28. listopadu 2013

Duo stínů pro rozsvícení pohledu, Bourjois a Gabriella Salvete

Krásný mrazivý den, milí čtenáři. 
Doufám, že se vám daří dobře. Mně opět zmáhá zima, ale doufám, že domácí česnečka a cibulový sirup mě vyléčí. Přesto mám v koutku duše ze sněhu radost. Zima bez něj je totiž k ničemu.


Dnes se mi krásnou shodou okolností podařilo dopracovat k článku, který nevyžaduje velkou řádku zbytečných slov právě v den, kdy ani není nálada se příliš rozepisovat.
Protože jsou fotky krásně prosluněné, doufám, že vás aspoň trochu zahřejí. Dnes budou totiž mluvit právě ony.
Ukážu vám dva mono stíny, se kterými jsem v posledních dnech nesmírně spokojená a s jejichž pomocí tvořím moc hezké líčení (které vám ale neukážu, protože na mé krvavé oči není nikdo zvědavý).Prvním ze dvou je stín od Bourjois, který mi jako výhru poslala papaya. Tento konkrétní je v krásném retro designu, obvykle všechny vypadají zkrátka jako jejich o fous známější tvářenky.
Jsem ráda, že mám zrovna tento, protože vypadá vážně krásně.Stínu je 1,5 g (ale vypadá tedy mnohem větší, navíc je zapečený, tak asi nikdy dojde...) a je v odstínu 08 Beige rose. K dostání je i u nás, za cenu kolem 300 Kč.


Balení je pro Bourjois klasické - malé, kulaté, se zrcátkem. Aplikátor okázale přehlížím, protože ho používat nehodlám.


Textura zapečeného stínu je mnohem máslovější, než jsem čekala, nabírá se neskutečně snadno i jemným štětcem a téměř vůbec nepráší (to, co vidíte, jsou třpytky v plastu obalu).
Barva je krásná univerzální béžovo-růžová, dalo by se říci i tělová, se saténovým víceméně bílým leskem.

Na slunci

Ve stínu

Výdrž je výborná, i bez báze vydrží prakticky celý den tam, kde jste ho nanesli.
Celkově musím říct, že jsem nesmírně spokojená, stín se pro mě stal krásnou univerzální záležitostí pro dny, kdy se mi nechce nic vymýšlet a potřebuji dodat jen trochu života svému pohledu.
Velmi děkuji Páje papaye, protože tohle je teď můj velký oblíbenec!


Ten druhý asi už všichni znáte - je to novinka, mono stín od Gabriella Salvete s obsahem perel. Neodolala jsem akci, při které měli tohoto fešáka za pouhých 50 Kč v drogérii Teta. Hlavně proto, že se mi na první osahání moc líbil.


Balení je matné, černé, plastové. Vypadá elegantně a pevně (až moc, někdy nejde otevřít tak snadno, jak bych chtěla), ale na černém plastu je opravdu vidět každý dotek.


Jsou ho dva gramy a můj odstín je 02. I přes to, že by ho mělo být víc, mám pocit, že pryč bude mnohem dříve než předchozí kolega.


Stín je poměrně jemně mletý, přesto při používání nechává maličko "cuckovatý" reliéf (je vidět i na fotce). Práší jen velmi jemně, téměř až vůbec a kupodivu pouze při nanášení prstem, se štětcem si rozumí lépe. Je příjemně měkký a trochu mastný (jistě, mohla bych taky říct "máslový", ale to si nechám asi jen pro UD...).


Pracuje se s ním velice dobře. Nanáší se snadno a drží slušně. Ačkoliv bez báze celý den nezvládne.


Barva je tmavá hnědá, s mírným tónem do fialova, ale pro mě je odstín naprosto studený. Nebála bych se nazvat ji "Taupe".


Opět u ní nacházíme mírný saténový lesk do hnědo-bíla a vidím i duhové třpytečky, které jako by jiskří. Na fotce se bohužel ztrácejí a na oku ostatně taky.
Je to opravdu moc hezký odstín, který se jen tak nevidí, a pokud máte rádi tyto tóny, je to něco pro vás!

To jsou tedy moji momentální oblíbenci. Jejich kombinace na oku (světlý přes celé víčko, tmavý na vystínování oka) je opravdu krásná a doufám, že se mi podaří jednou vám ji nafotit.

Znáte některý ze stínů? Máte zkušenost s jinými odstíny těchto značek? A jaké barvy rádi používáte vy?

Krásný zbytek dne!
An.

13 komentářů:

 1. Pája má radost, že Ti stíny udělaly radost. A už jsi je zkoušela nanášet namokro či využít jako rozjasňovač? :) Taky se s ním líčím moc ráda, je to univerzální machr :).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na mokro jsem to ještě nezkoušela, jako rozjasňovač taky funguje výborně! :) Zkusím to, děkuji za tip. (A za skvělé stíny, hihi.)

   Smazat
 2. Na Bourjois se dlouhou dobu chystám, právě tenhle stín by pro mě mohl bejt to pravý, takže díky za článek, ta chvála mě nakopla:) Jen Ti budu asi závidět retro obal, no...:D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není zač. No co, důležitý je přeci obsah... :))

   Smazat
 3. A nepůjdu si pro tu Gabriellu a nepůjdu... !!! :D
  Uchvátil mě ten odstín, ale zrovna jsem si "konečně" objednala Vintage Romance od Sleeku :)
  A Bourjois mě tak moc neláká, i když má samozřejmě naprosto úžasný obal! :)
  Já teď frčím ve svých MUA paletkách :) :)
  Ale tu Gabriellu si dám jako novoroční předsevzetí :) :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale ony jsou vážně hezké a fajn... ;))
   To chápu, taky mám konečně svou paletku od Sleek, ale jeden malý stíneček přece ničemu neublíží... ;) :D

   Smazat
 4. Nemám zkušenost s ani jedním, ale od Bourjois asi nějaký ten stín zkusím, líbí se mi ty obaly:)) Hezké odstíny, takové univerzální..

  OdpovědětSmazat
 5. Máš pravdu, Bourjois stíny vypadají mnohem větší než ve skutečnosti jsou a možná proto žádný nemám - budí ve mně dojem, že je na rozdíl od jiných nezvládnu nikdy spotřebovat:)) Barvičky mají ovšem krásné. Cenově už je to teda trochu jinde, to zrovna u té Salvetky mám dojem, že za minimum peněz dostanu přehršel muziky. Líbil se mi tenhle taupe a pak jeden béžový, ale i tmavo zelený byl nádherný... no, uvidíme pro který nakonec skočím :)
  Verunka

  OdpovědětSmazat

Děkuji vám za všechny milé komentáře. :)