15. července 2014

Vzorečky pleťové péče od Estée Lauder

Krásné úterý, milí čtenáři!

Musím se přiznat, postihla mě slovní zácpa (myšlenek je velmi velmi mnoho, ale přetavit je ve slova a věty se stává složitější, než bych čekala) a jiné přilehlé katastrofy (chce se mi spát, když mě chytne slina na psaní, musím místo toho přeinstalovávat nefunkční ovladače zvuku, atd. Někdy je to zkrátka složité...) 
Konečně to snad ale prolomím!
Dnes jsem si pro vás připravila článek o třech vzorečcích z pleťové péče od značky Estée Lauder. Abych byla úplně přesná, od každého jsem měla přesně dva pytlíčky, to dohromady dává 10 ml, které vystačily na cca týden používání. 
Jelikož se jedná o dojmy ze vzorků, je potřeba nebrat to úplně doslova. Nehledě k tomu, že jsou určeny pro starší pleť, než jakou disponuji. 
Ale týden s nimi mi k vytvoření aspoň mlhavé představy o tom, zda bych je chtěla někdy zkusit znovu (třeba za pár desítek let), stačil. 
Advanced Night Repair Synchronized Complex


Na papírku si můžete přečíst všechny ty zázračné sliby. Věřila bych, když moc, tak tak polovině z nich. Protože si nemyslím, že jakýkoliv krém dokáže dramaticky redukovat vrásky.
Jedná se tedy o "hedvábné gelové sérum" (na tomto místě je třeba si představit něco mezi vazelínou a bází pod make-up od Dermacol), které nemá žádnou výraznou vůni, cítím z něj jen lehký nádech něčeho, co neumím určit.
Na dotek je docela příjemné, byť trochu umělohmotné a pod očima se vpíjí prakticky ihned. Lehce prozáří oční okolí, ale to je taky tak vše, za týden jsem nezaznamenala rozdíl ani na kruzích pod očima, ani na jemných rýhách, které se mi už pomalu tvoří.


Složení je velmi obsáhlé a je pro mě těžké se v něm zorientovat. Každopádně pro zelené hlavy to nebude. (To by ale u EL zajisté nikdo nečekal a tak se ani nikdo nediví...:))
Celkově na mě působil velmi příjemně a pokud budu někdy starší distinguovanou lady s vějířky smíchu u očí, možná se po něm podívám. Zatím bych ale raději spíš něco řádně hydratačního (a ne a ne to najít).


Advanced Night Repair Synchronized complex II


Asi nejvíc notoricky známá věc z péče EL. Má přes noc regenerovat pleť, potlačovat vliv stárnutí a určitě spoustu dalších věcí. Už jsem ho kdysi ze vzorku zkoušela, ale jak známo jeden vzorek je méně než dva, tak si to shrneme znovu.
Jedná se o lehce oranžový "olejíček", který vypadá a trochu i voní jako klasická klovatina (rostlinná i arabská guma). Naštěstí ale funguje jinak... Sérum je příjemné, do pleti se vpije rychle. Samo o sobě mi k hydrataci nestačí, je třeba přemazat ještě lehkým krémem, takhle ale sérum fungovat má, tak je to úplně v pořádku.


Složení. Napadá mě jen poznamenat, že asi bylo hodně důležité, aby sérum bylo oranžové, možná má tak pleť i velmi nenásilně natónovat, aby nevypadala "mrtvolně"? Těžko říci.
Sérum je celkem příjemné, póry neucpává, ale nepozoruju prakticky žádný rozdíl mezi funkcí tohoto a toho od Natura Siberica, o kterém jsem nedávno psala. Takže asi spíš ne.


DayWear Advance Multi-Protection Anti-Oxidant Creme Oil-Free SPF 25


Ten název! Krém už ani nepotřebuje žádný další popis! No dobře, ještě je třeba dodat, že by měl omezovat první známky stárnutí a pleť by měla být ihned hezčí.
A co se líbí mně?
Tak předně - hezky voní po okurkách, to je u krémů taková příjemná parfemace, která osvěží a neotravuje ani v létě.
Hydratuje pěkně po celý den. Vstřebává se hned a nezanechává žádný film.
Za ten týden mi neucpával póry (ale to je dost relativní, já vím).


Jestliže jsem u očního séra označila sérum jako dlouhé, tak tohle je... hodně dlouhé a těžké na orientaci.
Krém sám je velmi lehoučký, světle zelený a celkově moc příjemný.
Je možné, že až pro mě bude aktuální stav pleti s počínajícími vráskami (co si budeme povídat, to až tak daleko není), sáhnu po něm. Pokud do té doby nenajdu něco, co mi bude ještě sympatičtější.

Tolik tedy dnes k mým vzorkovacím dojmům. Znáte pleťovou péči EL, nebo je tato značka naprosto mimo váš záběr? A co vás v poslední době oslovilo ze vzorečku?

Mějte se krásně, já jdu koukat na bouřku za oknem.
An.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji vám za všechny milé komentáře. :)