11. ledna 2014

Jak se myji...? (Mycí tag)

Krásnou sobotu, milí čtenáři.
Venku stále jaro, já mám práce nad hlavu, ale odpočinek je taky důležitý. (Mnohdy důležitější, než tak práce...) A proto jsem se rozhodla se s vámi podělit o tag, který tak trochu koluje jistými kruhy blogosféry. A dnes se na něj vrhnu i já, ať mají Verunky doplněnou statistiku. :)
Příjemné počtení.

Původně tu měl být obrázek z Psycha, ale buďme korektní... Zdroj


Vana nebo sprcha?

Sprcha, v 99% je to sprcha. Doma, kde vanu máme, se taky častěji sprchuji. A u přítele vanu nemáme, takže tady je problém vyřešen sám od sebe. :)
Řadím se tedy ke sprchovacímu typu lidí, a když potřebuji usilovně přemýšlet, sedím ve sprše a pouštím si horkou vodu na hlavu.
Co paradoxně nesnáším jsou sprchy s nahoře přidělanou hlavicí (bývají třeba na bazénech). Jak si tím mám proboha umýt podpaží...? Nebo nohy?


Proč?

Tohle bude velké a šokující přiznání. Ráda si zpívám ve sprše. Což dost dobře jde jen při sprchování, zpívat si ve vaně by bylo strašně divné. Navíc by to bylo slyšet... :)
Konec legrácek, hlavními důvody pro mě jsou:
Po koupání ve vaně se musím ještě stejně osprchovat, protože nesnáším pocit "umyla se a potom se v tom půl hodiny válela", takže je to vlastně jen ztráta času.
Naše koupelna je vrcholně nepoetická a když vám nad hlavou visí prádlo, relaxace není nic moc.
Nebaví mě válet se ve vaně. Respektive mě to nebaví od doby, co jsem si tam přestala hrát na moře s plastovou rybou.
Jednou mi spadla knížka do vany a od té doby se bojím si tam číst.

Tady by se relaxovalo. Zdroj


Ráno nebo večer?

Večer vždycky. Jít spát špinavá, to je pro mě velmi nepříjemná představa.
Ranní sprcha je určitě prospěšná, ale málokdy se mi chce mít na ni čas. Většinou pro mě funguje jen v létě, kdy se člověk za noc zpotí jako při sportovním výkonu a nebo když si to příležitost žádá.
Upřímně ale přemýšlím, že bych mohla zavést ranní sprchování, protože by to určitě zvládlo trochu rozproudit metabolismus. Uvidíme...


Bez čeho si nedovedeš svůj mycí rituál představit?

Bez řádně horké vody, nejraději tak horké, aby byla po sprše koupelna plná páry... A potom mi nesmí chybět nějaké voňavé mýdlo nebo sprchový gel.
A po vylezené samozřejmě ručník.
Žádné další rituální pomůcky nejsou potřeba. :)

Dnes to tedy byla jen taková malá sonda do mého koupacího života. Budu ráda, když se stejné věci dozvím i o vás, protože jsem ženská zvědavá. Tak jak je to s vámi? :)

Krásný podvečer!
An.


35 komentářů:

 1. Tá fotka kúpelne je skvelá...Tam by sa relaxovalo... :-)

  Blog Papi Lapi

  OdpovědětSmazat
 2. Hezky zpracované :-) To já se válím ve vaně ráda a po vykoupání se ještě rychle osprchnu, to mi přijde normální :-) Ty nahoře přidělané hlavice taky nechápu, měli jsme to v bývalé práci a vůbec se to nedalo používat, hrozná věc. Doma se koupu i proto, že nemám ráda sprchování ve vaně. Prostě mě to nějak nebaví :-D Ve sprchovém koutě jo (ale ten nemáme), ale ve vaně mi to přijde divný. Jednou bych chtěla koupelnu, kde bude sprchový kout i vana. Večer se budu koupat a ráno sprchovat :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. :)
   Každému to jeho, no. :)
   Normálně se doma sprchuju ve vaně, kde jinde taky, když nemáme kout, že jo... :D
   To bych brala taky!

