30. prosince 2013

Tužka pro skandální očka

Krásné poslední pondělí v roce a dobrý podvečer.
Dnes, protože bylo konečně slunečno, vám po docela dlouhé době přináším recenzi tužky na oči, kterou mám doma snad už od srpna.
Ano.
Správně.

Scandal Eyes od Rimmel London v odstínu 009 Green. Tužky je 1,2 g a seženete ji od 70 do 90 Kč.


Tyto tužky jsou celkově dost oblíbené, nepamatuju si, že bych četla nějaký příliš negativní názor na ně. Nebudu se tedy trápit zbytečně dlouhou pitvou a pustíme se do toho zčerstva a křepce.

Vzhledově vypadá tužka zkrátka jako tužka. Nic víc, nic míň.
Písmo drží dobře, zatím nejeví žádné známky ošoupání.
Je z černého plastu, z jakého se poslední dobou tužky dělají často (namátkou třeba UD, Max Factor, atd...), na který si musíte pořídit dostatečně ostré ořezávátko. Když už ho ale máte, není se strouháním nejmenší problém.


Tuha je měkká a kreslí velmi dobře. Nejen na ruce, ale i na víčku dostanete snadno lehkým tahem plně pigmentovanou čáru. Stačí nechat chvíli zaschnout a je to. Tužka drží, a to velmi dobře. Na horní lince zůstane bez problémů po celý den, na spodní trochu slábne, ale naštěstí jen slábne a vytrácí se, šmouhy nedělá.
Osobně se mi moc líbí i tmavě zelený odstín. Hezky se bude hodit asi hlavně k zeleným a hnědým očím, modroočky by s ním mohly vypadat unaveně. Pro mě je to ale docela hezká varianta k černé či hnědé. Dodá líčení oka jiskru a přitom si jen málokdo všimne, že to vlastně není ani černá ani hnědá, ale zelená.


Jelikož na samotné tužce slibují, že je voděodolná, neodolala jsem menšímu testu. A prosím, tohle mi zbylo na hřbetě ruky po umytí řádné hory nádobí po obědě. Z čehož plyne, že voděodolnost je tak padesát na padesát, není to tak slavné, jak by si byla přála a jak to dokáží lepší tužky, ale není to ani žádná hrůza, protože odolnost vůči Jaru nesliboval nikdo.
Upřímně by mě zajímalo, jak by dopadla na oku třeba po koupání v bazénu. Asi docela dobře. Zkoušet to stejně asi nebudu, zvlášť takhle koncem roku. :)

Tužka je zkrátka dobrá. Nedosahuje kvalit tužek od Urban Decay, ale drží se docela vysoko nad průměrem v drogérii dostupných alternativ. Klidně si ji kupte. Výběr odstínů je takový obyčejný. Přesto si myslím, že vybrat se dá bez problémů.
Někde jsem četla, že tyto tužky po nějaké době trochu vysychají, ale moje to zatím nedělá a je stále stejně měkká.

Znáte, máte, chcete? :)
Mějte se!
An.

12 komentářů:

 1. Já osobně momentálně tužky na oči moc nepoužívám. Čas od času si dám černou tužku, ale spíš používám jen stíny. Ale musím uznat, že tahle barva se mi celkem líbí :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já mám barevné tužky docela ráda. :)
   Odstín je velmi zajímavý. :)

   Smazat
 2. Mám černou a koupila jsem si ji na waterline, ale teda moc tam nedrží... Ne tak, jak bych si představovala :D Ale jinak je fajn :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hm, tak to je na houby. Já na waterline dávám tužky minimálně, spíš jen dělám takový ten "stín řas", tak to moc neposoudím. :)

   Smazat
 3. Já tužky na oči nepoužívám :)

  http://www.style-and-smile15.blogspot.cz/

  OdpovědětSmazat
 4. Mňa táto linka práveže veľmi nepotešila a vôbec mi neprišla vodeodolná. Tu je moja recenzia.

  http://oh-thanks-i-am-woman.blogspot.sk/2013/06/nalinkovane.html#more

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je škoda, no. Je fakt, že na očích jsem ji ve vodě nezkoušela. Taky mi přijde, že drží spíš jako obyčejná, no...

   Smazat
 5. Mám asi 15 zelených tužek a tahle mi ve sbírce chybí! :) To potřebuji :)

  Jane´s colours

  OdpovědětSmazat
 6. Sbíráš zelené tužky? :D

  OdpovědětSmazat

Děkuji vám za všechny milé komentáře. :)