10. září 2015

Čistící náplasti Nivea na černé tečky

Krásný den, milí čtenáři.
Po mnohadenní migréně se k vám konečně vracím. Venku se ochladilo, my jsme zahájili topnou sezónu a zítra už nás čekají Dny Marianne. Vyrážíte taky? 

V dnešním článku bych vám ráda představila jednu věc, která má dost rozporuplné recenze. Jedni je milují, druzí nesnášejí.

Jde o čistící pásky/náplasti. Zkrátka věc, která ma za úkol přilnout k obličeji a z pórů vytáhnout všechny ohavnosti. 

Podívejme se na ně.


Nivea Osvěžující čistící pleťové náplasti (...), 6 ks/100-190 Kč


Náplasti na čištění pórů, a zejména tyhle od Nivey, seženete ve všech drogériích.

A tak jsem po nich jednou sáhla i já, v té době stále marně bojující s černými tečkami (je to těžké, když máte jinak pleť sušší).
Použila jsem je.
A zázrak se nekonal.
Po nějaké době (pár měsíců) přišel druhý pokus.
A opět nic.
Náplasti jsem pustila z hlavy a natrefila na ně zase až před půl rokem.
Pečlivě si pročetla návod.
Zkusila je znovu.
A výsledek už nebyl tak špatný. Teď už je mnohdy dokonce dobrý.
O své kouzlo se ráda podělím, jen čtěte dál, dozvíte se to.

Nejdřív se ale něco bližšího k samotným náplastem.


Obchodníci opět rádi slibují. No dobrá, dejme tomu... I když s tou báječnou přilnavostí to tedy není tak horké, zejména na bradě. Asi mám divnou bradu.


A přesný návod i s náčrtkem (ten je vskutku velmi roztomilý).


Složení. Přírodní, pravda, není. Ale funguje, to je pro mě hlavní.


Balení obsahuje dva druhy pásků.
Velký na nos a malé trojúhelníkové na bradu a čelo.
Proč přesně jsou v balení dva páry trojúhelníků a čtyři náplasti na nos mi není zcela jasné. Jednu z poslední dvojice náplastí na nos si tak musím stříhat napůl, abych ji mohla opět použít na čelo a bradu.


Náplasti jsou z "jemného materiálu", něco mezi gázou, náplastí a papírovým kapesníkem.
Druhá strana je lesklá a to je právě strana, kterou se lepí na obličej.
A teď už k aplikaci, aneb "Jak na to, aby náplasti fungovaly".

1. Lehce si navlhčete obličej. Opravdu opatrně. Je důležité, aby vrstvička vody byla opravdu tenká a rovnoměrně rozprostřená po celé oblasti, kam chcete náplast nalepit. Dobře funguje například lehké posprejování termální vodou.
(Pokud dáte vody moc, náplast dlouho schne a příliš zatvrdne s uschnutím. Už potom příliš nefunguje. Pokud bude voda nerovnoměrně rozprostřená, nebude náplast prosychat na všech místech stejně a opět funguje špatně.)

2. Suchýma rukama odlepte náplast, pokuste se ji mezi prsty napnout a nalepit na uvolněnou kůži (vypnuté čelo a bradu 15 minut neudržíte, to rovnou vzdejte).

3. Ideálně se trefte napoprvé, přelepením náplasti jinam dostanete akorát jednu nedržící náplast a ulepený obličej. Nebo vytržené obočí. (Hovoří ze mě vlastní zkušenost.)

4. Po nalepení náplast ještě prsty přitiskněte, lépe přilne a pojme nečistoty.

5. Vydržte skutečně 10-15 minut, nechte náplasti pořádně proschnout a snažte se u toho moc nehýbat obličejem.

6. Náplast vezměte za roh a opravdu pomaličku a opatrně odlepte. V této fázi už je docela nechutná a tudíž žádné fotky neuvidíte. Musíte mi zkrátka věřit, že toho vytáhne opravdu dost.


Celkově tedy musím říct, že (když jsem se s nimi naučila pracovat) jsem s náplastmi velmi spokojená a staly se pravidelnou součástí mé péče o pleť.
Ale mnohem raději je kupuji v akci, protože za plnou cenu jsou skutečně drahé.
Zkoušela jsem i náplasti jiných značek, ale zatím s žádnou jsem nebyla tak spokojená.

A co vy, používáte náplasti, neumíte s nimi pracovat, nic vám nedělají, nebo nemáte černé tečky? (V posledním případě upřímně závidím...).

Mějte se krásně a nenechte se o víkendu ušlapat davem. ;)
An.

9 komentářů:

 1. Díky za recenzi. Mně zatím na černé tečky nefungovalo NIC - normální kosmetika, přírodní, levná, drahá, prostě nic. Zkusím sehnat náplasti a uvidíme :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak jsem je vyzkoušela a za mě teda NE. Zbytečně vyhozené peníze. Udělala jsem všechno podle návodu na krabičce i od tebe a nic. Všechny ty zanesené póry zůstaly tak jak jsou, vytáhlo to možná tak 5%, zbytek tam zůstal. Opět další věc, co nefunguje.

   Smazat
 2. Náplasti jsem nikdy nezkoušela, nepřišlo mi, že by mohly fungovat. Takhle to ale nezní vůbec špatně. :) Já mám sice občas ucpané póry, ale černé tečky nemám. Za černé tečky považuju takové ty vážně skoro černé, nevymáčknutelné tvrdé komedony.

  OdpovědětSmazat
 3. Tuhle bych si rada poridila, ale v UK jsem tyhle naplasti v drogerii vubec nevidela.
  http://www.style-and-smile15.blogspot.cz

  OdpovědětSmazat
 4. Super článek, já naštěstí na černé tečky netrpím :)

  Nikys beauty blog

  OdpovědětSmazat
 5. čistící náplasti používám hodně často, ale střídám je :) nejčastěji Niveu, Essence, Baleu a Rival de Loop :)) a ještě před nalepením obličej pořádně napařím, pak jdou černé tečky lépe pryč :))

  OdpovědětSmazat
 6. Ja som vyskúšala aj tieto náplasti, aj Baleu a Essence. A so všetkými som spokojná. Niveu vlastne nekupujem už len kvôli cene. Keď sú lacnejšie náhrady, nie je o čom :-)

  OdpovědětSmazat
 7. Super návod, pořád mi spousta lidí tvrdí, že to nefunguje, ale popsala si to přesně. já je používám pravidelně léta. ještě se mi docela osvědčilo, že prsty náplast nalepím a potom ještě utlačím ručníkem (jakobych si chtěla nos utřít). Daleko lépe tak k pleti přilne.

  OdpovědětSmazat
 8. Já naštěstí tyto náplasti nepotřebuji, ale přítel ano, i když mi tvrdí, že ne :D. Tak mu je pořád kupuji, ale teda ty z DM, ta tyto mu zkusím také koupit a uvidíme, jak mu sednou :)

  OdpovědětSmazat

Děkuji vám za všechny milé komentáře. :)