6. března 2014

Dvě tonika, žádné ideální...

Krásné dobré březnové dopoledne, milí čtenáři!
Musím uznat, že jaro za okny mě nesmírně těší.
Na druhou stranu, s pěkný počasím se mi čím dál méně chce něco dělat, člověk by se jen vyvalil na sluníčko a spal. To je ale jiná písnička. :)

Jediné, co o mně pro dnešní článek musíte vědět, je totiž toto - Moje pleť někdy střídá svá přesušená a lehce smíšená období. A v těch lehce smíšených si někdy koupím nějaké to pleťové tonikum, od kterého očekávám, že mi zvládne vyčistit a stáhnout póry (nemám je přehnaně dramaticky otevřené, ale jsou tam a jsou vidět...). Další věcí je to, aby zase příliš nevysušovalo a zvládlo pleť i osvěžit.
V tomto světle se dnes tedy podívám na tonika dvou značek - Ryor a Bione Cosmetics.


Dva kandidáti ve světle slunce.
Když se tak dívám na lahvičky a jejich vzhled, docela příjemně se mi dívá na obě. Balení zkrátka fungují, design se mi líbí jak jemný u Ryoru tak průhledná lahvička u Bione. Jen s těmi fonty by mohli šetřit. :)


Ryor Bylinné tonikum pro normální a smíšenou pleť (cca 100 Kč)


Ačkoliv kosmetika Ryor ve mě už dávno nevzbuzuje tu potřebu si od nich něco koupit, tak tohle tonikum mi doma uvízlo. Už je to taky nějakou dobu. Co slibuje?
Tonikum je nezbytné použít pro ranní čištění a večerní dočištění pleti, její hydrataci a osvěžení během dne. Večerní čištění se skládá ze dvou částí – 1. čištění Pleťovým mlékem čisticím pro normální a smíšenou pleť nebo Dvoufázovou odličovací emulzí, které odstraní make-up a běžné nečistoty a 2. dočištění Bylinným tonikem pro normální a smíšenou pleť RYOR, které odstraní pot a zbylé nečistoty. Dermatologicky testováno.

Sliby jsou to moc hezké, nicméně s mlékem Ryor jsem ho jakživa nepoužívala. Na ranní čištění pleti je mi příjemnější než micelárka.
Navíc i pozoruji jemnou tonizaci a vyrovnání barevného tónu pleti.


Složení je takové obyčejně drogérkové, ale docela se mi líbí rostlinné složky, měsíček se šalvějí by toho mohli s pletí umět zábavné kousky.
Dokonce po nich tonikum i velmi jemně voní, mně je to příjemné.

Jedná se o vodičku nažloutlé barvy.
Na pleti je docela příjemné, nepálí a lehce čistí, na odlíčení bych ho nepoužívala, ale to nikdo ani neradí.
Na ranní čištění je pro mě tedy poměrně ideální. Bohužel v sušších obdobích mé pleti ji (celkem očekávatelně) vysušuje.
Celkově jsem s ním napůl spokojená a napůl nespokojená, záleží na momentálním pleťovém rozmaru. Z toho důvodu si ho pravděpodobně už nekoupím, protože chci úplnou spokojenost.


Zklidňující a regenerační čistící odličovací pleťové tonikum Konopí a inositol (40 - 80 Kč)


První věcí je to, že tonikum má ohavně dlouhý název. Ta spousta přívlastků mě děsí... Navíc... Odličovací tonikum?
No, podíváme se na to...


Slibuje toto. Je to velmi dlouhá pohádka a člověka až nutí lehce pochybovat, protože tolik slibů, to přeci nemůže být pravda. Ve zkratce je to tedy: lehká roztíratelnost (???), čistící schopnost (asi odlíčení), protizánětlivé a antibakteriální účinky, regenerační vlastnosti, protialergické vlastnosti (???), pozitivní působení na ekzém, lupénku, akné, brání pokožku před vysoušením, napnutí a zvláčnění pokožky, a možná ještě něco, co jsem přehlédla nebo zkrátka vynechala.
Dost možná by to mohlo fungovat i na klinickou smrt. Pojďme se ale podívat na skutečné účinky...

Ale nejprve ještě složení, které jsem zapomněla vyfotit:
aqua, glycerin, cocoyl glutamate, allantoin, glycin octanoate, inositol, ethyl alcohol, phenoxyethanol, cannabis sativa extract, lactic acid, parfum, +/- C.I.42090,13015

Tonikum je vskutku snadno roztíratelné. Tekuté věci se obecně velmi zřídkavě špatně roztírají, pokud se zrovna nepokoušíte natírat vodu olejem.
Odlíčení rozhodně ne. Možná zbytky MU z tváře, ale oči bych si tím tedy neodličovala ani náhodou, už jen kvůli obsahu alkoholu (který je z lahvičky i lehce cítit, mimochodem).
Všechny ty proti a pro účinky až tak nepotvrdím. Je ale pravda, že pleť vysušuje o něco méně, než Ryor, tedy jen ve stádiu absolutní přesušenosti.

