19. února 2015

Předsevzetí a přání do nového roku

Krásný únorový den, milí čtenáři.
Rok skončil téměř včera a přitom už je únor za půlkou. 
Někdy je mi záhadou, kam se ty dny ztrácejí. 
Protože jsem člověk letos snad ve všech směrech zpomalený (a nezbývá, než doufat, že se to ještě zlepší...), dnešní článek bude o předsevzetích, o tom, co si do nového roku přeju a co bych ráda, aby se splnilo. :) V článku tedy budou věci, které bych ráda plnila já a ve druhé části i přání, která bych ráda splnila sobě.
Není už nač čekat, vrhneme se na to... 


Má předsevzetí jsou:

- Budu se vzdělávat ve věcech, které mě zajímají.

- Najdu si nového zubaře a dám si do pořádku chrup. (První část hotová, na druhé se pracuje. Letos budu mít bezva výročí blogu - na operačním sále s osmičkou...)

- Budu víc číst, protože mi chybí ty časy, kdy jsem byla schopná přečíst knížku na jeden zátah (pracuje se na tom).- Budu se učit střídmosti, ve všem (zatím nulové úspěchy...).

- Nebudu si kupovat vše, omezím impulzívní nákupy (a nebudu jen tak bezcílně bloumat po drogériích a parfumeriích, protože to nedělá dobrotu) a zcela nelogické nákupy ("tohle jsem sice v životě nepoužila, ale co kdybych potřebovala...").


- Protřídím kosmetickou sbírku a to, co nepoužívám a nejspíš už ani nebudu, pošlu dál. 

- Naučím se šetřit, protože věci z další části článku se zřejmě sami nekoupí. (Zkoušela jsem to, nefunguje to.)

- Pohnu se svým studiem a konečně se přihlásím na navazující obor (pracuji na tom).

- Budu víc chodit do přírody, protože je tam klid a nikdo mě neotravuje (pracuji na tom).

- Budu se snažit opouštět častěji svou introvertskou ulitu. 


- S tím souvisí i to, že budu opouštět svou komfortní zónu a zažívat nové věci. Aspoň občas. Noví lidé se nejspíš taky přihodí jen tam venku... 


- Budu se držet zdravého životního stylu ne proto, že je to oblíbená póza mnoha lidí, ale proto, že mi to dělá mnohem lépe než opak. 


- Budu odolávat zkoušení věcí jen proto, že je dělají ostatní. (Třeba z moccacina ve Starbucks mi bylo tak blbě, že tam nejspíš už nepáchnu. Nebude vina té kávy, ale zafungovalo to na jedničku.)


- Budu se snažit být pořádnější a organizovanější ve věcech, které dělám. 

- Nebudu si rýpat a loupat obličej. Protože mám potom olezlý jak obličej, tak nehty. (Blé.)

- Budu se lépe starat o své nehty (a hlavně si je nebudu při návalech nervozity loupat, to jim dělá nejhůř) a pokusím se nafotit i nějaké laky, když už je tu všechny mám. Byla by totiž škoda vám je neukázat... :)

- Následující opět související bod - vzhledem k lakovému nákupnímu obžerství při posledních pár objednávkách si nějakou chvíli nekoupím žádný lak na nehty. (Tak to jsem zvědavá...)

Ale jsou to fešáci, to se jim musí nechat... :)

- Budu na sebe hodnější ale i přísnější (záleží na okolnostech).

- A obligátní poslední předsevzetí - Budu si pravidelně mazat nohy. Loni jsem to nezvládla. :)

Otázkou je, nakolik dokážu svá předsevzetí naplnit. Budu si držet palce, protože naději mám.
A co materiálního si přeji mít doma? 

První obrázek asi mluví sám za sebe. Pro mě momentálně vůně číslo jedna. Víc si povíme jindy... 

