6. prosince 2013

Muž ve světě vůní

Krásný den, milí čtenáři.
Ano, je i tu. Jistě už tušíte, obsah dnešního článku budou vůně, které hromadně (je škoda, že mi nedošlo, jak moc hromadně...) rozesílala k testování společnost Prestige Products. Na tomto místě bych jim ráda poděkovala.
K testování jsem dostala vůni Christiny Aguilery Unfergettable (jako všichni) a potom vůni Replay Jeans Original, kterou mi vybral pruvodcesvetemvuni.cz.

Pakliže vás tyto články již příliš otravují, omlouvám se. Raději si zahrajte "chapadýlka". :) A uvidíme se zase příště. (Ale rozmyslete si to, dneska to stojí za to!)

S každým dalším přibývajícím článkem na stejné téma pro mě bylo těžší a těžší hledat nový pohled, jaký bych ještě mohla na celou věc vrhnout.Přece to nebude stejné! A potom mi to došlo.
Koho se málokdy ptáme? Žijí tu s námi, tak by k tomu mohli mít co říci... No přeci mužů. Vždyť mužský pohled na ryze ženskou tematiku je někdy tak zajímavý!
A jelikož mám zrovna jeden exemplář doma, byl by až hřích ho trochu nepotrápit. :)
Připravila jsem si na něj několik jednoduchých otázek, vůně na papírcích i na zápěstí, vypsané složení a mohli jsme se do toho pustit.
Složení ještě napíšu i sem:

Replay Jeans Original
HLAVA: mandarinka,  bazalka,  hruška
SRDCE: konvalinka,  frézie,  růže
ZÁKLAD: cedrové dřevo,  malina,  pižmo

Christina Aguilera Unforgettable
HLAVA: granátové jablko,  švestka
SRDCE: jasmín,  turecká růže
ZÁKLAD: vanilka,  fazole tonka,  kašmeran

(já, muž)

Jak se ti líbí balení?
(bere do ruky Replay) Tato lahvička se mi líbí. Je jednoduchá, decentní. Vidím, kolik je toho uvnitř. Není přeplácaná. Krabička se mi k tomu graficky nehodí. Vypadá jako velká krabička od cigaret. Dám si jednu Replayku. (Směje se)(Prohlíží si Unforgettable) Moc se mi nelíbí, vypadá lacině, je to určeno spíš pro mladší děvčata. Ale zase k tomu ladí krabička. To je milé. (Zkoumá kytičku na flakonku) Tohle je tam zbytečné, nelíbí se mi to.(Dávám mu napsaná složení a vůně na papírcích, zda pozná, která je která. Určuje to správně podle konvalinky v Jeans Original.)

Poznáváš některou z vypsaných složek?
Konvalinku. Taky trochu cítím hrušku. Ve druhé vůni vanilku. Špatně se mi to určuje, nevím, jak polovina z těch věcí voní. 

Co cítíš? Co si představíš? Jaká osoba by vůni mohla nosit? (Já vím, pro muže strašně těžké otázky...)
(Replay) Představím si konvalinky. (:)) Vůně je příjemná, voní mi. Mohla by ji nosit milá osoba, příjemná, neagresivní, společenská. Je to taková vůně do přírody. (Tu společenskost moc nechápu, neumí mi to vysvětlit. Za vůní do přírody tuším to, že myslí takovou jemnou a přirozenou vůni.)
(Unforgettable musíme přestříkat, protože nám mezitím přešla do základu.) Přijde mi citrusová, i když vím, že v ní žádné citrusy nejsou. Cítím tam spíš nějaký čistič, ale ne třeba WC, spíš něco jako šampon. Nepřijde mi to ničím extra zajímavé. Takhle nějak asi voní Christina Aguilera, když vyleze ze sprchy... (Smích)

Kterou bys mi koupil?
Replay, protože mi voní. 

(Dostáváme se k průvodcovským "papírkům", dávám mu je do ruky, on si s nimi hraje. Ptá se, proč tam nejsou i nějaké negativní vlastnosti.)


Jak se Ti líbí Průvodce světem vůní? K čemu je podle tebe dobrý?
Je to spíš orientační, pro první nástřel, pro někoho, kdo tomu nerozumí. Stejně si tam člověk na sebe zkusí více kombinací. Každopádně je to zajímavý nápad. Myslíš, že někdo jde rovnou na stránky Průvodce, nakliká a koupí vůni?
Chlap by to koupil. (Směje se) Řekne si "Moje je taková a taková, tak to musí sedět." Já už jsem poučený, tak bych to ale nedělal. (Mrká na mě) Nebo by naopak mohl být člověk úplně nedůvěřivý a vůbec tomu nevěřit. 

Myslíš, že je to stránka, kam se budou lidé i vracet?
Klidně se tam vrátí. Tím, jak je to hravé, tak se může vrátit a zkusit si nějakou jinou kombinaci. 

Může stránka nebo papírek být rovnocennou konkurencí pro osobní výběr v obchodě?
Na vůních je nejdůležitější, jak voní. (Směju se jeho filosofické úvaze.) Na e-shopu to člověk neočuchá, takže úplně rovnocenné to není. Ale jako první nástřel to fungovat může. 

