24. června 2016

Fotostřípky aneb jak si žiju

Zdravím vás, moji milí!
Zase jednou tu mám článek složený z náhodných fotek, takové malé okno do života. Protože mám teď sice méně času, ale stále ráda fotím (a stále, kromě kosmetiky, fotím zejména králíky, květiny a jídlo :D ).


Zvonky jsou pro mě jedna z nejkrásnějších a hlavně nejněžnějších květin, Připomínají mi výlety z dob mého dětství, jsou neuvěřitelně éterické a i z mnoha jiných důvodů jsou skvělou první fotkou pro tento článek.


Kolonáda s fontánkou ve Smetanových sadech v Olomouci. Jemná vodní mlha, která se nese po větru v horký květnový den, další z dětských vzpomínek.


Abychom nezabředli do melancholie, je potřeba občas vypnout, u piva, u vína, u Kofoly, u vpdy, na tom nesejde.


I výlet doma se počítá, zase jednou jsme si vyrazili na Špilberk. Tam je aspoň chládek... :) Mám místní katakomby docela ráda (ale delší čas bych tam tedy trávit nechtěla).


Tuto fotku bych nazvala asi jako "Takový normální pracovní den". Mám pocit, že od mé poslední návštěvy vyměnili figuríny (alias plesniváky) za nové.


Brněnská přehrada z lodě, aneb když vám ráno ujede autobus, tak se místo toho plavíte... :)


Hrad Veveří v lesním průhledu. Oblíbený hrad, ne výlety i letní festivaly, navíc jste-li v okolí, vykukuje téměř odkudkoliv.Vlčí mák. Snad ani nejde v červnu aspoň nějaký nevyfotit. Ale aspoň jsou tak mnohem trvanlivější než ve váze.


Les je balzám na duši, ovšem hadovka smrdutá nikoliv, spíš mě fascinuje, že tyhle potvůrky rostou, i když je jinak v lese hodně sucho.


Na jedné z procházek se mi podařilo ulovit i sýkoří kuře. Myslím to samozřejmě obrazně, uloveno pouze fotograficky. :)


Dalším zvířecím úlovkem je skvěle chlupatá housenka, jen podrbat. Tato verze motýla mi aspoň neutíká z fotky.


Od zvířat divokých (housenka je velmi divoké zvíře) rovnou k těm domácím. Zde malá zlodějka, přistižená při činu, hrášek doma milujeme.


Ranní vstávání je otrava a nemám ho ráda, oč horší to je, když ušáci zatím sladce spinkají (chybí už jen peřinka a noční čepička).


Pan Bohouš nesmí být v článku samozřejmě opomenut. Jako většina králíků dokáže deformovat prostor a tak je někdy úplně kulatý, někdy má metr na výšku a jindy (jako třeba tady) dokáže vypadat jako éterická bytost.


On ten králičí život je vůbec fajn. Klidně bych byla naším králíkem (tady nastává pouze ten paradox, že potom už bych se o sebe logicky nestarala já a tak bych se neměla tak dobře, jako oni...).


Moje krásná nová petunie, skvělá kombinace barev, co říkáte?


Za odměnu jsem si pořídila i vyhlédnutou kabelku v M&S, je světle modrá, lehoučká, velká, čili do práce naprosto ideální.


Ano, přesně tak, teď bude následovat spousta fotek jídla.:) Zamilovala jsem se do grilovaného hermelínu se salátem, mohla bych ho jíst snad pořád. Vždycky to tak mám s něčím jiným, nedávno to byly bramboráky, předtím hummus... Každý den ho nicméně nejím, to se bát nemusíte. :)


Ale občas si ho dám opravdu s chutí.


 Další z oblíbených jídel je salát Caprese. Moc se těším, že budou brzy i čerstvá a sladká rajčata, se kterými se toto jídlo ničemu nevyrovná.


Skvělá domácí focaccia s olivami a rozmarýnem, navíc na ni má velmi jednoduchý recept, proč to taky dělat složitě.


Co by to bylo za fotky jídla bez milovaného sushi? Toto bylo navíc opravdu skvělé.


 Avokádo bych mohla jíst taky pořád (nebo to klidně střídat s grilovaným hermelínem). Na celozrnném chlebíčku a se zeleninou je to výborná večeře.


Neméně výborná je i variace italského rizota s grilovanou zeleninou a parmezánem.


Pokud jste podobně pečivoví jako já, potom se vám jistě budou líbit i tyhle domácí celozrnné houstičky.


 Pokud opravdu nevím, co uvařit, quiche to jistí. Do náplně můžu použít to, co mám zrovna v lednici, a výsledek je vždy báječný.


 A poslední jídlo, zpracování úlovků z lesa (našli jsme spoustu růžovek), do zdravé stravy to má daleko, ale bylo to výborné.

A to by, abych vás nezahltila úplně, bylo z dnešních fotek vše.

Jak se máte vy? Kde jste byli naposledy na výletě a co je vaše momentálně nejoblíbenější jídlo?
Mějte se krásně a užívejte léta!
An

14 komentářů:

 1. Krásné fotky ♥ ušáci jsou pořád roztomilí, na ty bych mohla koukat pořád :-) A to čerstvé pečivo, které děláš, mňamy! Uživej krásného počasí ;-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Díky. :) Oni jsou nejlepší, mám je místo televize :D

   Smazat
 2. Ahoj, pozývam ťa na GIVEAWAY na blogu mojej sesternice :)

  http://partofnicol.blogspot.sk/2016/06/mary-kay-giveaway.html

  OdpovědětSmazat
 3. Fotky jídla by se měly bez ochutnávky rovnou zakázat :D Ještě že jsem snídala, ale stejně... :D Fotky krásné jako vždy :) Rozhodně si někdy musím pořídit králíka, kterého chci už od dětství :) Ptáče mě rozesmálo, přijde mi, že má zamračený výraz :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Marně přemýšlím, jak je fotit s ochutnávkou. :D
   Děkuji. ;) Králíci jsou nejlepší!

   Smazat
 4. Moc krásný a pohodový článek, pokochala jsem se vším, přírodou, králíčky, jídlem ehm, člověk by tu dostal nehorázný hlad, kdyby nebyl po obědě :-D. Musím říct, že obzvlášť jídlo je dle mého gusta, dobrůtky! A králíčci jsou prostě úžasní!!!! Zvonečky mě taky strašně potěšily, tady už jich moc není vidět...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, k tomu byl taky článek určen a jsem ráda, že se líbil. ;)

   Smazat
 5. Tento článek je jako balzám na duši. Díky za krásné fotky, akorát jsem z toho dostala hlad :).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem moc ráda, já děkuji za ocenění. ;) To chce jídlo! ;)

   Smazat
 6. Domácí houstičky vypadají opravdu lákavě!

  OdpovědětSmazat
 7. oh so many pretty and yummy photos !!! <3

  awesome post !  Please feel free to visit my blog and if you like we can follow each other :) what do you think ?

  NEW Post - 3D Nail art tutorial


  Facebook |Bloglovin |♥Instagram | Lookbook |Google✚


  Stay Gold

  OdpovědětSmazat

Děkuji vám za všechny milé komentáře. :)