Turistické boty mě loni opustily, náhradu už doma mám. Nejsou to přesně tyto, ale až na fialové klikyháky na botě vypadají prakticky totožně. Snad se v nich bude i dobře chodit.Sehnat dobrou bázi pod oční stíny je těžké. Rozhodla jsem se zkusit ty, které jsou dostupné v drogérii a moc nejásám. Není ale vše ztraceno, nakonec se můžu vždy vrátit ke svému milovanému Primer Potion od UD. (Jen kdyby kurzy měn nebyly teď tak hrozné...)
Minerální make-up v plné velikosti. Ze vzorečků jsem si ho oblíbila a tak u mě velké balení zahálet nebude.


Nový foťák. Protože mě rozčilují schopnosti toho, který mám doma. Mlsně koukám na tenhle, ale kdoví, pro co se rozhodnu, než našetřím...


Klasické černé lodičky. Ne nutně zrovna takové, ale nějaké s mandlovou (tj. ani moc špičatou ani moc kulatou) špičkou a na snesitelném podpatku. Jelikož jsem takové snad viděla vždy jen na obrázku, bude to dost těžký lov.
Jistě by těch přání mohly být kilometry, ale chtěla jsem shrnout ta hlavní. Stejně bych ráda teď spíš psala o tom, co už doma mám (a nosila to, co už doma mám).
A co vy a nový rok? Já jsem ráda, že ten starý skončil a do nového jsem vykročila s nadějí, byť je to tedy zatím spíš hrůza za hrůzou. :) Jaká máte letos předsevzatí? A přání? A nepotkaly jste někde klasické lodičky? :)

Mějte se krásně!
An.

(Obrázky jsou z mého počítače a zdroje nemám. Pokud by se našel autor, kterému tu vadí, nechť se ozve a smažu je...)

33 komentářů:

 1. Aaa, sparitual láčky! Hmm Kilimanjaro treky, taky dobrý! No o lodičkách mi nic neříkej, taky potřebuju nějaké univerzální, černé - ani lesklé ani matné, ana podpatku vysokém tak akorát, abych v nich vydržela celé dny v práci. Každopádně až na ně naraziš, tak mi dej vědět, budu ti za to ruce líbat :-)

  PS: čas letí neuvěřitelně, už abych začala nakupovat dárky, s tímhle tempem :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Áno... :)
   Tak jo, a kdybys takové potkala Ty, tak taky dej vědět. ;)
   Taky si říkám, Vánoce jsou za dveřmi... :D

   Smazat
  2. Aničko, držím palce s předsevzetími, jsem si jistá, že to všechno zvládneš! A s některými se ztotožňuji :)
   A co se týče těch lodiček, taky mi schází, taky chci nějaké s mandlovou špičkou (přesně, ani moc špičaté ani moc kulaté) a na optimálním podpatku. Zatím nesplnitelný úkol.

   Smazat
  3. ok, tak sa tiez hlasim do klubu hladacov lodiciek...

   Smazat
 2. Moc hezký článek :-) Zajímavé cíle a přání sis dala. Jdeš taky na trhání osmiček v celkové narkóze? Mě to čeká v nejbližších týdnech, dneska jedu na konzultaci a objednání...
  Jinak ta věta o kafi mi připomněla, jak jsem se ho odnaučila pít já :-D Pila jsem ho každý večer po příchodu domů a i když jsem věděla, že po něm budu blbě spát a budu lítat na záchod, prostě mi chutnalo a nemohla jsem s tím přestat. No a jednou máma koupila jiný kafe (silnější) než obvykle a já si toho nevšimla. Dala jsem si obvyklé množství a vypila půllitrový kafáč. Chuť mi přišla taková divná, ale říkala jsem si, že jsem si ho asi málo osladila. Ten stav po vypití bych nepřála nikomu. Šíleně mi bušilo srdce, klepala jsem se a třeštila mi hlava. Prostě jsem se předávkovala kofeinem :-D Líp mi bylo až druhý den a od té doby se na kafe nemůžu ani podívat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já byla taky trhat osmičky, ale dobrovolně bych do celkové narkózy nikdy nešla, když to není nutné. První dvě mi doktor trhal na konci gymplu (vždycky po jedné s rozmezím tak tří týdnů). Druhé dvě na konci vysoké, když se konečně vyklubaly. A bylo to v pohodě. Ty horní dokonce natolik, že to vytrhnutí a zašití trvalo jednu minutu a fakt jsem nic necítila. Nekecám. Pan doktor mě neustále rozptyloval veselýma historkama, takže bylo po všem dřív, než jsem se nadála.

