13. června 2014

Připravte si peněženky aneb Levandulové tonikum od Hádka

Krásný pátek, milí čtenáři.
Pokud je na dnešním dni něco zvláštního, pak zejména to, že je pátek 13. a ke všemu úplněk. Zajímalo by mě, co to pro dnešní den znamená. U mě pravděpodobně to, že veškerá smůla se mi odbyla už v noci a dopoledne a teď snad bude konečně klid.

V tuto chvíli to ale znamená jen tolik, že vám povím o věci, kterou naprosto určitě potřebujete.

Karel Hádek Levandulové pleťové tonikum (200 ml / 117 Kč dle e-shopu)


O této kosmetice už toho bylo napsáno mnoho. I když možná ne dost.
Karel Hádek je pán, který pod svou značkou vyrábí přírodní a aromaterapeutickou kosmetiku. Koho zajímá více a ještě nenavštívil stránky karelhadek.eu, do toho.
My si dnes popovídáme hlavně o levandulovém toniku.


Oficiální popis praví: Tonikum pro péči o citlivou pokožku. Je charakteristické příjemnou levandulovou vůní. Účinné složky napomáhají zklidnit podrážděnou či zánětlivou pokožku. Napomáhají buněčné regeneraci.
Hlavní obsahové složky: Levandulový éterický olej. Líh denaturovaný isopropanolem. Panthenol, alantoin. Destilovaná voda.
Použití: Potřebné množství naneste na pokožku a jemně vetřete. Tamponkem pak odstraňte zbytky líčidel a nečistot.

Ingredients: Aqua, Alcohol, Panthenol, Isopropyl alcohol, Lavandula hybrida Oil, Urea, Allantoin

Klasický tvar lahvičky - až jich bude hodně, můžete je postavit do kroužku. :))
Balení se mi jistým způsobem líbí, brnká na strunku nepřeplácaného minimalismu. Proč ne. Funguje, drží, ve spojení se značkou si ani nedokážu nic jiného představit, už je to zkrátka zvyk.

No dobře, ale co vlastnosti? Ty slibované se mi líbily opravdu moc, protože každá jedna z nich se mi hodí.
Musím říct, že jsem se docela bála obsahu alkoholu, většinou mě vysušuje.  Nakonec byly všechny mé strachy zbytečné.
Tonikum vypadá jako voda a velmi příjemně voní po levanduli. Alkohol z něj necítím vůbec (a to mi věřte, že na něj mám citlivý nosánek).
I přes popsanou aplikaci (tedy na obličej nanést a setřít tamponkem) jsem nakonec zůstala u pohodlnějšího způsobu - tedy nanesení na tamponek a setření celého obličeje.
Je skvělé, kolik při tom posbírá nečistoty. (Tedy skvělé to není, mám po celém dni špinavou tvář, ale ta čistící schopnost je báječná.) I po odlíčení a umytí obličeje mycím gelem pořád dokáže něco málo posbírat.
Chvíli po aplikaci pleť mírně pne, pocit ale za pár chvil zmizí sám od sebe a to i bez nanášení krému. (Stejně se ale většinou namažu, patří to k mému kosmetickému rituálu ráno i večer.)

Mezi svými
A co na to moje sucho-smíšená a hlavně citlivá pleť?
Libuje si. Nedělá šupinky, není vysušená (alkohol patrně vyvažují ostatní hydratační složky jako allantoin a urea).
Co ale oceňuji ze všeho nejvíc - za dobu používání se mi pleť celkově vyrovnala, nejsou na ní zároveň suchá i mastná místa, ale tváří se jednotně. Taky se mi zmírňují občasné černé tečky, které se mi tvoří hlavně u kořene nosu (paradoxně na nejsušším místě čela).
Musím říct, že jsem si levandulové tonikum opravdu zamilovala. Kdybych byla schopná ovládat i své nenechavé ruce, pravděpodobně bych teď měla opravdu krásnou pleť. (Takhle mám hezkou pleť a dvě mírně červené oblasti).
Máte-li sušší a citlivou pleť, určitě se nebojte obsahu alkoholu v toniku. Tohle o něčem úplně jiném, než klasické lihové dryáku typu Clean&Clear. A pokud byste se báli i nadále, vyrábí se i ve verzi pleťové vody bez obsahu alkoholu.

Doporučuji. Všemi deseti.
Dočetla jsem se i, že dobré je používat zároveň s tonikem i levandulový olej od Hádka. A pleťovou vodu. Přemýšlím o tom, že to vyzkouším.

A jak jste na tom s Hádke vy? A používáte nějaké tonikum?