Nevadí Ti omezený výběr značek a vůní?
Ne, určitě ne. Šestnáct je až až. Když mi dá někdo na výběr dvě vůně, tak si vyberu. Kdyby jich bylo padesát, asi si nevyberu za celé dopoledne. 
Čistě z obchodního hlediska je pro mě menší nabídka lepší, lépe se v ní orientuji. 
Mám nápad, nejlepší by byl pavouk se 30 otázkami, na konci by vyjely dvě vůně a hotovo. Pro chlapa ideální... 
Asi bych se ale při výběru orientoval i podle značek a podle toho, jak vypadá lahvička. 

Jak jako člověk, který se ochomítá okolo tohoto oboru, hodnotíš vzhled a funkčnost stránky?
Funkce odpovídá tomu, na co je to zaměřené. Člověk přijde, nemusí nic koumat a ví, co má hned udělat. Možná to jen není do detailů optimalizované pro všechny prohlížeče, ale nic hrozného. 

To by asi bylo všechno. Chceš nám říct něco na závěr?
Jako programátora mě velmi potěšilo, že někoho zajímá můj názor a že jsem se mohl vykecat. (Směje se) 
Děkuji za rozhovor. :)

Tak to vidíte, vidí to úplně jinak, než já. Mně osobně Unforgettable docela voní. Jen hrozně rychle přechází do základu. Protože je tam ale tonka, kterou mám ráda, nevadí to. Výdrž je jen pár hodin, ačkoliv ten vanilkově nasládlý nádech člověk cítí i později. Navíc se mi líbí lahvička, tyhle flakonky s velkým zadkem (řekněte, že ne) jsou sympatické :)
U Jeans Original mám jen trochu problém, že při stříknutí velmi začpí alkohol. Potom už je to ale dobré. Mrzí mě, že na sobě necítím slíbenou bazalku. Je to jednoduchá vůně, která neurazí a na dny, kdy nemám náladu na nic, je docela fajn. Tady se průvodce relativně strefil.
Stránky průvodce sama hodnotím tak, že se mi až tak nelíbí omezený výběr, ale je fakt, že těžko budou prezentovat něco, co nedodávají, že ano. Pro mě je to taková blbůstka, kterou si člověk prohlédne, a víckrát se nevrátí. Ale jak vidno, muži to nevadilo. :)

Poslední informace je (snad) dobrá pro vás. Protože s tonkovým základem mám doma už La vie est belle, tak jsem se rozhodla, že Unforgettable věnuji někomu z vás, jediné, co pro to musíte udělat, je přihlásit se o ni, a pokud nemáte nikde na profilu e-mail, napsat ho do komentáře. Pokud vás bude víc, nějak šťastlivce vylosuji. Neberte to jako "giveaway", ale já bych vůni nepoužívala tak moc, jak si zaslouží, a proto ji raději věnuji někomu z vás. 

My jsme se u tvorby článku velice pobavili. Jak jsou na tom s výběrem vůní muži ve vašem okolí?
Krásný začátek víkendu. :)
An.

9 komentářů:

 1. Jéé, ty rozdáváš Unforgettable? Ta by se mi moc líbila. Moc hezky voní, ale nepředpokládám, že bych ji letos k Vánocům od někoho dostala...
  Jinak pohled tvého přítele je moc fajn, víc takových článků, kde dá chlap najevo, co se mu na nás ženách líbí ;)

  whatever.kenzi@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 2. Já jsem koupila sestře k Vánocům tu základní Christinu, ale sama bych si ji asi nedopřála, tak se třeba taky hlásím, protože bych ji moc ráda měla. :) A chlapi na stránkách blogerek jsou supr, je to skvělé osvěžení. :) Ten můj mi do toho občas taky "kecá", ale je fakt, že vlastní článek ještě nemá. :D Líbí se mi, když přítel/manžel podpoří svoji ženu v tom, co ji baví. Takové kluky pozlatit a naklonovat! :)

  Pěkný den!
  Runa

  runa.ars@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 3. Takových článků by to mohlo být víc :) Líbí se mi to jaký názor má na to i chlap :D
  Misa.Pavlikova15@gmail.com

  http://www.style-and-smile15.blogspot.cz/

  OdpovědětSmazat
 4. Konečně zajímavá voňavá recenze :) Můj chlap občas otravuje, že by chtěl taky něco zrecenzovat (většinou po třetím pivu), tak ho možná nechám... :D (A ono ho to přejde! :D)

  Christinu jsem čichala a docela se mi líbí, tak vyzkouším štěstí.
  svetpodles@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 5. no téda, to já bych ji moc ráda vyzkoušela.

  Hrozně se mi líbil tvůj nápad článku :-) Protože jsem si naprosto živě představila, jak by to komentoval můj muž :-D

  mikrosvetbyellen@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 6. Tohle je první recenze na Unforgettable, kterou jsem si přečetla s chutí, takže za to ti velký dík.
  vyroubalovab@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 7. jee, mně by se Christina líbila, ráda bych ji vyzkoušela :) kdysi jsem měla úplně tu její první vůni a 'seděla' mi :) a jinak parádní článek, je fajn přečíst si, jak to vidí druhé polovičky :D
  lucyneckaaa@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 8. Takové recenze z mužského pohledu se mi líbí :) Mohlo by se jich to objevovat více... Taky mám ráda flakonky s ,,velkým zadkem'', a tahle mě ještě navíc uchvátila úžasným krajkovým potiskem. Ráda bych ji vyzkoušela.
  levandule.fialova@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 9. Dámy, děkuji za komentáře. Zase ho moc nechvalte, on to všechno čte. :D
  A výsledky se dozvíte už brzy. ;)

  OdpovědětSmazat

Děkuji vám za všechny milé komentáře. :)