   Smazat
  2. Sedmikráska: Koukám, že jsem to napsala divně. Opraveno jen na osmičku. Jen v lokální, ale zato budeme řezat, sekat, tahat, takže výživné to bude dost, myslím... :/
   To je dobrá historka teda... :D Já kafe jinak piju, ale zrovna jsem měla nějaký zvláštní tlak, tak to nedopadlo zrovna nejlíp. :))

   Brunwen: Já taky ne. Blbě jsem to formulovala, eh... Hlavně jedna musí ven, protože jí hrozí zánět a to by asi u ležaté osmičky nebylo nic moc.
   Takové trhání bych si přála taky. :)

   Smazat
  3. Jo tak, já jak četla operační sál, tak jsem to hned brala jako že to bude operace v celkové narkóze :-))) Tak to pardon.
   Brunwen: U mě bohužel celková narkóza nutná je. Zubař mi moudráky zkoušel trhat 2x v lokální a nezabrala mi ani trošku injekce. Navíc mi říkal, že mám v porovnání s ostatními lidmi velmi silné kořeny. Poprvé mi to páčil 3/4 hodiny a i když je to chlap jak hora, prostě ten zub nevyrval. Také si myslím, že když to není nutné a zub jde vytáhnout v lokálce, celková je zbytečná, ale u mě je to bohužel tak, jak to je. Takže jsem se rozhodla tak, jak jsem se rozhodla, a vůbec toho nelituji - akorát peněženka zapláče :-D

   Smazat
  4. Sedmikráska: Teda, tak to jo, to je drsné... :(

   An.: No z jedné spodní mi koukal jen kousek, tak to vysekával taky. Nebolelo to, akorát to bylo divné, protože na to používal jakoby mini-zbíječku. :D

   Smazat
  5. To je právě ideální případ :-D Kdy člověk cítí, že se tam něco děje, ale necítí žádnou bolest. Tak mi to popisovali lidi z mého okolí i doktor, že toto je běžná praxe a funguje na 99% lidí. Takže věřím, že i u An. to bude v pořádku ;-)

   Smazat
  6. Teda, jenom to číst zní jako horor, to fakt asi raději v narkóze, no. Co se dá dělat. :)
   Já se ani tak nebojím toho samotného zákroku, spíš mě děsí rekonvalescence. Protože mně se zanítí i věci, které k tomu nemají vůbec žádný předpoklad, natož díra v dásni.
   Ale snad to bude v pořádku. Příště už si o tom ale nesmím nic číst na internetu, protože to mě vždy vyděsí nejvíc. :)

   Smazat
  7. Oni předepisují antibiotika, právě aby se zánět neudělal :-) Držím palce!!!

   Smazat
 3. Hezká předsevzetí, mnohá bych si mohla stanovit taky (btw. ten Starbucks mě pobavil - mám to podobně :-)). Nicméně já jsem si letos žádná předsevzetí nedala. Jen cítím, že se potřebuju věnovat sama sobě, být trochu sobec a rozvíjet se v tom, co mě baví a naplňuje (přihlásila jsem se konečně na vizážistický kurz, o kterém jsem přemýšlela několik let a nikdy jsem nesebrala odvahu; začala jsem opět psát na blog apod.). Taky bych chtěla být více sebevědomější a odhodit strach a zažívat nové a nové věci :-) Ufff, asi to bude fuška :-)
  Stars by Lucy

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že jsi zpátky. :)
   Ale nevím, stejně mi to, co píšeš, připadá jako svého druhu předsevzetí. :) A dobrá.
   Na kurz jsem se taky přihlásila. Pokud je to stejný institut a stejné datum, třeba se potkáme, haha. ;)

