15. května 2016

The only 1 & All in one lipstick aneb když dva dělají totéž...

Zdravím vás, přátelé.

Jsem teď trochu blogově zamrzlá, protože se přizpůsobuji novému pracovnímu režimu a místu, jistě to každý zná. Teď už to ale bude jen lepší. :)

Před nedávnem do drogérií přišly hned dvě novinkové řady rtěnek - The Only 1 Lipstick od Rimmelu a potom All In One Lipstick od Astor.

Asi jste si všimli, že jsou si podobné názvem, balením... Nebudu vás dlouho napínat - vlastnostmi jsou prakticky stejné, proto jsem se i rozhodla napsat o nich jeden článek, psát dvakrát totéž je zbytečné.
 

Balení obou rtěnek se mi docela líbí, obě jsou štíhlé, černé a bez zbytečných ozdob, nápisy jsou vyražené, tudíž se nebudou odírat (to nesnáším :) ).


Víčka byla ještě trochu odlišná, ale rtěnky samotné už vypadají jako sestry z jedné továrny. 

Musím říct, že mám raději právě tento tvar rtěnek, dobře a přesně se mi s ním pracuje. Nebo rozhodně lépe, než s klasickým zašpičatělým (nebo jako ho popsat). 


Z celkem nudné nabídky odstínů (klasika nude-růžová-červená-divná) jsem si vybrala u Rimmelu 200 It's a Keeper, což je spíš nude růžová se shimmerem (už se neprodává) a u Astoru krásnou švestkovo-vínovou 301 For Fun.


Stejně vás nejvíc zajímají samotné rtěnky, shrnu to stručně a bez okecávání.

První věc, která mě praštila do nosu, je sladká vůně, melouno-okurkovo-chemická. Někomu se líbí, mě otravuje, ale jsem schopná to rtěnkám odpustit.
Konzistence je příjemně krémová, nanáší se dobře, jen nedoporučuji příliš vrstvit, umí se potom stírat a trochu cuckovat. Nicméně při běžném nanesení jedné či dvou vrstev toto nepozoruji.
Na rtech si po chvíli sedne, vpije se (trochu z toho brní ret) a z větší části se usadí, díky čemuž opravdu dobře drží, zvládne půl den v dobré kondici, menší jídlo i pití bez větších ztrát.


It's a Keeper, který už neseženete, je pro mě příjemný nahý odstín, který rty spíš vylepší, dodá jemný lesk a vypadá dobře k jakémukoliv líčení na jakoukoliv příležitost.


For Fun je vskutku zábavná barva, přirovnala bych ji k lehce zaschlému plnému červenému vínu, k domácímu švestkovému kompotu a vůbec k samým příjemným věcem.
Je to nádherný odstín, který se velmi špatně fotí. Lze ho nanést jen jemně i výrazněji a myslím si, že byste si pro něj měly zaběhnout.
Ideálně hned teď.

Myslím, že obě rtěnky se povedly (jelikož jsou stejné, není to s podivem :) ) a pokud se vám líbí vlastnosti, můžete už jen vybírat ten pravý odstín napříč spektry obou značek.
Jediné, co mi vadí, je parfemace, ale naštěstí po chvíli buď zmizí, nebo ji přestanu vnímat. Navíc díky bezproblémové aplikaci, příjemné konzistenci a dobré výdrži, jsem ochotná vůni přejít.

A co vy, máte doma některou? Lákají vás? A vadí vám jejich vůně?

Mějte se krásně!
An

9 komentářů:

 1. Tak to nechápu, je to relativní novinka a už stihli zrušit odstíny? :( To je škoda, vypadá pěkně. Ještě jsem žádnou nezkoušela, tak je asi omrknu, ale jestli to je odstínová klasika, asi se do nich nepohrnu.

  OdpovědětSmazat
 2. Po For Fun se určitě poohlédnu.

  OdpovědětSmazat
 3. For Fun zaujal aj mna :) ale cez tu vonu sa neviem preniest :-/

  OdpovědětSmazat
 4. Astorka For Fun vypadá opravdu moc hezky, asi se po ní podívám :)

  OdpovědětSmazat
 5. Shodou okolností mám stejné odstíny jako ty :D Mně ta vůně naopak nevadí, je mi příjemná :)

  Soutěž o balíček Weleda

  OdpovědětSmazat
 6. mne sa zase lepsie pracuje s tym klasickym tvarom :D asi to zalezi od tvaru pier... :)

  OdpovědětSmazat
 7. Ten svetlejsi odstin se mi libi vice je nadherny.:-)
  Miska blog

  OdpovědětSmazat
 8. Rimmelí odstíny se mi vůbec nezalíbily a ta vůně to už jen dozabila, ale když vidím For Fun, tak se na Astoří sestřičky aspoň mrknu, ten odstín je super :)Díky za tip :)

  OdpovědětSmazat

Děkuji vám za všechny milé komentáře. :)