4. června 2014

Řasenka Catrice Glamour Doll (aneb bude to ta pravá??)

Krásný a slunečný den, milí čtenáři.

Pravděpodobně už od doby, kdy jsem začala používat řasenku, hledám tu pravou, skvělou a jedinečnou. Nutno říci, zatím jsou mí favorité Bourjois Volume Glamour Max, Maybelline Volum' Express a Max Factor False Lash Effect (kterou teď mají ve Fann Parfumerii za 150 Kč, takže si pro ni asi doběhnu).
Toť mí favorité, kteří mé řasy krásně prodlouží, mírně zahustí, nedělají nepořádek pod očima a především - neslepí řasy do ošklivých trsů.
Jako "správná" blogerka mám ale přesto neustálou potřebu zkoušet další a další řasenky. Protože co kdyby byla nějaká ještě lepší?

Catrice Glamour Doll volume mascara (10 ml / cca 100 Kč)


V prvé řadě - ten název, ten tvar... Taky vám to tak připomíná Doll eyes od Lancôme?
Řasenka slibuje dodat řasám objem (který nehledám a většina objemových řasenek mi ho stejně nijak dramaticky nezvětšuje).
Obal je jinak docela sympatický, černý, nápisy docela drží. Oslnivá kráska to není, ale v záplavě baculatých a šíleně barevných řasenek je vlastně docela minimalistická.


Račte povídání na zadní straně. (Asi nic moc zajímavého.)Kartáček je mi poměrně sympatický. Je umělohmotný a plný celkem krátkých špičatých štětinek, podobně jako False Lash Effect či obecně milovaná They're real od Benefitu.
S tímhle typem kartáčku se mi pracuje dobře. Vím přesně, kam barvu nanáším, řasy se s ním rozčesávají dobře a nejsou potom chudinky celé těžké a slepené.
(A teď se podíváme na mé skvělé šedo-žluté očičko...)

Jak je na mém oku vidět, řasenky řasy celkem slušně nabarví, oddělí, nezahustí, lehce prodlouží a udělá takový přirozenější efekt.
Co už mi trochu vadí, je to, že je téměř nenatočí a nepozvedne, u spodních řas se navíc při líčení mírně obtiskuje.
Co mi vadí ale úplně nejvíc je výdrž - jakmile je venku jen mírně vlhko, jen se trochu zapotíte či mají vaše oči zkrátka špatný den (jako u mě - někdy slzí jen vylezu na světlo), to je s řasenkou potom ámen a začne se rozmazávat pod oči. A odmítá být setřena jen navlhčeným kapesníčkem, vyžaduje odličovač. (Který s sebou běžně nenosím...)
Je to škoda, efekt na řasách je celkem slušný, v očích mě nedráždí a kartáček se mi líbil.
Tímto bych ráda vyvrátila informaci, že na samotné náplni řasenky nezáleží. Záleží. A jak. Protože tahle je na dvě věci.

Tuhle řasenku si nekupujte. Vážně ne.

A jaká je ta vaše oblíbená?

Krásný zbytek středy!
An.

6 komentářů:

 1. To je škoda. Vypadala Tááák sympaticky. Dokonce i ke stojanu Catrice bych se teď mohla dostat... :(.

  OdpovědětSmazat
 2. Podle mě ten, co řekl, že na náplni nezáleží neměl snad víc jak 1 řasenku :D Stačí si jen uvědomit, že třeba voděodolný drží vždycky jinak, jedna se maže, druhá dělá drobky, třetí zase nic. Škoda no, ten kartáček vypadá super. Od Catrice jsem měla jednu a ta hrozně slepovala a do hodiny se přemístila z řas někam pod oči, děs... A pálila ještě k tomu :D

  OdpovědětSmazat
 3. Vlastně jsem si jí v drogerce nikdy nevšimla a asi ani nelituju :)

  OdpovědětSmazat
 4. Tenhle typ kartáčku mám taky moc ráda, škoda jen, že je řasenka ve finále celkem na prd, dle tvé recenze. Obal se mi taky moc líbí. Mojí oblíbenou řasenkou je momentálně L´oreal 2000calories

  OdpovědětSmazat
 5. False Lash Effect od MF patri aj medzi moje naj spolu s High Impact od Clinique

  OdpovědětSmazat
 6. škoda převeliká, páč ten kartáček vypadal nadějně a výsledek na tvém očku taky :( ale tak aspoň nemusím smutnit, že ji v lese nikde neseženu :D

  OdpovědětSmazat

Děkuji vám za všechny milé komentáře. :)