   Smazat
  2. An. fakt? Já jdu do Make-up Institute Prague (květen) - to by bylo moc fajn,kdybychom se potkaly :-)
   Máš pravdu, tak, jak to píšu, to jako předsevzetí vypadá...ale nazývat to tak nechci :-))
   Stars by Lucy

   Smazat
  3. A, tak stejný institut a jiný termín, já jdu už v březnu. Vlastně už jsem to měla mít za sebou, ale zdraví se rozhodlo, že ne. Tak teď už to snad vyjde. :)
   Však je jedno, jak tomu říkáš. Hlavně, aby to bylo pro člověka prospěšné... :)

   Smazat
  4. Jééé, tak to je škoda. Ale rozhodně jsem zvědavá na tvoje dojmy :-) Šla bych také dřív, ale termín už nebyl v nabídce :-(

   Smazat
  5. Teda vlastně ne, já jdu k Surface. Nevím, proč se mi to pomotalo. :) No, můžem pak porovnat dojmy aspoň. :)

   Smazat
 4. Super super článek. Nejvíc se mi líbí ty modré obrázky o poruše spaní a problému introvertů. Je to přesně o mně.
  Kávu jsem přestala pít vloni. Dělala jsem to tak, že jsem postupně snižovala dávku kávy. Nebylo to jednoduché, ale šlo to. Hodně štěstí

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. Ano, taky to tak mám.
   Já kávy naštěstí nepiju žádná velká kvanta... :)
   Děkuji.

   Smazat
 5. Jé, takové lodičky bych taky potřebovala! Jedny jsem si koupila v Deichmanu, ale jsou mi velké i s vložkou. V obchodě jsem si je zkoušela a byly mi, jenže to jsem měla trochu tlustší silonky... :( Tenké plesové je neudrží. :(

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Koukám, že to není jen můj problém s lodičkami... :) Tak to je škoda. Často se mi stává u balerínek, že menší číslo je mi malé a vetší mi padá z nohy. Taky nevím, co s tím. V létě se to na tlusté punčochy nosit nedá... A plesovek je taky škoda. :(

   Smazat
 6. Tak s těma osmičkama si můžeme pogratulovat, čeká mě to letos taky (zubařku jsem našel už minulej rok =D )
  Tak ať se předsevzetí daří udržet a ať se přání plní ;)
  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Osmičky jsou snad vždycky problémové, nebo většinou teda... :)
   Díky, budu se o to snažit. :)

   Smazat
 7. - Budu víc chodit do přírody, protože je tam klid a nikdo mě neotravuje (pracuji na tom).
  - Budu se snažit opouštět častěji svou introvertskou ulitu. // tohle mě docela pobavilo :DDD super seznam)

  OdpovědětSmazat
 8. Máš krásný předsevzetí...řekla bych že hodně z nich můžu aplikovat i na sebe :-)

  OdpovědětSmazat
 9. Heleď, tak snad až na toho zubaře bych klidně mohla se vším souhlasit :))) A vlastně i sportovní boty mám :D Skills of Art

  OdpovědětSmazat
 10. Aj ja sa pripájam k väčšine a budem ti držať palce <3
  Dijoun&Klaudi

  OdpovědětSmazat
 11. Článek jsem si nechávala otevřený když vyšel, že Ti musím napsat komentář,no a samozřejmě jsem to nestihla:) Moc hezká předsevzetí, navíc mě hodně pobavily ty obrázky:) Nejvíc mě dostalo do introvertské tričko, to se fakt musím tlemit, protože jsem sama introvert a tohle je prostě boží :D :D

  OdpovědětSmazat
 12. Jé, to je povedený článek :)! Já se letos sepsání předsevzetí vyhla, ale když mi padlo dvacet, padla na mě i nějaká deprese, že hrozně rychle stárnu a sepsala jsem si seznam snů (tentokrát reálných), které bych chtěla do konce roku stihnout a některé body už se mi podařilo škrtnout, z čehož mám obrovskou radost :)! Také je tam pár materiálních věcí, na které budu muset čekat asi nejdéle, ne-li do Vánoc :DD.

  OdpovědětSmazat

Děkuji vám za všechny milé komentáře. :)