14. prosince 2013

Zimně o mně, aneb zimní tag

Krásnou sobotu, milí čtenáři.
Za okny řádní inverze, ale já chci pravou zimní náladu.
Vytáhla jsem tedy pár otázek z jednoho tagu a zimní fotky a pustila se do toho. :)
Tento tag jsem zahlédla u Nikoly a zalíbil se mi. Tak pojďme na to. :)


1. Jaké jsou tvoje nejoblíbenější vůně v tomto období?

Hřebíček, skořice, badyán, svařené víno, pomeranč, vanilka a vůně jehličí. A purpura. Kdykoliv ucítím více z těchto vůní v kombinaci, tak na mě už lezou Vánoce. :)

Zdroj

2. Vyrábíš si svůj vlastní adventní věnec, nebo si ho kupuješ?

Zatím jsem neměla to štěstí věnec vyrábět. A nějak jsem nestihla sehnat materiál. Ale letos se mi podařila skvělá věc - koupila jsem obyčejný zelený věnec ze živých větviček se slaměným základem a dozdobení už bylo na mně. Tak mi to vyhovuje. Nesnáším věnce, které se běžně prodávají, protože je na nich milion ošklivých dekorací, nejlépe ve čtyřech vydáních, hromada třpytivých blbůstek a hlavně třpytky, spousta třpytek. Nemám ráda potřpycené zelené větve. A tak jsem si na svůj dala jen svíčky, velkou červenou mašli a přírodní dekorace. (Sušené jablíčko, pomeranč, skořici a pár šípků.) Jsem absolutně spokojená. :)

Mně se líbí

3. Jaké barvy oblečení nosíš v zimě nejraději?

No, upřímně asi takovou, jakou mám. :)) Ale dobře, inklinuju spíš k tmavším barvám, jako šedá, černá, tmavě zelená, tmavě modrá a fialová. Na třpytivé věci mě nijak neužije, ač by se asi na zimu hodily.
Na barvě každopádně záleží až ve druhé řadě - hlavně musí kus oděvu dostatečně zahřát!4. Chodíš raději na procházky, nebo jsi doma zachumlaná v dece s teplým čajem?

Moc ráda chodím na procházky, protože mě fascinuje zamrzlý svět. A když potom dojdu domů, zabalím se do deky a piju teplý čaj. :)5. Když jsi byla malá, věřila jsi na Ježíška?

Možná jako úplně malinká, každopádně si nepamatuju, že bych na něj věřila. Odjakživa jsem příšerně analytické dítě, které si všimne všeho, takže mi nabulíkovat něco o Ježíškovi bylo pravděpodobně nemožné. (Jasně, protože Ježíšek nosí dárky, tak se tatínek či maminka zavřou v ložnici a poté odsud odnášejí zbylé ústřižky papíru. A schovávají po příchodu domů ty velké tašky do skříní. A to ani nemluvím o tom, že Ježíšek naděloval bezdůvodně na více místech... No, asi tak. :D)

Ne vždycky je hezky, že...6. Jaké čaje máš v zimě nejraději? Co dalšího piješ v mrazivém období?

Na zimu je nejlepší zázvorový čaj s medem. :) Jinak mám pořád ráda Rooibos, zelené čaje, černý s mlékem... Dále je výborná teplá medovina, svařené víno a punč. Naopak grog až tak nemusím. (Ale dám si...)7. Jak vypadá tvůj Štědrý den? Co si dáváš ke štědrovečerní večeři?

Hezky. :) Ráno vstanu, dám si cukroví, celý den se díváme na pohádky, případně ještě dobalujeme dárky, k obědu si dáme jen něco malého, jdeme na návštěvu k příbuzným. No, a večer si dáme večeři, rozsvítíme stromeček, v klidu si rozbalíme dárky a pustíme si koledy. Nic víc ani nepotřebuji. :)

Kapra (nebo jinou rybu, protože u nás jím kapra jen já a kupovat jednu porci se nám občas nepodaří) a salát. Spoustu salátu. Mňam, těším se.8. Máš raději zimu nebo léto? Co se ti na zimě líbí nejvíc a co nejméně?

