. :)) V pubertě jsem to prožívala víc, ty náramky s hroty a kanady v botníku by mohly vyprávět. Teď už si to užívám spíš hudebně, ale šátky mám pořád ráda. :))
   Šály nosím asi taky nejčastěji, přeci jen, jsou celkem univerzální. :) Ten třívrstvý se lidem hodně líbí, často mi ho někdo chválí. :)
   No jo, jsem blázen do šátků, uznávám. :D

   Smazat
 9. Šátky a šály nosím moc ráda, ale nemám jich tolik - asi jenom 10. Jinak se mi zamlouvá ten třívrstvý :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, já jich tolik mám. Je to asi můj nejoblíbenější módní doplněk. :)) Ten mám taky moc ráda. Zrovna dneska ho budu venčit. :)

   Smazat
 10. Ježíš, to je šátků! A já si myslela, kolik že jich nemám... Šátky a šály mám moc ráda. Barevně jsem teda naprosto jinde než Ty. Hodně z nich jsem dostala jako dárek (od obdarovávatelů je to moc chytrý tah, se šátky se snad nedá šlápnout vedle). Přemýšlím nad tím, jak dlouho jsi pořizovala fotky a co na to sousedi :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já nejsem normální, nemůžeš to brát jako reprezentativní vzorek. :))
   Každý máme jiné barvičky, to je normální. Ale nikdo mi moc šátky nedává. No, třeba to ještě přijde. :)
   Ehm, no, odpověď zní "dlouho" a "divně", ale sousedi mě moc za normální nepovažují, tak to neřeším. :)

   Smazat
 11. díky za zdokumentování Tvé sbírky, ráda jsem se pokochala ;) nejlepší jsou samozřejmě ty od dědy, originální a zajímavé a věřím tomu, že mají pro Tebe i jinou hodnotu ;) a pak jsem se musela zastavit u ptačích zástupců - hvězdní ptáci mají moc krásné barvy a ten, co jsi našla, ten chci taky!!! fakt nádherný! musím se na něj pořád dívat! ještě že jsi ho adoptovala, protože by ho fakt byla škoda ;) není na něm náhodou ještě cedulka se značkou?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak. :)
   Je parádní, že? ;) Myslím, že na něm cedulka byla, doma se podívám a dám vědět. :)

   Smazat
 12. Tedy, tak to jsem břídil :-) mám jich "jen" asi 10.
  Nejvíc se mi líbí ty malované , a ještě od dědy - panejo, krása a duševní hodnota dohromady.
  Lebky,no s tím bych se já osobně nesrovnala :-D A co se "palestin" týká, tak jsem dostala jednu úplně pestrobarevnou od nejlepší kamarádky. Vzhledově se mi to moc k ničemu nehodí, buď je to úplná rebélie :-D nebo max.tak ke sportovnímu, ovšem! to nádherně hřeje, takže třeba na výlet pod stan nebo cestu nočním busem je to ideální věc, do které se v případě nouze zabalím skoro celá :-)
  Já mám docela ráda kruhové šály, pletené, ale časem se právě vytahají a už to není ono :-/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, na zahřátí jsou palestiny super věc, to se jim musí nechat. :) I když s pestrobarevnou nevím, jak bych si poradila (ale nějak určitě...:D).
   Lebky... nejsou pro každého, no. :)

   Smazat
 13. Ještě bych dodala - jak je hezké, že šátek může stát skutečně jen pár korun a přitom úplně pozdvihnout celý outfit :-)

  OdpovědětSmazat
 14. Šátků mám sice spousty, moc mě na ně ale neužije. Ale Ty, které maloval Tvůj dědeček, jsou úžasné, ty bych z krku asi nesundala! Jsou naprosto fantastické.

  Kiss a Bee

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak jich můžeš mít spousty a nebýt na ně? :D Já je občas sundám, ale jsou opravdu skvělé... :))

   Smazat
 15. Ty vogo, An., to jsem si myslela, že co se šátků a šál týče, nejsem úplně žabař, ale po téhle tvé přehlídce si připadám úplně nanicovatě :D No nic. Ukážu to mamce, až mi zas bude nadávat, že šátků už mám dost a proč si zase kupuju nějaký nový ;)
  Jo a líbí se mi jich u tebe kvantum, namátkou - tak jasně vedou kočičky<3 a i ten hned pod ním bych si s chutí uvázala, barevně super!
  Verunka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, co už... To spíš já si připadám divně, protože mám moc šátků a šálů. :D
   Děkuji! :)

   Smazat

Děkuji vám za všechny milé komentáře. :)