1. prosince 2013

První adventní neděle...

Krásný podvečer všem.

Zdroj

Dnes nám všem svorně na okno zaťukal první prosinec, je to už zkrátka všechno tu. Období světýlek, lesklých baněk, mašliček a dekorací, stromečku, betlémů, punče a vše toho, co neodmyslitelně patří k Vánocům. Jistě, pro každého znamenají něco jiného.
Pro mě jsou už několikátý rok hlavně dobou klidu a pohody, kdy máme čas si aspoň jednou za rok sednou a zamyslet se nad tím, za čím se celý zbytek roku ženeme.Nechme ale filosofických úvah. :)
Můj první prosincový a zároveň první adventní den není takový, jaký bych si přála - nemám napečené cukroví, vyzdobený celý byt, na místo toho jsem nemocná, dělám věci do školy a k obědu peču domácí pizzu. Aspoň kuchyň jsem si provoněla skořicí a badyánem, vytáhla vánoční ubrousek se sovičkami (je ukrutně roztomilý, že?) a zapálila svíčku.
Co z toho, že za okny není ani centimetr sněhu, zbytek adventního věnce si musím domyslet, protože se na něj letos nějak zapomnělo, hlavní je pro mě klid. Pohoda. A být s těmi, které mám ráda.
Víte, na Vánoce ani víc nechci. Klidný Štědrý den, rybu s bramborovým salátem, rozsvícený stromeček a pod ním ať klidně leží desatery zabalené ponožky, dárky stejně raději dávám než dostávám. (Ale netvrdím, že za hezké dárky se zlobím... :))

Asi nebudu ani sestavovat žádný vánoční seznam přání. Jen bych si prosím přála horu pohody, teplo doma, venku sníh, vánočku, rohlíčky a salát, rodinu a nejbližší, a hlavně... hlavně se za ničím nehonit. Upřímnost na úkor dokonalé formální úpravy je pro mě zkrátka důležitější. Raději dám ne moc krásně zabalený dárek od srdce než neosobní, leč dobře zabalené. Takže upřímnost, klid a pohoda jsou pro mě nejdůležitější součást Vánoc.
Totéž přeju i vám.
Mějte krásný zbytek adventu a uvidíme se zase u nějakého dalšího článku.
An.

9 komentářů:

 1. An, brzké uzdravení Ti přeju. A advent i Vánoce ať se Ti vydaří podle Tvého gusta:)

  OdpovědětSmazat
 2. Já jsem si myslela, jak to dnes stíhat nebudu a nakonec jsem stihla i věnec, i vánoční výzdobu :). Po tom všem stresu, který jsem musela poslední dobou podstoupit si nepřeju nic jiného, než klidné Vánoce plné pohody :).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No vidíš. :)
   Tak ať se Ti Vánoce taky vydaří.

   Smazat
 3. Ha, nejsem sama, kdo fotí ubrousky :) :)
  A jinak - každý rok jsem se snažila aspoň zapálit svíčku na věnci, ale letos jsem zaspala a nemám jaksi co zapalovat... škoda :) I když, popravdě, nikdy nedokážu cítit (před)vánoční atmosféru, dokud nenapadne sníh... takže i kdyby začalo sněžit v říjnu, tak se mi v hlavě automaticky sepne "Vánoce", zatímco suchý prosinec mě nechává v klidu... cukroví nepeču a dárky už jsou doma, takže letos už to "zachrání" jedině stromeček :) :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejsi. Já je navíc nepoužívám, protože jsou ukrutně roztomilé... :) Asi koupím nějaké méně roztomilé vánoční. :)
   Taky nemám ráda Vánoce bez sněhu a necítím tu správnou atmosféru, ale od neděle už by mělo začít. :)

   Smazat
 4. Moje skvělá An. :-* Přeji krásnou adventní neděli. A naprosto tě chápu - pohoda a klid, to je přesně to co potřebuju. Dárky od srdce zabalené klidně i v novinovém papíru. ;-) Ubrousky jsou vážně roztomilé. A ty rohlíčky ti klidně napeču! ;-)

  OdpovědětSmazat
 5. Děkuji moc. :)
  Tak jo, na rohlíčky už mám sice těsto udělané, ale čím víc rohlíčků, tím lépe... :D
  Aspoň někomu se líbí mé milé ubrousky. :)

  OdpovědětSmazat

Děkuji vám za všechny milé komentáře. :)