   Smazat
 3. Moc pěkný a povedený tag. :) Tak mě napadá jaké by to bylo, zpívat ve vaně. :D Ta sprcha k tomu tak nějak vybízí, ve vaně na zpěv nemyslím. :) Taky bych řekla, že ranní sprcha metabolismus skvěle rozproudí, ale mně se ráno hrozně špatně vstává, takže na sprchu čas nezbývá, ale popřemýšlím o tom. :) A ještě - taky miluji horkou vodu, až tak horkou, že je pak koupelna plná páry. To je moje. :))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poděkuj Verunkám. :) Já se ve vaně trochu nudím, ale zpívat se mi tam nechce... :))
   Jo, nápodobně, jak s ranní sprchou, tak s horkou vodou. ;)

   Smazat
 4. Skvělý tag :D Ještě nikde jsem ho neviděla :D

  OdpovědětSmazat
 5. Skvělý tag, možná si ho jednou půjčím :)

  OdpovědětSmazat
 6. Jsem tak ráda, že ses toho zhostila:) A jak se myjou nohy ve sprše s přidělanou hlavicí? Úplně na pikaču. Měli jsme v minulém bytě. A oholit si nohy aniž bych neustále pouštěla/vpínala sprchu nebo si nesmývala gel/olej byl horor. Nehledě na to, že nesnáším pocit vody padající na hlavu, kterou nemůžu ovlivnit. Začnu mít strach, že se topím (přičemž ležet v normální vodě - to je boží, ráda se i potápím).:) Veronika

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já jsem ráda, že ho někdo tak hezky vymyslel. ;)
   Jo, to je na houby ještě víc, souhlasím. :)

   Smazat
 7. Já se sprchuju ve vaně. :-) A vážně moc povedený tag, líbí se mi, jak je krátkej a výstižnej.
  Rituální pomůcky mě rozesmály. :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já doma taky, kde jinde, když nic dalšího není, že... :)
   Jsem ráda, že jsem pobavila. ;)

   Smazat
 8. Haha fajn claanek :D

  OdpovědětSmazat
 9. Taky nenávidím sprchy s hlavicí nahoře, musím ji držet v ruce a rejdit s ní :)

  OdpovědětSmazat
 10. Já si občas ráda tu relaxační vanu dám a knížku si zatím taky odvážím vzít, ale kdyby se mi utopila, stejně jako tobě, asi bych to už víckrát neriskla :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já jsem si myslela, že si taky občas vanu dám, ale když jsem to počítala, naposledy jsem se koupala někdy v roce 2012. :D
   Naštěstí to byl tehdy nějaký brak, tak to nebylo nijak hrozné, ale už to raději nedělám... :)

   Smazat
 11. Zajímavý tag, já nedám dopustit na vanu, sprše dám přednost jen občas :)

  OdpovědětSmazat
 12. Já bych se ve vaně ráda rochnila, ale jednak ji nemáme (teda v Brně, doma jo) a jednak kvůli nízkému tlaku mi to nedělá moc dobře. Takže jsem taky sprchovací člověk a taky se myju převážně večer :). Ale tag asi dělat nebudu, nicméně hezky jsem si početla, děkuji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, to se pak ani nedá, pravda. :)) Na tlak mi vana taky asi nedělá zrovna nejlíp, hm...
   Tak to jsem ráda. :)

   Smazat
 13. chtěla jsem tag taky zpracovat, ale už nemusím - měla bych skoro stejné odpovědi jako Ty :) takže posílám internetový placáček: http://www.doublefoxwebsites.com/wp-content/uploads/double-fox-high-five-opt.jpg

  OdpovědětSmazat
 14. Ja inak nechapem ludi co sa sprchuju rano a nie vecer, proste predstava ze idem spat spinava je mi neskutocne proti srsti..aj keby som dosla domov o 3 rano sprchovala by som sa o tretej rano a nie az ked vstanem :) ale super tag!

  Inak pozyvam na Nobilis Tilia giveaway, tu: http://biancaprincipessa.blogspot.sk/2014/01/novorocna-nobilis-tilia-giveaway.html

  OdpovědětSmazat
 15. Ahoj, jsem zvědavá, co řekneš na ten make-up. Mě na něj nalákala 'Osamělá cyklistka'. Alverde mám moc ráda, ale tohle je teda katastrofa :). Nekryje, pudr na něm nanesený je asi 5x víc vidět, na smíšené pleti sice na suchých místech nedělá šupinky, zato čelo a nos se díky oleji leskne jak zrcadlo. Za mě teda děs běs :).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pardon, to mělo být k článku o něco výš.

   Smazat
  2. Jo, to se stane. Překliknout se může každý :)
   Zatím jsem taky zvědavá, je pravda, že já až tak vysoké krytí nehledám, ovšem to s tím pudrem už by bylo horší. :) Tak uvidíme po nějaké době zkoušení. :)

   Smazat

Děkuji vám za všechny milé komentáře. :)