Zvládá lehce čistit, případně dočišťovat pleť, mírně stáhnout póry, na pleti chvíli alkoholově mrazí, ale tenhle pocit po chvilce odezní.
Voní velmi zeleně, je v tom cítit i mírný dech alkoholu, ale na to já jsem hodně citlivá, cítím ho celkem neomylně ve všem.

Co o něm tedy říct víc?
Tohle tonikum je lepší než Ryor, mám ho ráda tak na 75%, když jsem hodně vysušená, štve mě a nechci ho ani vidět, natož používat. Za normálních okolností se s ním ale dokážu docela dobře sžít.
Podívám se na další nabízená tonika téže značky, třeba objevím ještě něco nového. (A ideálně se u toho pokusím nečíst zadní stranu, protože mě to akorát nejdřív rozesměje a následně naštve...)

To je tedy vše. Své ideální jsem stále nenašla, dokonce jsem se snažila mít jedno tonikum na suché a druhé na mastnější období, jednu na mastnější a na druhé žádné... Ale nic z toho nefunguje přesně tak, jak bych si představovala. Budu hledat dál.

Jaké je to vaše oblíbené tonikum? Používáte vůbec nějaké?

Mějte se překrásně!
An. 

22 komentářů:

 1. Já mám nejradši tonikum z řady Aknestop od Ryoru :) Mám už několikátou lahvičku, pamatuju ale, že ze začátku mě trošku trošičku pálila pleť a měla jsem jí maličko sušší, ale to si hned na třetí použití sedlo a vše ok!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je zajímavé, ale tonikum na akné, to by pro mě asi nebylo... :)

   Smazat
 2. Já mám spoustu věcí od Bione cosmetics a jsem s nimi velice spokojená :-)

  OdpovědětSmazat
 3. To od Bione mi tu čeká v řadě na vyzkoušení. Ale já mám pleť smíšenou až mastnou, tak by mi mohlo vyhovovat. A jsem zvědavá na to pozitivní působení na ekzém (doufám, že to neznamená, že se po tom ekzému dobře daří a množí se :-))

  OdpovědětSmazat
 4. Já mám to Bio, jen teda variantu s Aloe vera a příjde mi super...

  Jane´s colours

  OdpovědětSmazat
 5. Jsem to říkala, že Bione má divný obaly a popisky :D. Teď se pokouším dopotřebovat dvě jejich tonika s aloe (jedno je bio a jedno je nebio, další záhada) a už mě faaaaakt nebaví... Co mě ale baví hodně, je tonikum od Hádka :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Obal by až tak nevadil, ale popisek...!! :))
   No jo, Hádek. To musím zkusit. :)

   Smazat
 6. Jediné tonikum, které mi vyhovuje je od Ryoru z řady Aknestop. Používala jsem ho kdysi dávno a teď jsem se k němu znovu vrátila a jsem s ním maximálně spokojená. :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je zvláštní, ale pro mě by asi nebylo... :)

   Smazat
 7. Já teda nedám dopustit na tonikum od Lirene. Je to zázrak :) Pomohl mi redukovat pupínky a to ve velkém množství. Nevysušuje pleť, protože je vhodný pro všechny typy pleti. Používám ho už alespoň rok a půl a funguje stále skvěle!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, k tomu Lirene nějak pořád nemám důvěru (a k formulce "na všechny typy pleti" už vůbec. :)) ale když funguje, zvážím to! :)

   Smazat
 8. Nikdy jsem žádné tonikum neměla, ale v poslední době, co se mi lehce zbláznila pleť (a póry jsou čím dál tím viditelnější) o nějakém přemýšlím... Pleť mám mastnou odjakživa, takže by mě to lehké vysoušení u Ryoru nezabilo... Jde mi především o stažení těch pórů. Je mi jasné, že nejsi vědma, ale myslíš, že by si na mé mastné pleti s póry toto tonikum poradilo? :-) Díky :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, nějaké tonikum určitě, ale jestli toto, to chce asi jedině zkusit. :)

   Smazat
 9. Tonikum od Ryoru jsem měla a moc vyhovovalo, ale už bych do něj asi nešla :)

  OdpovědětSmazat
 10. od cabanis mám odličovač z řady konopí a též mi nevyhovoval :(

  OdpovědětSmazat
 11. After doing some research online, I got my first electronic cigarette kit from VaporFi.

  OdpovědětSmazat

Děkuji vám za všechny milé komentáře. :)