To je pro mě trochu divná otázka, protože popravdě nemám nejraději ani jedno, to místo patří podzimu. Zima i léto jsou na mě moc extrémní výkyvy teplot. Co se zimy/léta týče, obě období mají něco do sebe. :)

Nejraději na zimě mám tu křehkou mrazivou krásu. Znáte to, když mráz kreslí po oknech, po větvičkách, voda zamrzne a napadne sníh. Celý svět se jakoby zahalí do ticha. Totéž se děje, když už je večer tma a velké vločky sněhu padají k zemi. Nemůžu od té podívané odtrhnout oči, jako by v tu chvíli ani čas neexistoval.

Naopak nemám ráda, když v zimě prší a je bláto. To potom ani není zima. A taky nesnáším vánoční šílenství. O tom hamty hamty, co nejvíc všeho to zkrátka není.. Jelikož si to ale děláme naopak hezké a rodinné, tak asi nemá cenu se tím zabývat.


A na konec ještě jedna zimní fotka. Ze (zatím pořád ještě) letošních Velikonoc. :)


Máme něco společného, nebo prožíváte zimu úplně jinak? Jen se pochlubte! :) Nominovat vás nebudu, někdo by potom byl smutný, že jsem ho nezmínila. :)
An.

19 komentářů:

 1. Úplně na mě dýchla vánoční pohoda. Díky:)

  OdpovědětSmazat
 2. Na mě vždycky všichni koukají jak na blázna, když řeknu, že je zima krásná. Myslím tím právě ten pohled z okna na velké vločky, od kterých nedokážu odpoutat pohled :).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je krásná, přesně tak. :) Jen ať si koukají! :)

   Smazat
 3. Máme toho hodně společného..:)
  Moc se mi líbila otázka o Ježíškovi..:D Šla jsi na to fakt logicky..:D

  OdpovědětSmazat
 4. Moc pěkný tag :) vidím ho poprvé :)

  OdpovědětSmazat
 5. Krásný věnec, moc se ti povedl :) Já si na ně netroufnu, moje neskutečně šikovná mamka nasadila za ta léta laťku tak vysoko, že se na její věnce neodvážím nikdy ani sahat. Na ty její dokonalosti zkrátka nemám ;) Jinak koukám že Štědrý den je u nás doma hektický asi jako u málokoho - jsme lenivá rodina tak zdobíme stromeček a balíme dárky právě až 24. přes den :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. :) No co, zdobení stromečku není až taková námaha... :D

   Smazat
 6. Zimní? Sotva jsem sesmolila podzimní :) :)
  Věnec je moc pěkný, ona se mnohem víc cení ta práce než průmyslová dokonalost :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Však ještě je podzim, ale za týden už je zima, ne? :D
   Já mám taky raději jednoduchou ruční práci než načančané kdovíco. :)

   Smazat
 7. Mně zas jako malé vrtalo hlavou, jak kapr může proplavat odtokem ve vaně (zatímco se smažil na pánvičce). A jak se Ježíšek protáhne škvírou ve ventilačce. Ale nepamatuju si, že bych byla zklamaná, když jsem si skutečnost domyslela, možná se mi nakonec ulevilo, že mě odtok nevcucne taky :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jé, tak to mi nikdy netvrdili. Ale my máme dost malý byt na to, abych si nevšimla, že se v něm manipuluje s kaprem. :D
   Já jsem zklamaná nebyla. Tomu odtoku bych ale potom už asi nevěřila. :))

   Smazat
 8. Moc pěkný.:) Taky mám mnohem radší přírodní zdobení, věnec je nádhernej.:) A s tím Ježíškem, já jsem to jako malá hrozně prožívala a dlouho mě nenapadlo, že by neexistoval..pak jsem už začala mít jisté pochybnosti, které ale zmizely jak pára nad hrncem, když jednoho roku na Štědrý den hrozně pršelo a oni ty dárky byly všechny mokrý!! (to jsem ovšem netušila, že babička zalívala ten den kytky a dárky byly schovaný v regálu pod nima:-P)...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuju. :)
   To je hezký. :)) Já si fakt nepamatuju, že bych takhle na Ježíška věřila, asi je to škoda, ale zase si nepamatuju ani zklamání z toho, že neexistuje... :))

   Smazat
 9. Moc milý tag, je fajn si přečíst jak prožíváš vánoce osobně Ty..hned mám lepší vánoční náladu, která se mi zatím nějak vyhýbá díky starostem, asi snad na ten tag vlítnu taky :-)...Tak si užívej nádherné převánoční dny!

  OdpovědětSmazat

Děkuji vám za všechny milé komentáře. :)