10. listopadu 2014

Essence Cake pops - sladké vůně do chladných plískanic

Krásné pondělí, milí čtenáři.
Zima se vážně pomalu blíží, brzy budeme v polovině listopadu (strašně to utíká) a v drogériích už na nás z regálů hledí vánoční balíčky a zimní limitované edice různých značek.
A jako každý rok (no dobře, tohle je asi potřetí nebo počtvrté) můžete koupit i limitované krémy na ruce od Essence.
Letos se jedná o kolekci "cake pops". Po loňské čokoládové edici, která se mi nelíbila vůbec, jsou letos vůně už z popisu mnohem lákavější. K dostání jsou tři, Sušenky a mandle, Vanilka a skořice a Třešeň a kokos.
První dvě zmíněné už si týden hoví na mém okně/stole/stolku, proto si o nich teď povíme pár dojmů.


Essence 24h hand protection balm Cookies and almond, Vanilla and cinnamon (100 ml / 55 Kč)Asi nemá moc cenu o nich mluvit zvlášť, balení je v jednom stylu, složení i popis takřka totožné.
Začneme tradičně, balení se mi líbí. Příjemná barevná kombinace, typická essencí paní, která je na všech krémech, jasně a viditelně napsané, který krém je který. 
Zavírání funguje a neotevírá se ani na cestách (ačkoliv kdo s sebou nosí 100 ml krém...). 


24 hodin hydratace je stejně úsměvné u stálé řady krémů i u téhle limitované, essence si pokoj nedá.
Jaké tedy jsou?
První, co člověka udeří do nosu, je vůně. Není ani u jednoho natolik intenzívní, aby vás praštila do nosu už po otevření, ale na rukou se rozvoní.
Obě parfemace jsou velmi jemné a dle mého skvěle ladí právě s krémy na ruce, u kterých mi sladká a jemná vůně vyhovuje lépe než třeba čerstvé citrusy.
Mandle se sušenkou voní jako marcipán, sušenky v ní nenacházím a ani si nemyslím, že by měly zvlášť rozlišitelné aroma. :)
Vanilka se skořicí bohužel nepřipomíná pravověrnou skořici. Je velmi sladká, trochu nenápadná a skořice je za vanilkou jen někde lehce v pozadí.
Obě vůně mi nicméně voní velmi, v podzimním období tak trochu psychicky zahřejí... Vnášejí vůni bezpečí a domova, klidu.

Cookies a mandle

Vanilka a skořice
Složení je vážně skoro stejné.
Porovnávala jsem ho i se složením limitky ze zimy 2012 a prvních cca 10-15 míst bylo taky úplně stejných. Je škoda, že ty stálé mají složení úplně jiné. (Aspoň když jsem je zkoušela já...)

A vlastnosti?
Krémy jsou příjemně lehké, jen trošku mastné (což mi nevadí). Doba vstřebávání je pár minut a na rukou nezbývá žádný mastný film či něco podobného.
Pokud aktivně neuklízím či něco neumývám, tak mi jedno namazání bohatě vystačí od rána do večerního uléhání.

Krémy mohu jen doporučit. Pokud se vám líbí popis vůní, jděte do nich. Není to hydratační bomba pro zničené ruce, ale takový ten "běžně-provozní" krém to zastane bez problémů.
Vůně navíc mají velmi uklidňující účinky.
Letos o ně není taková bitva, jakou si pamatuju z minulých let. Buď jich dodali víc (což by bylo fajn) nebo zájem opadl.
Za sebe můžu říct, že krémy jsou fajn a kdyby nějaké takové byly k dostání i až je dodělám, tak bych si klidně koupila další.

Ignorujete limitku nebo máte krémy doma? Nebo jste ještě zavalené mazadly z beautyboxů a limitkami alverdích máslíček? A čím teď mažete?

Krásný voňavý večer!
An.

22 komentářů:

 1. Na limitku jsem se těšila, nicméně po očuchání na živo mě neuchvátil ani jeden krém, takže letos si ji stejně jako loni nechám ujít. Pro mě asi žádná vůně nepřekoná tu ze zimy 2012 - Apple Cinnamon Punch :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak ona z tuby moc nevoní... :)
   Ano, to byla skvělá vůně! :)

   Smazat
 2. Taky jsem si zamilovala tyhle dvě vůně :) Sladké, jemné, na Vánoce jako dělané :)

  OdpovědětSmazat
 3. áááchjo .. u nás byly hned pryč, tak jsem nemohla vyzkoušet :)) i když teda krémů mám docela dost :))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to je škoda, u nás jsem je ještě viděla...

   Smazat
 4. Já jsem si koupila tu mandlovou variantu a jsem docela spokojená, ale žádný zázrak to není :-) Třešňová verze se mi nelíbila vůbec a skořicová mi právě přišla až moc skořicová, vanilku jsem necítila.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne, zázrak ne, ale jako krém to funguje celkem obstojně. :) Já cítím takovou tu umírněnou skořici, která je až za vanilkou, zvláštní, jak to každý jinak vnímá. :)

   Smazat
 5. Hrozně jsem se na krémy těšila, ale v obchodě mě nezaujal ani jeden. Vůni jsem skoro necítila. Ale možná jim dám ještě šanci a zajdu je očichat podruhé. Přesně jak píšeš, na denní provoz jsou dostačující :)

  OdpovědětSmazat
 6. Chtěla jsem je, "sušenkové" voní božsky, ale ty parabeny mě odradily. Mažu alverdími máslíčky a ještě mám krém s černým rybízem od Manufaktury, které voní nádherně.
  Markéta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten od Manufaktury jsem očuchávala a krásná vůně, jen co je pravda. :)

   Smazat
 7. Mám vanilková a podle mě není špatný :)
  samozřejmě limitky miluju už z principu :D

  OdpovědětSmazat
 8. Mám vanilku a skořici a voní mi to jako Chai latte, vážně. :) A taky jsem krémy vůbec necítila na očuchání v obchodě, až po namazání se rozvoní, jak bylo řečeno - potvrzuji. ;)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Díky za potvrzení. :))
   Ano, ta vůně se tomu docela podobá, i když chybí ještě ta špetka kořeněnosti. :)

   Smazat
 9. Nikdy v životě jse neměla krém na ruce. Vůbec nemám potřebu je mazat, nevím, přijde mi to nějak úplně zbytečné. Ale článek se četl pěkně, to jo :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč mazat, když to není třeba, máš pravdu. :) Děkuji! ;)

   Smazat

Děkuji vám za všechny milé komentáře. :)