Krásný zbytek pátku třináctého. Ať vám přinese štěstí.
An.

20 komentářů:

 1. Ajaj zase Hádek :D Všude o něm čtu samou chválu a já ostuda od něj nic ještě nemám. Hodně mě láká jalovcová voda popř. tonikum, nevím, po kterém sáhnout. Říkám si, že alkohol mi nedělá na pleť moc dobře, ale zase se bojím, jestli jen voda nebude málo :D Naštěstí ta cena za 200 ml není tak hrozná :)
  A teď si mě nahlodala s levandulí, i Sabča o ní psala. Protože vyrovnat rozdíly u sméšené pleti by se mi dost hodilo :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jenom do toho. ;)
   Já vím, a pokračuju v Sabčině ódě, jen do něj. ;)

   Smazat
 2. Hádka mám ráda. Nejhorší je, že když u něj dělám nákupy, nakoupím toho mraky! Měla jsem nějaké tonikum (tuším, že rozmarýnové), a bylo super :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já se zatím neodhodlala k žádné větší objednávce neodhodlala, přeci jen, pak se nedoplatím. :))

   Smazat
 3. Minuli hádka.. Hlavně olivový pleťový olej :)) Tohle zkusím taky :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pleťové oleje bych zase chtěla prozkoumat já. :)

   Smazat
 4. Hadka zbožňuju! teď teda zrovna nic nemám, ale plánuju udělat větší nákup, až mi dojdou věci, snažím se toho teď hodně spotřebovat a nic nekupovat, držím se... teď používám tonikum od Mádary a pak teda asi zkusím tohle, nalákala jsi mě :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, taky toho mám zase doma hodně, musím to nejdřív trochu spotřebovat. :) Tak doufám, že budeš spokojená. :)

   Smazat
 5. Já bych si domů nejradši pořídila celý jeho sortiment, protože si nejsem schopná vybrat :-D Už jsem několikrát koukala na jeho stránky a něco bych ozkoušela,ale nechce se mi nakoupit pár vzorečků a platit poštovné :-/ Ale nejspíš mi nic jiného nezbyde..
  Každopádně tohle tonikum vypadá fajn, ale já patřím mezi ty, co nesnáší levanduli.. Ale přemýšlím o pleťové vodě bez alkoholu, i přes tvá slova z něho mám respekt.. :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jo, ale zase těch vzorečků můžeš vzít hodně... :D
   Však verzí je dost, i podle typů pleti. ;)

   Smazat
 6. Zrovna dneska jsem si ho objednala. Ještě přemýšlím na Lipio séry.

  OdpovědětSmazat
 7. Ne, ne. To naštěstí není pro mě.
  Hádka nemusím kvůli jeho povaze (všeobecvně známé), ale co s tím má, co dělat kosmetika? No nejspíš nic. Ale to víš, já jsem zpovykaná pipka, čili chci, aby ten, kdo propaguje svoje zázraky vypadal lépe než na svůj věk a tak vůbec. Když se podívám na něj, přijde mi to silně nefunkční.
  A v Aromce je takovejch blbábolů, že se divím, že nemá zatím Bludnej balvan.
  Ale marketing dobrej, budiž mu přáno.

  Alkoholová demence bloggerek se mě taky netýká.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jasně, ne všechno je pro každého. :)
   K povaze pana Hádka jsem taky už slyšela ledacos, osobně ale jsem schopná se od toho oprostit.
   Aromaterapie není zase zrovna nic pro mě, takže kdybych chtěla náhodou něco o ní číst, tak od něj asi ne, jo?

   Alkoholová demence. :)) No, zažité stereotypy.

   Smazat
  2. Ale ano, Aromka je navíc na internetu zdarma, není bezcenná, ale čerpat z ní VELMI obezřetně a vždy z vícero zdrojů. Toť moje doporučení. Přecijen i panu Hádkovi jde o zisk. Ledasčemu přisuzuje zázračné účinky a tvrdí, že jen výrobky od něj jsou nejlepší. Ostatní obsahují od nešetrného zpracování přes plísně po nevhodné skladovaní vše. Opravdu to řekne. A ono se to tak hezky poslouchá, ale často si odporuje v účincích rostlin, nebo kouzelnicky ví vícero než věda. To už je na mě trochu moc. Doporučuji občas zabrouzdat i na stránky Sisyfa, taky to není jistě něco z čeho lze čerpat bezezbytku, ale spousta relevantních informací se tam získat dá.

   Smazat
  3. Tak jo, kdybych se rozhodla něco načíst, projdu víc zdrojů. :)

   Smazat

Děkuji vám za všechny milé komentáře. :)